اگر در اعتراضات حضور دارید، این مطلب را برای حفاظت از خود بخوانید

30/02/1401 09:35:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با محمد_اولیایی‌فرد،وکیل دادگستری،ضمن پرداختن به مساله حق اعتراض و چگونگی نگرش قانون به سرکوب،درباره ملاحظاتی که معترضان باید رعایت کنند که در صورت دستگیری آسیب کمتری ببینند،صحبت کردیم. اعتراضات_سراسری حقوق_شهروندی گزارشی از aidaghajar

طی هفته گذشته، ده‌ها تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف ایران شکل گرفتند که توسط نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شدند. هنوز مشخص ... خواندن در ۱۰ دقیقه طی هفته گذشته، ده‌ها تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف ایران شکل گرفتند که توسط نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شدند.

طی هفته گذشته، ده‌ها تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف ایران شکل گرفتند که توسط نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شدند. هنوز مشخص نیست چند معترض کشته شدند، چه کسانی در بازداشت به سر می‌برند و ماه‌های آینده آبستن چه وقایع دیگری هستند. اما آن‌ چه تاکنون در حکومت جمهوری اسلامی گذشته، سرکوب هر تجمع یا تظاهرات با هر مطالبه اعتراضی، نسبت به حاکمیت بوده است. بسیاری جان دادند، تعداد زیادی آسیب‌‌ فیزیکی دیدند و شمار زیادی حبس را تجربه کردند.

آن‌چه در ادامه می‌خوانید، خلاصه‌ای از این گفت‌وگو است: - این سرکوب‌ها بر اساس قانون زور و زیرپا گذاشتن خود قانون انجام می‌شوند. اصل ۲۷ قانون اساسی تجمعات آزاد را مشروط به عدم حمل سلاح و نبودن مخل مبانی اسلام به رسمیت شناخته است. بهانه‌ای که سرکوب‌گران می‌آورند، غیرقانونی بودن تجمعات است؛ یعنی برگزاری تجمعات را معطوف به مجوز می‌دانند؛ یعنی یک قانون عادی تصویب شده است که قانون اساسی را از بین می‌برد. بحث مجوز را در «قانون احزاب» آورده‌اند. اول این‌ که مجوز را معطوف به احزاب دانسته‌اند، نه مردم.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

خیزش گرد و خاک در بیش از ۲۰ استان/ از حضور در فضای باز اجتناب کنیدخیزش گرد و خاک در بیش از ۲۰ استان سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بیش از ۲۰ استان هشدار داد و از مردم خواست از حضور در فضای باز خودداری کنند.

بلینکن روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح در اوکراین متهم کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح علیه میلیون‌ها نفر نه تنها در اوکراین بلکه در سراسر جهان متهم کرد. 💩خورد دیوث خجالت بکش! این همه. دروغ شما هستید که با حمایت از گروهای نیابتی فاشیستی و نئونازی جنگ راه انداخته.اید و شما هستید که با تحریم روسیه باعث کمبود گندم و دهها اغلام دیگر در جهان شده اید کشورت با سی هزار میلیارد بده کاری و همچنین صنایع ورشکست شده و دلاری که. روسیه و چین و برزیل و هند و بقیه کشورها در حال کنار گذاشتن هستند این یعنی پایان امپراطوری و درمانش را در جنگ افروزی و حمایت از گروهای تروریست اسلامی و نئونازی و فاشیست جستجو می کنید

کرواسی در مخالفت با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به ترکیه پیوستترکیه پیش‌تر و با میان کشیدن موضوعاتی چون حمایت و پناه دادن به «تروریست»‌های مخالف این کشور در خاک سوئد و فنلاند و ممنوعیت‌های تسلیحاتی اعمال شده از سوی متحدان آنکارا در ناتو اعلام کرده بود که با عضویت دو کشور شمال اروپا در پیمان آتللانتیک شمالی مخالف است. همه سیاه بازیه. مخالفت آنها بیفایده اس اردوغان کاملا وابسته به آمریکا است و اگر آمریکا از آنها بخواهد مخالفت شان را کنار خواهند گذاشت آشفته_بازار.........ناتو.....بی تو...برای او...برای فضایی ها...آتو...اُتو....اُتان...اِتان...............! 😘🤣😂😂😂😂😂😂🤣🤣😍🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣جنگل!

بازداشت ۴۰۰ معترض در ایروان در پی تشدید اعتراضات در ارمنستاندر حالی که حامیان اپوزیسیون ارمنستان به دنبال گسترش تظاهرات یک‌ماهه ضد دولتی خود در سراسر ایروان هستند، پلیس این کشور روز چهارشنبه بیش از ۴۰۰ نفر معترض را در این شهر دستگیر کرد.

ریچارلیسون: ماجرای مهاجم برزیلی که فوتبال در خونش است - BBC News فارسییک ایستگاه کهنه و قدیمی اتوبوس با آجرهای قرمز در شهر کوچک نوا ونیزیا در برزیل، ماجرایی شنیدنی دارد. داستان سفر فوتبالیستی که با کفش‌های قرضی و بدون پول بلیت برگشت، خانه را ترک کرد تا بخت خود را در شهری دیگر بیازماید. داستانی که پایانی خوش برای او داشت و به لیگ برتر منتهی شد.

بررسی مشکلات کار جبهه‌ای و غفلت از کارکردهای احزاب/ ائتلاف دائمی در قالب جبهه‌ اشتباه استقائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت گفت: ما در تیر ماه سال ۹۹ از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خارج شدیم، قبل از انتخابات چندین درخواست برای پیوستن به جبهه اصلاحات داشتیم اما برنامه‌ای برای پیوستن به این شورا نداشتیم.