هشدار مؤسسه روبرت کخ در مورد گسترش بی‌سابقه کرونا در آلمان | DW | 16.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

مؤسسه روبرت کخ تأیید کرده است که گسترش ویروس کرونا در آلمان بیشتر شده و از روزانه ۷۰۰۰ مورد ابتلای جدید گذشته است. میزان مرگ و‌ میر اما کاهش یافته است. دولت آلمان محدودیت‌های مرتبط با پاندمی را شدت بخشیده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مؤسسه روبرت کخ روز جمعه ۲۵ مهر (۱۶ اکتبر) از ۷۳۳۴ مورد شناسایی قطعی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در آلمان در طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

بدین ترتیب میزان ابتلا در آلمان در یک روز به بالاترین حد از زمان آغاز پاندمی کرونا رسیده است. با احتساب آمار جدی مجموع شمار مبتلایان به این بیماری که در آلمان شناسایی شده‌اند به ۳۴۸ هزار و ۵۵۷ نفر رسیده است. بنا به آخرین گزارش‌ها شمار تلفات روزانه ۲۴ نفر است و با این حساب شمار کل درگذشتگان بر اثر بیماری کووید۱۹ به ۹۷۳۴ نفر افزایش یافته است. در همین مدت حدود ۲۸۴ هزار و ۶۰۰ نفر از این بیماری بهبود یافته‌اند.روز گذشته (پنجشنبه ۲۴ مهر) مؤسسه روبرت کخ از ۶۶۳۸ ابتلای جدید خبر داده بود، که بالاترین رقم ابتلای روزانه بود و بالاترین میزان از آغاز گسترش پاندمی؛ اما باید به خاطر داشت که در آغاز موج پاندمی در فصل بهار تست‌های خیلی کمتری انجام می‌شد. اکنون با بیشتر شدن تست، مبتلایان بیشتری شناسایی می‌شوند.

از نیمه ماه اوت تاکنون هر هفته برای بیش از یک میلیون نفر تست کرونا انجام می‌گیرد. به گفته موسسه روبرت کخ شمار میزان آزمون مثبت افراد از زیر یک درصد در آخر ماه اوت به دو و نیم درصد در هفته اخیر افزایش یافته است. شمار جانباختگان کووید ۱۹ اما کاهش داشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا مرگ و میر تو ایران همچنان بالاست ؟مگه از پروتکلهای درمانی رایج در دنیا استفاده نمیکنیم ؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سعودی: هر جا در جهان مشکلاتی باشد پای ایران در میان استفیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی سعودی شامگاه پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 با تاکید این که هر جا در جهانی 😂😂😂نمیری از این همه تناقض خفشو بابا اسگول ملخ خور.وقتی تاریخو میبینم جای شما خجالت میکشم.هنوزم شما عرب ها نفهمو احمق هستید.هنوز پیامبر واسه شما باید نازل بشه یعنی پای عربستان و آمریکا استدلال بیجا بیان معرفی حقیقت خود است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شناسایی 5 هزار و 132 مورد جدید ابتلا به کرونا در آلمان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تشدید مقررات مرتبط با کرونا در آلمان | DW | 14.10.2020دولت آلمان تصمیم گرفت که محدودیت‌های مرتبط با کرونا را در مناطقی که پاندمی گسترش دارد، بیشتر کند. در رأس این محدودیت‌ها تعطیلی کافه‌ها و رستوران‌ها از ساعت ۱۱ شب است. ماسک اجباری و برگزاری پارتی و مهمانی محدود می‌شود. البته همینطوره که میفرمایید، فقط کرونا پارتی شب هالووین رُ قطعا من مجوز دادم!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتیجه نظرسنجی یورونیوز؛ آیا مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا از حضور در اتحادیه اروپا راضی‌اند؟همزمانی بحران اقتصادی و سلامت با اختلافات عمیق داخلی، اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی بی‌سابقه روبرو کرده است. در چنین شرایطی مردم سه کشور بنیانگذار اتحادیه اروپا یعنی فرانسه، آلمان و ایتالیا چه احساسی نسبت به این اتحادیه دارند؟ این سوال نظرسنجی جدید یورونیوز است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سومین واکسن روسی کووید- ۱۹ در راه استسومین واکسن روسی کووید- ۱۹ در راه است *'ولادیمیر پوتین' در جدیدترین مصاحبه خود گفت که سومین واکسن کروناویروس نیز در حال ساخت است و در آینده نزدیک ارائه خواهد شد. *وی افزود: ما در حال حاضر باید تولید نخستین و دومین واکسن را افزایش دهیم. من یاد فیات روسی میفتم لادا اگه ما بزنیم زودی جوش میاریم قبل از رخ دادن انقلاب کیری و ننگین جمهوری فاسد و تروریستی اسلامی در ایران تمام دنیا دکتراشون رو به ایران میفرستادن برای تحصیل و ما از دنیا جلوتر بودیم اما الان جوری شدیم که همه کشورها دارند به واکسن کرونا میرسن و ما هنوز تو تست میمونیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »