بلینکن روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح در اوکراین متهم کرد

30/02/1401 05:16:00 ق.ظ

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح علیه میلیون‌ها نفر نه تنها در اوکراین بلکه در سراسر جهان متهم کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح علیه میلیون‌ها نفر نه تنها در اوکراین بلکه در سراسر جهان متهم کرد. نسخه چاپی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح در اوکراین علیه میلیون‌ها نفر از مردم جهان با «گروگان‌گیری» ذخایر غذایی متهم کرد.

یک مقام ارشد دولت روسیه اما این اتهام را رد کرد و گفت، روس‌ها «احمق نیستند» که تحت شرایط تحریم، غذا به کشورهای دیگر صادر کنند.

آقای بلینکن که در شورای امنیت سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد از روسیه خواست به محاصره بنادر اوکراین پایان دهد. وی اظهار داشت: «به نظر می‌رسد دولت روسیه تصور می‌کند با استفاده از غذا به عنوان سلاح می‌تواند کاری را به انجام برساند که تهاجم نظامی آن کشور نتوانسته است چنین کند و به این شیوه روحیه مردم اوکراین را در هم بشکند.»

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «ذخایر غذای میلیون‌ها اوکراینی و میلیون‌ها نفر دیگر در سراسر جهان به معنای واقعی کلمه به گروگان گرفته شده است.» جنگ در اوکراین باعث افزایش جهانی بهای غلات، روغن پخت و پز، انرژی و کود شده است. روسیه و اوکراین به تنهایی حدود یک سوم ذخایر گندم جهان را تامین می‌کنند. اوکراین در عین حال صادرکننده عمده ذرت، جو، روغن آفتابگردان و روغن کلزا است. روسیه و بلاروس که به مسکو در جنگ اوکراین کمک می‌کند نیز بیش از ۴۰ درصد صادرات جهانی پتاس، یک ماده مغذی گیاهی، را بر عهده دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

تخفیف چشمگیر روسیه به مشتریان؛ نفت و فولاد روسیه جایگزین ایران شدهم اکنون ۲۰ نفتکش عظیم ایران با ۴۰ میلیون بشکه محموله نفتی، در آب‌های آسیایی از جمله سنگاپور لنگر انداخته و در جستجوی مشتری هستند. زنان تن فروش در خیابانها دنبال مشتری و ج اسلامی با نفتکش ها در آبهای بین المللی هم دنبال مشتری!! خارکسته های دروغگو🖕🖕🖕🖕 از یکسو سید علی کینه به فرمان کرملین، سپاه آخوندی را برای به بن بست کشاندن برجام بهانه توقف مذاکرات کرده است از سوی دیگر نمیتواند به خاطر همان اربابش، روسیه ی مافیایی،نفت فروشی قاچاقی خود را نیز بدون دردسر ادامه دهد.سید کینه بدجوری خود و ایران را در باتلاق سلطه ی روسیه فرو کرده!

اوجی رقابت روسیه برای تخفیف بیشتر به مشتریان نفتی ایران را تلویحا تایید کردوزیر نفت ایران روز چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت، در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد خبر تلاش روسیه برای تصاحب بخشی از بازار نفت ایران از طریق دادن تخفیف‌های بیشتر، این مسئله را انکار نکرد. از این حرف مزخرف‌تر رو باید تو احمق‌نامه‌های تاریخ جستجو کرد. روسیه داره تخفیف می‌ده که برای خودش مشتری جذب کنه. چه ربطی به ایران داره؟ اون می‌خواد تحریم رو بشکنه. این کاری است که خودِ ایران هم انجام می‌ده. واقعاً فکر کردین مردم اینقدر احمق‌اند که نفهمند این خبرها جعلی است ؟!؟ خاک بر سرتان

روسیه: نزدیک به ۷۰۰ اوکراینی در ماریوپل تسلیم شده‌اندروسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که تقریبا نزدیک به ۷۰۰ نیروی اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته در مجمتع فولاد شهر ماریوپل تسلیم شده‌اند اما از طرفی گزارش شده که افرادی هنوز در داخل این مجتمع محبوس هستند.

جنگ اوکراین؛ روسیه: صدها جنگجوی کارخانه فولاد ماریوپل به اردوگاه اسرا در دونتسک منتقل شدندمقام‌های روس می‌گویند سربازان اوکراینی که در کارخانه فولاد آزوف‌ستال خود را تسلیم نیروهای روس کرده‌اند به اردوگاهی در منطقه تحت کنترل روسیه در دونتسک منتقل شده‌اند. ایا زلنسکی عیسی مسیح است در میان حواریون سران ناتو ظهور کردە است؟ این مردک کلی منافع مالی تو روسیه داره واقعا آلمان سیاست عالی رو پیش گرفته و میدونه داره چیکار میکنه ،

بازداشت یک عضو حزب کمونیست روسیه در هنگام ورود احتمالا غیرقانونی به خاک آمریکادلگاچف، دبیر اول منطقه ای حزب کمونیست به کومرسانت گفت که برای یک کمونیست آخرین کاری که باید انجام دهد این است که به ایالات متحده فرار کند، کشوری که حزب کمونیست با سیاست امپریالیستی آن مخالف است.

روسیه: واکنش ما به عضویت سوئد بستگی به اقدامات ناتو داردوزارت خارجه روسیه اعلام کرد که موضع آنها نسبت به عضویت سوئد در ناتو طبق اقدامات این پیمان شکل خواهد گرفت. - خبرگزاری آناتولی