از ریاست پلیس ضد تروریسم پریان تا معدن زمرد پنجشیر؛ روایت کارمندان حکومت سابق افغانستان

08/11/1400 06:46:00 ب.ظ

از ریاست پلیس ضد تروریسم پریان تا معدن زمرد پنجشیر؛ روایت کارمندان حکومت سابق افغانستان این گزارش را بخوانید 🔽

محمد اسرار می‌گوید اگر طالبان پیشنهاد کنند به ارتش باز گردد، این کار را خواهد کرد. او در تمام سال‌های خدمت در ارتش، وظیفه تعقیب و مبارزه با طالبان را بر عهده داشت. محمد اسرار مرادی شش ماه پیش رئیس پلیس ضد تروریست پریان ولایت پنجشیر بود.

از زمان بازگشت طالبان به قدرت بی‌کار شده و هم‌اکنون در سرمای شدید زمستان به همراه گروهی دیگر، از جمله شماری از کارمندان سابق در یکی از معادن دره مکنی همین ولایت به دنبال زمرد می‌گردد.

وقتی کابل سقوط کرد، محمد اسرار ۲۵ ساله چند هزار افغانی برای راه انداختن بساط دوره گردی لباس فروشی سرمایه گذاری کرد. اما این تجارت نگرفت و او محبور شد دنبال کاری دیگر باشد. اگر بخت یارِ جویندگان زمرد پنجشیر باشد، آن‌ها می‌توانند پس از یک روز کار طاقت فرسا، یافته خود را به ۵۹ تا ۱۵۰ افغانی بفروشند.

رسیدن به معدن زمرد در فصل زمستان و با وجود راه‌های مالروی برف گرفته، کار آسانی نیست. شاید همین دشواری دسترسی، یکی از دلایلی باشد که محمد اسرار و همقطارانش را به انجام این کار تشویق کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

امیرعبداللهیان: تاکید بر صلح در منطقه از جمله توافقات ایران و ریاض بوده است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست بیت کوین را از مبادلات قانونی و دولتی حذف کندالسالوادور در ماه سپتامبر به اولین کشور جهان تبدیل شده بود که به ساکنانش اجازه می‌داد در کنار دلار آمریکا، از ارز دیجیتالی بیت کوین نیز در معاملات و پروسه‌های انتقال پول استفاده کنند.

وکیل مدافع: کیوان صمیمی را از اوین خارج کرده‌اند و خبری از او نیستمصطفی نیلی می‌گوید: کیوان صمیمی صبح سه‌شنبه تماس گرفت و گفت که به زندان اوین بازگردانده شده است، اما عصر همان روز وی را از اوین خارج کردند و بعد از آن تاکنون تماس نداشته ‌است. به 🥚چپم 😂زن تو گاییدم هومن خارکسته😂😂🍆🍆

پلیس سازندگان دوربین مخفی را مجرم خواند؛ قانون چه می‌گوید؟

آلمان یک شهروند روس را به جاسوسی از برنامه فضایی اروپا متهم کرددادستان‌های آلمانی روز پنج‌شنبه هفتم بهمن اعلام کردند که این کشور سال گذشته یک شهروند روس را به اتهام جاسوسی برای روسیه دستگیر کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، دادستان‌ها... راستی چرا تو ایران هیچ جاسوس روس تا الان دستگیر نشده ؟ شاید اصلا جاسوس روس نداریم ! زن گاییدم فرشید کچل😂😂🍆🍆

نیروهای دموکراتیک سوریه: زندان غویران را از داعش پس گرفتیمنیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) شامگاه چهارشنبه اعلام کردند کنترل زندان غویران در حسکه سوریه را به طور کامل در دست گرفته‌اند. داعش پنجشنبه هفته گذشته به این زندان حمله کرده بود.

نامه نرگس محمدی از زندان: حکم دادگاه را به رسمیت نمی‌شناسمنرگس محمدی می‌گوید: «آن‌چه مغرضانه و بی‌اساس بودن اتهامات و رسیدگی حکم این پرونده را روشن‌تر می‌کند، مجرم شناخته شدن من به دلیل کاندیدا شدن برای جایزه صلح نوبل است». کیر نیوشا بقراطی تو کون نرگس امیدوارم که بیتا ناراحت نشه شب جمعه 😂😂🍆🍆🍆حرومزاده ها دوزاری