افت ۳۰ درصدی خرید شمش و سکه طلا توسط ایرانی‌ها در سال ۲۰۲۱

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای جهانی طلا در تازه‌ترین گزارش سالانه خود می‌گوید خرید شمش و سکه طلا توسط شهروندان ایرانی برای چهارمین سوالی متوالی کاهش یافته است و‌ در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۲۰...

شورای جهانی طلا در تازه‌ترین گزارش سالانه خود می‌گوید خرید شمش و سکه طلا توسط شهروندان ایرانی برای چهارمین سوالی متوالی کاهش یافته است و‌ در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰ درصد افت داشت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که مردم در سال‌های اخیر برای حفظ دارایی‌های مالی خود به بازار سکه و شمش طلا پناه آوردند. سازمان امور مالیاتی از سال ۹۷ شروع به اخذ مالیات از دارندگان سکه کرد و هر سال این مالیات‌ها افزایش یافت این موضوع در کاهش خرید موثر بوده است. دولت حسن روحانی همزمان با افزایش دادن مالیات سکه، طی دو سال گذشته در تلاش بود تا سرمایه‌ها و دارایی‌های مردم را به بازار سهام تشویق کند.

شورای جهانی پول در بخش دیگری از گزارش خود از افزایش ۳۲ درصدی خرید میزان جواهرات توسط مردم ایران در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۲۰ خبر داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شمش وسکه ای مونده مگر ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش شدید موارد خشونت جنسی در فرانسه در سال ۲۰۲۱وزیر کشور فرانسه روز پنچشنبه ۲۷ ژانویه با صدور بیانیه‌ای از افزایش ۳۳ درصدی موارد ثبت شده خشونت جنسی در این کشور در سال ۲۰۲۱ خبر داد. به گفته ژرالد درمنن، بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل ثبت جرایم سال‌های گذشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اختلال در خرید بلیت برای تماشای بازی فوتبال ایران مقابل عراق | DW | 27.01.2022طبق اعلام فدراسیون فوتبال ایران دیدار تیم‌های ایران و عراق نخست با حضور تماشاگر برنامه‌ریزی شده بود. اما اختلال در فروش اینترنتی بلیت و نیز حذف صندلی‌های جایگاه زنان، حضور تماشاگران را در پرده ابهام قرار داده است. پس چرا طالبان ايراني یا همان كله خشكها سالها اين منظر قشنگ و زیبا حق مسلم حضور بانوان ایراني در استاديوم فوتبال گرفته شده بود ؟ ! 🤔 شما تا چوب فیفا نخورديد تغيير نكرديد اين يه حقيقته متأسفانه خيلي خوشحالم كه مشاركت بانوان دراستاديوم فوتبال ميبينم 🎥 شعارشو‌ روحانی داد و رای گرفت، رئیسی که میگفتن دیوار میکشه انجامش‌ داد/حضور پرشور بانوان در ورزشگاه آزادی 🆔 Masaf
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور فرانسه کشتار سال 1962 در الجزایر را «جنایتی نابخشودنی» خواندرئیس‌جمهور فرانسه کشتار سال 1962 در الجزایر را «جنایتی نابخشودنی» خواند امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه با نمایندگان فرانسوی‌ها در دوره استعمار در الجزایر موسوم به «پا سیاه‌ها»، دیدار کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درخواست مقامات سابق سازمان ملل برای تحقیق درباره نقش رئیسی در «قتل عام» سال 67قضات و بازرسان برجسته سابق سازمان ملل در نامه‌ای از میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان خواستند که تحقیقاتی را درباره «قتل‌عام» زندانیان سیاسی ایران چرا مقامات سابق؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رشد 5.7 درصدی اقتصاد آمریکا در سال گذشتهاقتصاد آمریکا طی سال 2021 رشد 5.7 درصد رشد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فراخوان تحقیق درباره نقش رئیسی در اعدام‌های سال ۶۷ | DW | 27.01.2022شماری از برندگان جایزه نوبل صلح و مقام‌های پیشین سازمان ملل، در نامه‌ای از کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان خواستند درباره اعدام هزاران زندانی سیاسی در ایران در تابستان سال ۱۳۶۷ و نقش ابراهیم رئیسی در آن زمان تحقیق کند. اگر در اعدام تروریستهای منافق دست داشته ، درود بر او. اگر کم کاری می کرد ملامت می شد. جايزه 'صلح' ؟ مثلا باراك اوباما، كه با همكارى وزير امور خارجه اش هيلارى كلينتون، گروه خونخوار و وحشى داعش رو بوجود آورده و به جان ملت مظلوم منطقه انداختند ؟ اينجور جانوران حالا شدند برندگان جايزه صلح! واقعا كه دنياى عجيبى شده. حتى واژه ها رو واژگون كردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »