نامه نرگس محمدی از زندان: حکم دادگاه را به رسمیت نمی‌شناسم

07/11/1400 07:32:00 ب.ظ

نرگس محمدی می‌گوید: «آن‌چه مغرضانه و بی‌اساس بودن اتهامات و رسیدگی حکم این پرونده را روشن‌تر می‌کند، مجرم شناخته شدن من به دلیل کاندیدا شدن برای جایزه صلح نوبل است».

نرگس محمدی می‌گوید: «آن‌چه مغرضانه و بی‌اساس بودن اتهامات و رسیدگی حکم این پرونده را روشن‌تر می‌کند، مجرم شناخته شدن من به دلیل کاندیدا شدن برای جایزه صلح نوبل است». نسخه چاپی نرگس محمدی، فعال مدنی که در پرونده‌ای جدید به هشت سال و دو ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است، در نامه‌ای از زندان قرچک با اشاره به این‌که به دلیل «نامزدی دریافت جایزه صلح نوبل» مجرم شناخته‌شده، روند رسیدگی به این پرونده را «فاقد...

نسخه چاپی نرگس محمدی، فعال مدنی که در پرونده‌ای جدید به هشت سال و دو ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است، در نامه‌ای از زندان قرچک با اشاره به این‌که به دلیل «نامزدی دریافت جایزه صلح نوبل» مجرم شناخته‌شده، روند رسیدگی به این پرونده را «فاقد وجاهت قانونی» دانست.

خانم محمدی در این نامه به صراحت نوشته است که رای دادگاه انقلاب در این پرونده را به رسمیت نمی‌شناسد. او دلایل گوناگونی را برای این مسئله بر شمرده است، از جمله ۶۴ روز حبس در سلول‌های بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین بدون بازجویی از سوی وزارت اطلاعات، چهل روز محرومیت از حق تماس تلفنی، محرومیت از حق دسترسی به وکیل، بی‌اطلاعی از پرونده و جلسه محاکمه «پنج دقیقه‌ای» در شعبه دادگاه.

بر اساس حکم صادر شده توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، این فعال مدنی به هشت سال و دو ماه زندان، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال تبعید از تهران (منع اقامت در تهران)، دو سال ممنوعیت فعالیت سیاسی و اجتماعی در نهادها و احزاب، دو سال ممنوعیت حضور و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، مخابراتی (مصاحبه) و ثبت و ضبط تلفن همراه محکوم شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

جزئیات حکم جدید دادگاه برای نرگس محمدی، فعال مدنی، مشخص شدتقی رحمانی، فعال سیاسی مقیم پاریس و همسر نرگس محمدی، روز چهارشنبه، ششم بهمن‌ماه، از جزئیات محکومیت تازه این فعال مدنی خبر داد.

کشته شدن 27 قاچاقچی مواد مخدر وابسته به ایران توسط ارتش اردن در مرز سوریهخبرنگار «العربیه» از کشته‌شدن 27 قاچاقچی مواد مخدر وابسته به نیروهای نیابتی ایران توسط ارتش اردن در مرز سوریه خبر داد.ارتش اردن پنج‌شنبه 27 ژانویه طی 👌👏👏👏 عالی چی از این بهتر هر چه دزد و قاچاقچی کمتر دنیا آرومتر و سالمتر

تعداد موارد ابتلا به کرونا روزانه تا ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند/ پیش‌بینی ۵ رقمی شدن آمار مبتلایانعضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: آمارها نشان می‌دهد که روند ابتلا به کرونا به شدت روبه افزایش بوده و زمانی که آمار مبتلایان به این اندازه افزایش پیدا می‌کند، میزان بستری در آی سی یو نیز طبیعتا بالا خواهد رفت.

شاهد دادگاه حمید نوری: در گوهردشت جابه‌جایی جنازه اعدام‌شدگان را دیدمروز دوشنبه چهارم بهمن، در دادگاه حمید نوری در استکهلم، امیرهوشنگ اطیابی به عنوان شاهد گفت که ۱۷ کامیون در زندان گوهردشت، جنازه‌های اعدام‌شدگان را به خارج از زندان منتقل می‌کردند.

جزئیات حکم جدید دادگاه برای نرگس محمدی، فعال مدنی، مشخص شدتقی رحمانی، فعال سیاسی مقیم پاریس و همسر نرگس محمدی، روز چهارشنبه، ششم بهمن‌ماه، از جزئیات محکومیت تازه این فعال مدنی خبر داد.

نیروهای دموکراتیک سوریه: زندان غویران را از داعش پس گرفتیمنیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) شامگاه چهارشنبه اعلام کردند کنترل زندان غویران در حسکه سوریه را به طور کامل در دست گرفته‌اند. داعش پنجشنبه هفته گذشته به این زندان حمله کرده بود.