دولت ژاپن تصمیم دارد آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد | DW | 16.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ظرفیت مخازن آب‌پمپ شده از نیروگاه اتمی فوکوشیما در حال پر شدن بوده و دولت ناگزیر به یافتن راه‌حلی برای این موضوع است. رسانه‌ها نوشته‌اند که دولت ژاپن تصمیم دارد میلیون‌ها تن آب آلوده به رادیواکتیو را به دریا بریزد.

تصمیم احتمالی دولت ژاپن برای صدور مجوز تخلیه آب مخازن نصب شده برای خروج آب‌های آلوده به رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیما با اعتراض و مخالفت ماهیگیران و همچنین کشاورزان ژاپنی روبه‌رو شده است.

به گزارش سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان، موضوع بر سر آب مخازنی است که پس از وقوع فاجعه فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ برای تخلیه آب‌های آلوده این نیروگاه‌ نصب شده بودند. گفته می‌شود که دولت ژاپن بر آن است از سال ۲۰۲۲، کار تخلیه آب این مخازن در دریا را آغاز کند. موضوع بر سر بیش از یک میلیون تن آب آلوده است.زمین‌لرزه ماه مارس سال ۲۰۱۱ در ژاپن منجر به یک سونامی بزرگ شد که به نیروگاه‌های اتمی فوکوشیما هم آسیب‌های اساسی وارد کرد.

شرکت نیروی برق توکیو که مسئول این نیروگاه بود، از آن زمان تا کنون با نصب مخازن بزرگ، میلیون‌ها تن آب آلوده موجود در این نیروگاه را تخلیه کرده است. با افزایش ذخایر آب در تانک‌های یاد شده، فشار بر دولت ژاپن در رابطه با تصمیم‌گیری پیرامون این آب‌های آلوده نیز افزایش یافته است. شرکت تپکو اعلام کرده است که مخازن نصب شده از سال ۲۰۲۲ به بعد پر می‌شوند و امکان انبار کردن بیشتر آب وجود ندارد.گزارش‌های منتشر شده حکایت از فیلتر شدن دائمی آب این مخازن دارند. هدف از فیلتر کردن آب، کاهش آلودگی رادیواکتیوی آن اعلام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ژاپن !!!اینکارها از تو بعیده

اميدوارم اين اتفاق نيفتد! اين ژاپني است كه ما تا بحال فكر مي كرديم الگوي بشريت متمدن و اقلا صد سال از بقيه جهان جلوتر است. كاش اين خبر صحيح نباشد.

اگر چشم بادامی دیگری بود، آیا گزارشتان به همین آسانی گذرا بود؟

اگر چین بود الان زیر پست رو مستراح کرده بود ملت

خوب برن از ایران یاد بگیرن ببین اونها کجا میریزن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طعنه آیت‌الله خامنه‌ای به دولت برای وضعیتی که خود مقصر آن است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دولت آلمان به بازماندگان هولوکاست بیش از ۶۶۲ میلیون دلار کمک می‌‌کنددولت آلمان به بازماندگان هولوکاست بیش از ۶۶۲ میلیون دلار کمک می‌‌کند افزون بر این، شمار زیادی از آنها همه اعضای خانواده خود را از ‌دست داده‌اند و با مشکلات روانی ناشی از آزار و اذیت نازی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. ول کنین بابا این آلمان رو قابل توجه بنیادشهیدوامور ایثارگران جمهوری ایران کمک نمی کنه! بلکه خسارت پرداخت می کنه! که برابر تعهدات پس از تسلیم آلمان نازی، بایستی این خسارات جنایات نازی ها را به خاسران بدهد! همینطور پس از سرنگونی حکومت خامنه‌ای، دولت ها و حکومت های بعدی بایستی جبران خسارات رژیم را به کرد ها و سوری ها و یمانی ها و سایر خاسران بدهند!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گرانی افسارگسیخته و افزایش ارزش دلار از یک به ۳۲ هزار تومان؛ ده سال است که دولت ایران یارانه نقدی به مردم را ثابت نگه داشته استگرانی افسارگسیخته و افزایش ارزش دلار از یک به ۳۲ هزار تومان؛ ده سال است که دولت ایران یارانه نقدی به مردم را ثابت نگه داشته است به تو چه؟ کدوم گرونی؟؟؟؟ چرا شعر میگی برا خودت بگو تورم لعنت خدا بر مموتي و كروبي كه اين يارانه رو باب كردند و باعث بيچارگي مردم شدند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 221 هزار و 895 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 906 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته به 221 هزار و 895 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اصابت ده راکت دیگر به روستاهای خداآفرین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »