اعتصاب هفت تپه؛ استاندار خوزستان: کارفرما بنا به اختیارات قرارداد ۲۰ نفر را تمدید نکرد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استاندار خوزستان در واکنش به اعتصاب کارگران هفت_تپه گفت: «قرارداد کارفرما با کارگران تمام شد و کارفرما بنا به اختیارات قرارداد این ۲۰ نفر را تمدید نکرد. حق کارفرما است قرارداد را تمدید کند یا خیر»

این موضوع گفت: «قرارداد کارفرما با کارگران تمام شد و کارفرما بنا به اختیارات قرارداد این ۲۰ نفر را تمدید نکرد. اینها بیشتر در بخش تجهیزاتی هستند بعضی از کارگران معترض بودند برای اینکه می خواستند از همکاران دفاع کنند حق کارفرما است که تمدید کند یا خیر»

شریعتی یک‌شنبه هفتم مهر در گفت‌و‌گو با شبکه خبر با شاره به اینکه دستور بررسی دلایل عدم تمدید قرارداد این ۲۰ نفر را امروز داده است،‌گفت: « البته کارگران باید متعهد به همکاری با کارفرما باشند در قبال دریافتی نسبت به تامین آنچه کارفرما می خواهد انجام دهند. هر کس بخواهد از حقش تخطی کند و زیاده خواهی کند این قابل قبول نیست.»

به گفته استاندار خوزستان از سال گذشته تا کنون با تشکیل کمیته‌ای متشکل از دادستان مرکز استان،‌نمایندگانی از اداره کل اطلاعات،‌ قرارگاه ابوالفضل،‌وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان معوقات حقوقی،‌سنوات بازنشستگان و بیمه‌ها پرداخت شده است.

بحث فرسودگی خط لوله، زیان دهی، بدهی بالای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در دهه ۸۰ آغاز شد. اواسط این دهه بود که اعتراضات کارگران به دلیل تاخیر در پرداخت سه ماه حقوق شکل گرفت. در این دو دهه کارگران هفت تپه بارها نسبت به عدم پرداخت حقوق و معوقات و امنیت شغلی خود دست به اعتراض، تجمع و اعتصاب زده‌اند. فعالیت کارخانه در سال ۱۳۹۱ با نوسازی تجهیزات کارخانه از سر گرفته شد. اما سه سال بعد در سال ۱۳۹۴ بود که هفت تپه ورشکسته اعلام شد. در همان سال در یک مزایده به دو شرکت زئوس و آریاک لرستان واگذار شد. قیمت تعیین شده برای این شرکت ۲۸۶ میلیارد تومان بود که در مزایده تنها شش میلیارد آن نقد پرداخت شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتصاب در هفت تپه؛ اعتراض به اخراج ۲۱ کارگر | DW | 28.09.2019امور اداری نیشکر هفت تپه قرارداد کارگران معترض را تمدید نکرده است. این اقدام که بدون اعلام قبلی و خلاف قانون صورت گرفته، 'تسویه‌ حساب شخصی' کارفرما با فعالان صنفی تلقی شده و اعتراضات تازه‌ را دامن زده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هفتمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه| معترضان خواهان آزادی کارگران زندانی و بازگشت کارگران اخراجی هستندکارگران نیشکر هفت تپه در هفتمین روز از اعتصاب خود روز یکشنبه ۷ مهرماه مقابل درب مدیریت این شرکت تجمع کردند. اعتصاب کارگران هفت تپه در حالی امروز یکشنبه وارد هفتمین روز از این اعتراضات شده‌ که این ک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۲۰ کارگر اخراجی هفت‌تپه باید به کار بازگردند/ خاتمه کار به کارگران ابلاغ نشده بودعلی خدایی گفت: به کارگران تعدیل شده بعد از اتمام روز ۳۱ شهریور ماه اتمام قرارداد اعلام نشده است. آنها روز اول مهرماه در محل کار خود حاضر شده‌اند و با توجه به رویه جاری در حوزه روابط کار، وقتی قرارداد قبلی خاتمه پیدامی‌کند و به آنها ابلاغ نمی‌شود؛ حتی اگر یک ساعت از قرارداد قبلی گذشته باشد و کارگر در محل کار خود حاضر شده باشد، قرارداد به صورت ضمنی تمدید شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

باهنر: به وحدت حداکثری نمی‌رسیم/ اگر چنین نشود به خودمان باخته‌ایمباهنر: هدف ما وحدت صد درصدی است البته به صد درصد نمی‌رسیم ولی تلاش می‌کنیم برخلاف اختلاف دیدگاه به وحدت حداکثری برسیم با توجه به فضای سیاسی حاکم بر کشور اگر خدایی نکرده به وحدت حداکثری نرسیم باید بدانیم که به خودمان باخته‌ایم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مسلمانان نقش گسترده‌ای در پایان دادن به قرون وسطا داشتند/ غربی‌ها تواضع شرقی‌ها را برای پیشرفت نداشتند/ غرب با خوی تهاجمی به دنبال به زانو درآوردن شرق بوده استپروفسور «اسما سعید» معتقد است؛ همزمان با بیداری غرب و آغاز رنسانس، سرزمین‌های اسلامی و شهرهای بزرگ و ثروتمند آن، مورد تهاجم وحشیانه مغول‌ها قرار گرفتند و از میان رفتند و این اتفاق باعث بروز یک عقب‌ماندگی تاریخی معکوس نسبت به سده‌های پیشین، میان شرق و غرب شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

صادقی: جریان فاسدی به برخی دانشگاه‌ها دانشجوی قلابی فرستاده استصادقی: جریان فاسدی به برخی دانشگاه‌ها دانشجوی قلابی فرستاده است نماینده تهران: جریان فاسدی یک سری دانشجوی قلابی را به برخی دانشگاه‌های مرتبط با حوزه پزشکی می‌فرستاده که این همان فروش صندلی است. وزارت بهداشت جلوی این قضیه را گرفته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »