ارتش افغانستان: 47 شبه‌نظامی طالبان در فاریاب کشته شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لشکر شاهین ارتش افغانستان از کشته شدن 47 شبه‌نظامی طالبان طی عملیات زمینی و هوایی در ولایت فاریاب خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

لشکر شاهین ارتش افغانستان از کشته شدن 47 شبه‌نظامی طالبان طی عملیات زمینی و هوایی در ولایت فاریاب خبر داد.لشکر 209 شاهین ارتش افغانستان مستقر در شمال افغانستان امروز دوشنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:"طی 24 ساعت گذشته در عملیات هوایی و زمینی نیروهای ارتش این کشور در شهرستان‌های قیصار، دولت آباد، خواجه سبزپوش، قرغان و اند‌خوی ولایت فاریاب 47 تروریست طالبان از جمله افراد مطرح و مشهور آن‌ها از پا درآمده‌اند".

در این اطلاعیه همچنین آمده است: در نتیجه این عملیات مواضع و پناهگاه‌های این گروه کاملا تخریب شده و 21 شبه‌نظامی دیگر زخمی شده‌اند. ارتش افغانستان همچنین از تخریب 11 وسیله نقلیه طالبان خبر داده و افزود: روستایی استراتژیک «غذا‌ری» در شهرستان خواجه سبزپوش ولایت فاریاب پس از دو و نیم سال از کنترل این گروه خارج شده است.

همچنین تاکیده شده که طالبان با استفاده از انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای غیرنظامیان زیادی را هدف قرار داده و خانه‌ها و جاده‌ها را در این ولایت تخریب کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا ارتش بریتانیا استفاده از تانک‌ را کنار می‌گذارد؟ - BBC News فارسیژنرال مارک کارلتون اسمیت، فرمانده ارتش بریتانیا اخیرا در یکی از سخنرانی‌های خود گفت در جنگ افزارهای مدرن، اهمیت استفاده از تانک کاهش یافته‌است. او خاطرنشان کرد که تهدیدهای اصلی تانک و موشک نیستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک مقام عالی‌رتبه ارتش فرانسه به اتهام جاسوسی برای روسیه تحت تعقیب قرار گرفترسانه‌های فرانسوی می‌گویند که وی توسط اداره کل امنیت داخلی فرانسه در خاک این کشور و زمانی که پس از سپری کردن تعطیلات قصد داشت به ایتالیا بازگردد دستگیر شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به مواضع حماس در غزهارتش اسرائیل به بهانه پرتاب بالن‌های آتش‌زا برخی از مواضع دیدبانی جنبش حماس در غزه را با آتش توپخانه هدف قرار داده‌است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شبه‌نظامیان حوثی در کمین سربازان ارتش یمن افتادند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش لبنان: عملیات جستجو و نجات در بندر بیروت ادامه داردارتش لبنان اعلام کرد که عملیات جستجو و نجات مفقود شدگان در پی انفجار مهیب در 4 اوت در بندر بیروت همچان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه پرتاب بالن‌های آتش‌زای حماس به سوی اسرائیل، با وجود میانجیگری مصر و قطردر حالی که پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس به سوی خاک اسرائیل افزایش یافته است، ارتش اسرائیل اعلام کرد تانک‌هایش به مواضع این گروه شبه‌نظامی اسلامگرا در نوار غزه حمله کردند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »