بزودی از فاز اضطراری پاندمی کرونا خارج می‌شویم/ تا سه هفته آینده فوتی‌ها کاهش پیدا می‌کند

25/12/1400 09:55:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: بزودی از فاز اضطراری پاندمی کرونا خارج می‌شویم/ تا سه هفته آینده فوتی‌ها کاهش پیدا می‌کند

دبیر انجمن بیماری‌های عفونی و گرمسیری ایران گفت: باید عید را با مراقبت بگذرانیم، زیرا هنوز تعداد موارد مثبت کووید بالاست. دبیر انجمن بیماری های عفونی و گرمسیری افزود: البته هنوز به این وضعیت نرسیده‌ایم و باید عید را با مراقبت بگذرانیم، زیرا هنوز تعداد موارد مثبت کووید بالاست.

درست است که در شیب نزولی هستیم و روند کاهشی مشاهده می‌شود اما هنوز هم با شرایط ثبات فاصله داریم و باید پروتکل‌ها و اهتمام برای تکمیل واکسیناسیون از سوی مردم درنظر گرفته شود. اگر تا دو یا سه هفته آینده همانطور که گفته شد پیش بینی می شود پیک تمام شود، پروتکل‌ها به خوبی رعایت شود می‌توان گفت اگرچه کرونا تمام نمی‌شود و واریانت‌های بعدی را خواهیم داشت، اما دیگر وضعیت اضطراری دو سال گذشته تکرار نمی‌شود.

رمضانی گفت: سناریوهای مختلفی وجود دارد که وضعیت در آینده چگونه خواهد بود و ممکن است واریانت بعدی از این واریانت نیز مسری تر باشد، اما نمی‌تواند مشکل زیادی ایجاد کند. اگر عید را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم وارد پیک بعدی نمی شویم. کشورهایی که از پیک اومیکرون عبور کرده اند سخت گیری ها را کم کرده‌اند و تاکید بر تست پی سی آر و غیرحضوری بودن مدارس و دانشگاه ها را کاهش داده اند. ما نیز در ماه آینده به وضعیتی خواهیم رسید که محدودیتها را کم کنیم. لازم است برای افراد مسن و دارای نقص ایمنی دز چهارم تزریق شود، همانطور که پروتکل آن نیز اخیرا ابلاغ شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

پایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهانپایان اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا پس از میزبانی از نشست‌های مهم سیاسی جهان دومین اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا با میزبانی از رویدادها و نشست‌های مهم مقامات ترکیه و سایر کشورها روز گذشته با همایش جوانان و نوجوانان به پایان رسید.

سرخی من از تو؛ از دیروز تا امروزاختصاصی - از ایرانیان داخل کشور پرسیدیم: چه شد که مراسمی‌ که سرشار از رقص و پایکوبی و شادی و شادمانی بود،‌ آنچنان دستخوش تغییر شد؟ مهران کریمی گزارش می‌دهد. چهارشنبه_سوری

چاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیمچاووش‌اوغلو: تاکنون حدود 15 هزار تن از شهروندان‌مان را از اوکراین خارج کردیم وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه تاکنون بیش از 14 هزار و 800 تن از شهروندان از اوکراین خارج شده‌اند، از روند مثبت تخلیه خبر داد.

ناتو از روسیه خواست در اوکراین از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکنددبیرکل ناتو با بیان اینکه روسیه با حمایت از رژیم اسد در سوریه چندین بار استفاده از سلاح‌های شیمیایی را تسهیل کرد، از مسکو خواست در اوکراین از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکند. - خبرگزاری آناتولی مرسی ناتو!!!!! اوج درماندگی ناتو و . لطفا اوکراینی ها را بکش ولی با سلاح های شیمیائی نه

وزیر صمت هیچ یک از وعده‌های خود را عملی نکرده است/ از وعده ۱.۵ میلیون تیراژ خودرو تا وعده توقف تولید خودروی حذف شده!در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: وزیر صمت هیچ یک از وعده‌های خود را عملی نکرده است/ از وعده ۱.۵ میلیون تیراژ خودرو تا وعده توقف تولید خودروی حذف شده!

الیاس حضرتی از دبیرکلی حزب اعتماد ملی استعفا کردالیاس_حضرتی از دبیرکلی حزب اعتمادملی استعفا کرد دبیر کل حزب اعتماد ملی با صدور نامه‌ای خطاب به مهدی کروبی، از سمت دبیرکلی حزب اعتماد ملی استعفا کرد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇