بلاروس رهبر اپوزیسیون را در فهرست افراد تحت پیگرد قرار داد | DW | 16.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رسانه‌های روسی خبر داده‌اند که سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر مخالفان بلاروس که به خارج گریخته، در فهرست افراد تحت تعقیب قرار گرفته است. تیخانوفسکایا به اتهام دعوت مردم به شورش علیه نظم موجود تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

وزارت کشور روسیه می‌گوید نام خانم تیخانوفسکایا، به دلیل تحریک مردم برای شورش در لیست مشترک افراد تحت پیگرد در میسنک و مسکو درج شده است. مسکو متحد نزدیک مینسک است و دو کشور لیست مشترکی برای مبادله اطلاعات پیرامون متهمان و اقدام قضایی علیه آنها دارند و در این زمینه با یکدیگر توافق‌نامه امضا کرده‌اند.رویترز به نقل از خبرگزاری روسی RIA می‌نویسد در صورت دستگیری و محاکمه، تا پنج سال حبس می‌تواند در انتظار تیخانوفسکایا باشد.

وزارت کشور بلاروس هنوز باره تحت پیگیرد قرار گرفتن تیخانوفسکایا موضعی نگرفته، اما مقامات قضایی مینسک گفته‌اند که مستنداتی از تلاش مخالفان دولت برای ایجاد بی‌ثباتی و تضعیف امنیت ملی در دست دارند. هم‌زمان، سخنگوی تیخانوفسکایا گفته که این قبیل اظهارات موجب تعجب نمی‌شوند: «زیرا دستگاه قدرت بلاروس هیچ ابزار و توجیه قانونی دیگری برای بقای خود ندارد.

انتظار می‌رود روزهای شنبه و یکشنبه تظاهرات بزرگی در بلاروس برگزار شود. این در حالی است که مقامات مینسک به تظاهرکنندگان هشدار داده‌اند که مراقب باشند، زیرا پلیس منبعد از مهمات و سلاح‌های مرگبار علیه آنها استفاده خواهد کرد. در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در ۹ اوت، لوکاشنکو مدعی کسب ۸۰درصد آرا شد. اپوزیسیون اما با تاکید بر تقلب انتخاباتی، تیخانوفسکایا را صاحب اکثریت آرا و برنده واقعی انتخابات دانست.

لوکاشنکو از ۲۶ سال قبل بر مسند قدرت بلاروس تکیه زده است. اتحادیه اروپا نتیجه اعلام شده انتخابات این کشور را به رسمیت نشناخته و بر سر تحریم ۴۰ نفر از اعضای دولت و نیروهای امنیتی بلاروس به توافق رسیده است. وزیران خارجه اتحادیه، برای تحریم شخص لوکاشنکو هم بیانیه‌ای صادر کرده‌اند.نقش گل در انقلاب‌های جهاناعتراضات شهروندان بلاروس علیه نتایج اعلام‌شده انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دوباره آلکساندر لوکاشنکو، با برخورد خشونت‌آمیز نیروهای دولتی روبرو شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلاروس تیخانوفسکایا را به دلیل فراخوان نقض قانون اساسی تحت پیگرد قرار دادبر اساس یک توافقنامه منطقه‌ای که این کشور به همراه بلاروس آن را امضا کرده‌اند، تیخانوفسکایا در سیاهه افراد تحت پیگرد مسکو نیز قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بلاروس تیخانوفسکایا را به دلیل فراخوان نقض قانون اساسی تحت پیگرد قرار دادبر اساس یک توافقنامه منطقه‌ای که این کشور به همراه بلاروس آن را امضا کرده‌اند، تیخانوفسکایا در سیاهه افراد تحت پیگرد مسکو نیز قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک تبعه خارجی عضو داعش در شهر آدانای ترکیه دستگیر شدیک عضو داعش که در لیست قرمز افراد تحت تعقیب فرانسه قرار دارد در شهر آدانای ترکیه دستگیر شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار مؤسسه روبرت کخ در مورد گسترش بی‌سابقه کرونا در آلمان | DW | 16.10.2020مؤسسه روبرت کخ تأیید کرده است که گسترش ویروس کرونا در آلمان بیشتر شده و از روزانه ۷۰۰۰ مورد ابتلای جدید گذشته است. میزان مرگ و‌ میر اما کاهش یافته است. دولت آلمان محدودیت‌های مرتبط با پاندمی را شدت بخشیده است. چرا مرگ و میر تو ایران همچنان بالاست ؟مگه از پروتکلهای درمانی رایج در دنیا استفاده نمیکنیم ؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پارلمان اسرائيل با اکثریت قوی برقراری رابطه با امارات را تصویب کرد | DW | 16.10.2020یک ماه پس از قرارداد عادی‌سازی مناسبات با امارات، پارلمان اسرائیل قرارداد آشتی با این کشور عربی را تصویب کرد. نتانیاهو عقد پیمان را پیروزی بزرگی برای سیاست خارجی خود دانست و از تمایل چند کشور عربی دیگر به آشتی خبر داد. مبارکه🌹 کسب آزادی و استقلال رو به امارات تبریک می گم .. به همین راحتی از اسارت رها شد .. مرحله سختش تازه شروع شده،این توافقنامه باید در پارلمان ایالتی و بعد در مجلس ملی و بعد مجلس سنا و هیأت دولت و شورای عالی حکومت ملی امارات متحده عربی تصویب بشه.مگه امارات کشور دیکتاتوری و تک صدایی است که به همین راحتی باشه.هرچی باشه، درتمام رفقای غرب در منطقه دموکراسی حاکم‌ است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دولت ژاپن تصمیم دارد آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد | DW | 16.10.2020ظرفیت مخازن آب‌پمپ شده از نیروگاه اتمی فوکوشیما در حال پر شدن بوده و دولت ناگزیر به یافتن راه‌حلی برای این موضوع است. رسانه‌ها نوشته‌اند که دولت ژاپن تصمیم دارد میلیون‌ها تن آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد. خوب برن از ایران یاد بگیرن ببین اونها کجا میریزن اگر چین بود الان زیر پست رو مستراح کرده بود ملت اگر چشم بادامی دیگری بود، آیا گزارشتان به همین آسانی گذرا بود؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »