بلاروس تیخانوفسکایا را به دلیل فراخوان نقض قانون اساسی تحت پیگرد قرار داد

25/07/1399 02:40:00 ب.ظ

بلاروس تیخانوفسکایا را به دلیل فراخوان نقض قانون اساسی تحت پیگرد قرار داد جزئیات بیشتر🔽

بر اساس یک توافقنامه منطقه‌ای که این کشور به همراه بلاروس آن را امضا کرده‌اند، تیخانوفسکایا در سیاهه افراد تحت پیگرد مسکو نیز قرار گرفته است. نیروهای پلیس بلاروس بیش ۱۳ هزار نفر را در جریان سرکوب اعتراض‌های پس از انتخابات بازداشت کردند که برخی از آنها تا کنون آزاد شده‌اند. مخالفان سیاسی اصلی لوکاشنکو یا در زندان هستند یا به خارج از کشور فرار کرده‌اند.

واکنش مخالفان ظاهرا مخالفان لوکاشنکو از پیش انتظار چنین رویکردی را از دستگاه قضایی کشور داشته‌اند. آنا کراسولینا، سخنگوی رهبر مخالفان بلاروس در واکنش به اقدام دولت مینسک در افزودن نام تیخانوفسکایا به سیاهه افراد تحت تعقیب گفت: «این اقدام کسی را متعجب نمی‌کند. روشن است که رژیم هیچ راه قانونی‌ای برای حفظ قدرت خود ندارد.»

تیخانوفسکایا روز سه شنبه به لوکاشنکو تا ۲۵ اکتبر (۴ آبان) برای استعفا مهلت داد و تهدید کرد در صورت کنار نرفتن او، کشور با اعتصاب‌های فلج‌کننده روبرو می‌شود. او این ضرب‌الاجل را پس از آن اعلام کرد که مقامات مینسک تهدید کردند headtopics.com

برای سرکوب اعتراضات ضد دولتی در خیابان از سلاح‌های جنگی استفاده خواهند کرد. انتظار می‌رود اعتراضات گسترده‌تری در این آخر هفته برگزار شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

بازداشت ۴۰ روزنامه‌نگار در بلاروس طی یک روز

23 ماه زندان برای یک ایرانی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimدادگاهی در آمريكا یک ایرانی را به اتهام آنچه که نقض تحریم‌های_آمریکا علیه ایران خوانده به ۲۳ سال زندان محکوم کرده است این ایرانی مدیر یک صرافی اینترنتی بوده که توسط مقامات انگلیسی بازداشت و سپس به مقامات آمریکایی تحویل داده شد 23 سال یا 23 ماه؟ بی بی سی فارسی همین خبر را کار کرده و گفته 23 ماه 23 ماه نه ۲۳ سال خبرگزاری تسنیم گویا 23 ماه براش ارزش خبررسانی نداره تبدیل ش کرده به سال!! حداقل دروغ میگین یه جوری تیتر بزنید زود لو نره

محکومیت یک شهروند ایرانی در آمریکامحکومیت یک شهروند ایرانی در آمریکا وزارت دادگستری آمریکا سید سجاد شهیدیان شهروند ایرانی را به دلیل آنچه که 'دور زدن تحریم‌های آمریکا' خوانده شد، به ۲۳ ماه حبس محکوم کرده است. هزار بار شما به ناحق بازداشت و زندانی کردید ، یکبار هم ترامپ مزدوران رژیم را بازداشت کنه چه اشکال داره ؟! پیمان_نوین که دادگاه میبایست احکام تحریم راباطل میکردتاموجب نافرمانی ازخدانشودوبه ملت امریکاودیگرکشورها زیان واردنشودکه مشکلات بعدی مترقب ان نیزبوجودایدکه ازمواردان مجرم شناختن افرادوشرکتها ودولتها ازطرف ان دادگاهدباشدکه بایدنام انرابه ظلمگاه تغییردادتاملتها به اشتباه نیفتند. وظایف دادگاهها اجراعدالت است وان بایدبراساس قانون خداباشدتاصحیح باشد.اگربه ایات الهی درخصوص تحریمی که رئیس جمهورامریکا انجام داده است ،رجوع شوداشکارمیشودکه اصل تحریم خلاف قانون خداست ،چراکه خداوندمتعال خریدوفروش راحلال ورباراحرام فرموده است،لذاتحریم نمودن خودخلاف است که دادگاه

مسمومیت ناوالنی؛ اتحادیه اروپا چند مقام برجسته روسیه را تحریم کرد - BBC News فارسیاتحادیه اروپا شش مقام ارشد روسی و یک مرکز تحقیقات شیمیایی این کشور را به دلیل 'مسمومیت'الکسی ناوالنی منتقد پوتین با سم نوویچوک تحریم کرده است. تحریم هیچ کشوری برای تحریم کنندگان رایگان نیست غیر از ایران. چرا؟ چون سایر کشورها سیاستمداران عاقلی دارند که برای تحریم کننده هزینه تعریف میکنند لذا تحریم کردنشان به صرفه نیست.

ممنوعیت آمد و شد در ۵ استان از طریق پلاک خودرو یا کارت ملی/ وسایل حمل و نقل عمومی مستثی باشدپیشنهاد وزارت بهداشت درباره چگونگی اعمال محدودیت‌های رفت و آمد در پنج استان «کنترل تردد خودروهای شخصی در شهرهای تهران، کرج، ارومیه، مشهد و اصفهان به صورتی انجام شود که ممانعت از ورود و خروج از طریق پلاک خودرو یا کارت ملی اعمال شود»

تکرار یاوه‌گویی‌های پمپئو درباره ایرانوزیر خارجه آمریکا با تکرار برخی یاوه‌گویی‌ها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که اجازه دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای را نخواهیم داد.