دولت ژاپن تصمیم دارد آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد | DW | 16.10.2020

25/07/1399 04:32:00 ب.ظ

ظرفیت مخازن آب‌پمپ شده از نیروگاه اتمی فوکوشیما در حال پر شدن بوده و دولت ناگزیر به یافتن راه‌حلی برای این موضوع است. رسانه‌ها نوشته‌اند که دولت ژاپن تصمیم دارد میلیون‌ها تن آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد.

ظرفیت مخازن آب‌پمپ شده از نیروگاه اتمی فوکوشیما در حال پر شدن بوده و دولت ناگزیر به یافتن راه‌حلی برای این موضوع است. رسانه‌ها نوشته‌اند که دولت ژاپن تصمیم دارد میلیون‌ها تن آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد. سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی از توکیو، خبر از تصمیم قریب الوقوع دولت ژاپن مبنی بر سرازیر کردن میلیون‌ها تن آب آلوده به دریا داده است.

به گزارش سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان، موضوع بر سر آب مخازنی است که پس از وقوع فاجعه فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ برای تخلیه آب‌های آلوده این نیروگاه‌ نصب شده بودند. گفته می‌شود که دولت ژاپن بر آن است از سال ۲۰۲۲، کار تخلیه آب این مخازن در دریا را آغاز کند. موضوع بر سر بیش از یک میلیون تن آب آلوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید زمین‌لرزه ماه مارس سال ۲۰۱۱ در ژاپن منجر به یک سونامی بزرگ شد که به نیروگاه‌های اتمی فوکوشیما هم آسیب‌های اساسی وارد کرد. این بزرگ‌ترین فاجعه اتمی جهان پس از فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ است.

در اثر زمین‌لرزه و سونامی، سامانه خنک کردن رآکتورها از کار افتاده بود و همین موضوع منجر به ذوب هسته‌ای در شش رآکتور آن نیروگاه شده بود. شرکت نیروی برق توکیو (تپکو) که مسئول این نیروگاه بود، از آن زمان تا کنون با نصب مخازن بزرگ، میلیون‌ها تن آب آلوده موجود در این نیروگاه را تخلیه کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

اگر چین بود الان زیر پست رو مستراح کرده بود ملت خوب برن از ایران یاد بگیرن ببین اونها کجا میریزن

طعنه آیت‌الله خامنه‌ای به دولت برای وضعیتی که خود مقصر آن است

دولت آلمان به بازماندگان هولوکاست بیش از ۶۶۲ میلیون دلار کمک می‌‌کنددولت آلمان به بازماندگان هولوکاست بیش از ۶۶۲ میلیون دلار کمک می‌‌کند افزون بر این، شمار زیادی از آنها همه اعضای خانواده خود را از ‌دست داده‌اند و با مشکلات روانی ناشی از آزار و اذیت نازی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. ول کنین بابا این آلمان رو قابل توجه بنیادشهیدوامور ایثارگران جمهوری ایران کمک نمی کنه! بلکه خسارت پرداخت می کنه! که برابر تعهدات پس از تسلیم آلمان نازی، بایستی این خسارات جنایات نازی ها را به خاسران بدهد! همینطور پس از سرنگونی حکومت خامنه‌ای، دولت ها و حکومت های بعدی بایستی جبران خسارات رژیم را به کرد ها و سوری ها و یمانی ها و سایر خاسران بدهند!!!

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.

گرانی افسارگسیخته و افزایش ارزش دلار از یک به ۳۲ هزار تومان؛ ده سال است که دولت ایران یارانه نقدی به مردم را ثابت نگه داشته استگرانی افسارگسیخته و افزایش ارزش دلار از یک به ۳۲ هزار تومان؛ ده سال است که دولت ایران یارانه نقدی به مردم را ثابت نگه داشته است به تو چه؟ کدوم گرونی؟؟؟؟ چرا شعر میگی برا خودت بگو تورم لعنت خدا بر مموتي و كروبي كه اين يارانه رو باب كردند و باعث بيچارگي مردم شدند

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 221 هزار و 895 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 906 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته به 221 هزار و 895 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

اصابت ده راکت دیگر به روستاهای خداآفرین