هشدار دانشمندان: عجله برای تولید واکسن ممکن است وضعیت شیوع کرونا را بدتر کند

31/08/2020 12:55:00 ب.ظ

هشدار دانشمندان: عجله برای تولید واکسن ممکن است وضعیت شیوع کرونا را بدتر کند #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ #واکسن_کرونا بیشتر بخوانید🔽

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

هشدار دانشمندان: عجله برای تولید واکسن ممکن است وضعیت شیوع کرونا را بدتر کند ویروس_کرونا کووید_۱۹ واکسن_کرونا بیشتر بخوانید🔽

درحالیکه سیاستمداران و شرکت‌های داروساز مسابقه گذاشته‌اند تا زودتر خبر تولید واکسن کرونا را اعلام کنند، پژوهشگران می‌گویند بهتر است منتظر نتایج آزمایش‌های سراسری بمانیم؛ آزمایش‌هایی که ثابت کنند یک واکسن دست‌کم ۳۰ تا ۵۰ درصد تأثیرگذاری دارد.

پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند شتاب برای واکسیناسیون جمعیت در برابر ویروس کرونا ممکن است سبب تولید واکسن‌های ضعیف بشود و در نهایت به وخامت بحران کوید۱۹ بینجامد.درحالی‌که سیاستمداران و شرکت‌های داروساز مسابقه گذاشته‌اند تا زودتر خبر تولید واکسن کرونا را اعلام کنند، پژوهشگران می‌گویند بهتر است منتظر نتایج آزمایش‌های سراسری بمانیم، آزمایش‌هایی که ثابت کنند یک واکسن دست‌کم ۳۰ تا ۵۰ درصد تأثیرگذاری دارد.

دکتر ریچارد پیتو، استاد دانشگاه آکسفورد و مشاور سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر واکسنی به تولید انبوه برسد ولو اگر کارایی‌اش کم باشد همه از آن استفاده خواهند کرد. یعنی اگر حتی فقط بخش کوچکی از جامعه را در برابر ویروس ایمن کند، باز هم خودش معیار واکسن‌های بعدی خواهد شد که ممکن است از آن هم ضعیف‌تر باشند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد مانداستادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا معتقد است کرونا ۱۹ با ما خواهد ماند همانطوری که آنفلوانزا و بقیه ویروسهای کرونا مانده اند و این ما هستیم که باید یاد بگیریم با آنها زندگی کنیم و با رفتار خود خطر انتقال آنها را کم و کمتر کنیم.

روحانی از وزارت بهداشت خواست «هرچه سریع‌تر» واکسن کرونا را خریداری کندوی با اشاره به انتشار اخباری درباره «دستیابی برخی کشورها به واکسن کرونا» ازسعید نمکی، وزیر بهداشت خواست تا مراحل «آزمایشی و تشخیصی» واکسن انجام و مقدمات تهیه آن آغاز شود.

زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزامدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با تاکید بر لزوم تجویز واکسن آنفلوانزا برای افراد در معرض آسیب، گفت: شاغلین در مراکز بهداشتی و درمانی و کودکان شش ماه تا پنج سال، از جمله افرادی هستند که در اولویت تزریق این واکسن قرار دارند.

صدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینیصدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مایل به پیگیری سریع واکسن کروناویروس جدید و صدور مجوز برای آن قبل از پایان مرحله سوم آزمایش‌های بالینی آن است.

واکسن ساخته شده در دیگر کشورها به فوریت خریداری شودرئیس جمهور در گفت‌وگو با وزیر کشور و وزیر بهداشت با بیان اینکه رفتار متعهدانه مردم در برگزاری شکوهمند و متفاوت محرم همراه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برآمده از فرهنگ غنی دینی مردم است به وزیر بهداشت دستور داد تا هر چه سریعتر واکسن ساخته شده در دیگر کشورها خریداری شود.

آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد ⚡️اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا اولین مورد جریمه برای کالاهای ساخته شده با استفاده از نیروی کار اجباری را تحت یک قانون نظارت بر تجارت مصوب سال ۲۰۱۵ اعمال کرد.

Aa پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند شتاب برای واکسیناسیون جمعیت در برابر ویروس کرونا ممکن است سبب تولید واکسن‌های ضعیف بشود و در نهایت به وخامت بحران کوید۱۹ بینجامد.دکتر"علی میرزازاده" در گفت و گوی تفصیلی با ایسنا درباره ویژگی های ویروس کرونا ۲۰۱۹ و وضعیت همه گیری (پاندمیک) این ویروس در دنیا گفت: بیماری ویروس کرونا ۲۰۱۹ که به اختصار «کووید ۱۹» نامیده می شود توسط نوع جدیدی از کروناویروس ایجاد می شود که تا قبل از پاندمی اخیر شناخته نشده بود.رئیس جمهوری ایران همچنین با اشاره به اینکه کادر درمانی کشور در طول شش ماه اخیر برای مهار بیماری کووید ۱۹ فعالیت شبانه روزی داشته‌اند از وزارت بهداشت خواست تا با آموزش سریع نیروهای جدید، از «خستگی و فرسودگی» کادر درمانی جلوگیری شود.به گزارش ایسنا، دکتر شروین شکوهی با اشاره به اینکه تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه های پرخطر ضروری است، گفت: این واکسن با دستور پزشک برای افراد در معرض خطر تجویز می شود و در برخی داروخانه های مورد تایید وزارت بهداشت در دسترس این افراد قرار خواهد گرفت و توصیه می شود برای تزریق این واکسن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه شود.

درحالی‌که سیاستمداران و شرکت‌های داروساز مسابقه گذاشته‌اند تا زودتر خبر تولید واکسن کرونا را اعلام کنند، پژوهشگران می‌گویند بهتر است منتظر نتایج آزمایش‌های سراسری بمانیم، آزمایش‌هایی که ثابت کنند یک واکسن دست‌کم ۳۰ تا ۵۰ درصد تأثیرگذاری دارد. دکتر ریچارد پیتو، استاد دانشگاه آکسفورد و مشاور سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر واکسنی به تولید انبوه برسد ولو اگر کارایی‌اش کم باشد همه از آن استفاده خواهند کرد. کرونا در همه سنین می تواند بیماری شدید تولید کند میرزازاده ادامه داد: بیماری کووید ۱۹ حاصل از ویروس کرونای جدید یک بیماری متفاوت و کاملا جدید بوده که می تواند در انسان از یک بیماری بدون علامت، تا یک بیماری با علایم خفیف مانند تب و سرفه و یا یک بیماری منتشر در قسمتهای مختلف بدن در بزرگسالان و همچنین سندرم التهابی شدید در کودکان تولید کند. یعنی اگر حتی فقط بخش کوچکی از جامعه را در برابر ویروس ایمن کند، باز هم خودش معیار واکسن‌های بعدی خواهد شد که ممکن است از آن هم ضعیف‌تر باشند. هم‌رسانی این مطلب:. وی می‌افزاید: «کشورها با شتابی برخاسته از ملّی‌گرایی یا سرمایه‌داری می‌خواهند واکسنی برای کرونا ثبت کنند،‌ همین کار باعث می‌شود ارزیابی دیگر واکسن‌ها دشوار شود. بیماری کرونا، در دنیا روند کاهشی به خود گرفته است وی در تشریح وضعیت پاندمیک کرونا در دنیا گفت: طبق آمار رسمی سازمان جهانی بهداشت (تا تاریخ ۲۹ اگوست) بیش از ۲۴.» پژوهشگران کالج سلطنتی لندن در حال تزریق آزمایشی واکسن کرونا آسیوشیتد پرس گروهی از پژوهشگران بریتانیایی، هفتهٔ گذشته در نشریهٔ تخصصی پزشکی لانست اعلام کردند که نداشتن واکسن بهتر از داشتن واکسن ضعیف است. چه کسانی نباید واکسن آنفلوانزا تزریق کنند؟ شکوهی در خصوص موارد منع تزریق این واکسن، تصریح کرد: اگر به دنبال مصرف واکسن در گذشته، اختلال اعصاب محیطی رخ داده باشد، فرد از تزریق این واکسن منع می شود.

در گزارش اخیر آنان آمده است: «استفاده از یک واکسن ضعیف عملاً امکان دارد اوضاع را بدتر کند، چون ممکن است مقامات به اشتباه گمان کنند خطر را بسیار کم می‌کند،‌ یا مردم به‌غلط فکر کنند ایمن شده‌‌اند و اقدامات احتیاطی را کمتر کنند. این استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه UCSF آمریکا با بیان اینکه تنها در طی یک هفته قبل بیش از ۱.» دکتر اندرو پولارد،‌ مدیر پروژهٔ تولید واکسن آکسفورد نیز اعلام کرده است که تیمش احتمالا تا پایان سال جاری، اطلاعات کافی را در زمینهٔ میزان کارایی این واکسن خواهند داشت تا در اختیار مقامات مربوط قرار دهند. واکسن ساخت دانشگاه آکسفورد که خبر ساختش زودتر از دیگر واکسن‌های احتمالی پخش شد، انتظارهای سیاسی و تجاری بسیاری را در بریتانیا برانگیخته است. میرزازاده افزود: تا تاریخ ۲۹ اگوست در منطقه مدیترانه شرقی (شامل ۲۱ کشور از جمله ایران)ِ، تعداد کل موارد ابتلای گزارش شده برابر با ۱. .