ویروس_کرونا, کووید_۱۹, واکسن_کرونا, بریتانیا, واکسن, ویروس کرونا

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

هشدار دانشمندان: عجله برای تولید واکسن ممکن است وضعیت شیوع کرونا را بدتر کند

هشدار دانشمندان: عجله برای تولید واکسن ممکن است وضعیت شیوع کرونا را بدتر کند #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ #واکسن_کرونا بیشتر بخوانید🔽

31/08/2020 12:55:00 ب.ظ

هشدار دانشمندان: عجله برای تولید واکسن ممکن است وضعیت شیوع کرونا را بدتر کند ویروس_کرونا کووید_۱۹ واکسن_کرونا بیشتر بخوانید🔽

درحالیکه سیاستمداران و شرکت‌های داروساز مسابقه گذاشته‌اند تا زودتر خبر تولید واکسن کرونا را اعلام کنند، پژوهشگران می‌گویند بهتر است منتظر نتایج آزمایش‌های سراسری بمانیم؛ آزمایش‌هایی که ثابت کنند یک واکسن دست‌کم ۳۰ تا ۵۰ درصد تأثیرگذاری دارد.

پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند شتاب برای واکسیناسیون جمعیت در برابر ویروس کرونا ممکن است سبب تولید واکسن‌های ضعیف بشود و در نهایت به وخامت بحران کوید۱۹ بینجامد.درحالی‌که سیاستمداران و شرکت‌های داروساز مسابقه گذاشته‌اند تا زودتر خبر تولید واکسن کرونا را اعلام کنند، پژوهشگران می‌گویند بهتر است منتظر نتایج آزمایش‌های سراسری بمانیم، آزمایش‌هایی که ثابت کنند یک واکسن دست‌کم ۳۰ تا ۵۰ درصد تأثیرگذاری دارد.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است

دکتر ریچارد پیتو، استاد دانشگاه آکسفورد و مشاور سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر واکسنی به تولید انبوه برسد ولو اگر کارایی‌اش کم باشد همه از آن استفاده خواهند کرد. یعنی اگر حتی فقط بخش کوچکی از جامعه را در برابر ویروس ایمن کند، باز هم خودش معیار واکسن‌های بعدی خواهد شد که ممکن است از آن هم ضعیف‌تر باشند.

وی می‌افزاید: «کشورها با شتابی برخاسته از ملّی‌گرایی یا سرمایه‌داری می‌خواهند واکسنی برای کرونا ثبت کنند،‌ همین کار باعث می‌شود ارزیابی دیگر واکسن‌ها دشوار شود.»پژوهشگران کالج سلطنتی لندن در حال تزریق آزمایشی واکسن کروناآسیوشیتد پرسگروهی از پژوهشگران بریتانیایی، هفتهٔ گذشته در نشریهٔ تخصصی پزشکی لانست اعلام کردند که نداشتن واکسن بهتر از داشتن واکسن ضعیف است. در گزارش اخیر آنان آمده است: «استفاده از یک واکسن ضعیف عملاً امکان دارد اوضاع را بدتر کند، چون ممکن است مقامات به اشتباه گمان کنند خطر را بسیار کم می‌کند،‌ یا مردم به‌غلط فکر کنند ایمن شده‌‌اند و اقدامات احتیاطی را کمتر کنند.» headtopics.com

دکتر اندرو پولارد،‌ مدیر پروژهٔ تولید واکسن آکسفورد نیز اعلام کرده است که تیمش احتمالا تا پایان سال جاری، اطلاعات کافی را در زمینهٔ میزان کارایی این واکسن خواهند داشت تا در اختیار مقامات مربوط قرار دهند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد مانداستادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا معتقد است کرونا ۱۹ با ما خواهد ماند همانطوری که آنفلوانزا و بقیه ویروسهای کرونا مانده اند و این ما هستیم که باید یاد بگیریم با آنها زندگی کنیم و با رفتار خود خطر انتقال آنها را کم و کمتر کنیم.

روحانی از وزارت بهداشت خواست «هرچه سریع‌تر» واکسن کرونا را خریداری کندوی با اشاره به انتشار اخباری درباره «دستیابی برخی کشورها به واکسن کرونا» ازسعید نمکی، وزیر بهداشت خواست تا مراحل «آزمایشی و تشخیصی» واکسن انجام و مقدمات تهیه آن آغاز شود.

زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزامدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با تاکید بر لزوم تجویز واکسن آنفلوانزا برای افراد در معرض آسیب، گفت: شاغلین در مراکز بهداشتی و درمانی و کودکان شش ماه تا پنج سال، از جمله افرادی هستند که در اولویت تزریق این واکسن قرار دارند.

صدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینیصدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مایل به پیگیری سریع واکسن کروناویروس جدید و صدور مجوز برای آن قبل از پایان مرحله سوم آزمایش‌های بالینی آن است.

واکسن ساخته شده در دیگر کشورها به فوریت خریداری شودرئیس جمهور در گفت‌وگو با وزیر کشور و وزیر بهداشت با بیان اینکه رفتار متعهدانه مردم در برگزاری شکوهمند و متفاوت محرم همراه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برآمده از فرهنگ غنی دینی مردم است به وزیر بهداشت دستور داد تا هر چه سریعتر واکسن ساخته شده در دیگر کشورها خریداری شود.

آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد ⚡️اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا اولین مورد جریمه برای کالاهای ساخته شده با استفاده از نیروی کار اجباری را تحت یک قانون نظارت بر تجارت مصوب سال ۲۰۱۵ اعمال کرد.