کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد ماند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا: *کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست *کووید ۱۹ با ما خواهد ماند *همانطور که آنفلوانزا و بقیه ویروس‌های کرونا مانده‌اند *باید یاد بگیریم با آن‌ها زندگی کنیم

دکتر"علی میرزازاده" در گفت و گوی تفصیلی با ایسنا درباره ویژگی های ویروس کرونا ۲۰۱۹ و وضعیت همه گیری این ویروس در دنیا گفت: بیماری ویروس کرونا ۲۰۱۹ که به اختصار «کووید ۱۹» نامیده می شود توسط نوع جدیدی از کروناویروس ایجاد می شود که تا قبل از پاندمی اخیر شناخته نشده بود.

میرزازاده افزود: تا تاریخ ۲۹ اگوست در منطقه مدیترانه شرقی ِ، تعداد کل موارد ابتلای گزارش شده برابر با ۱.۹ میلیون نفر و تعداد مرگ گزارش شده برابر با ۵۰ هزار مورد بوده که نشان می دهد برخلاف روند کلی بیماری در دنیا، تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این منطقه در حال افزایش می باشد ، همچنین تعداد مرگ ناشی از کووید ۱۹ کاهش کمتری نسبت به آمار جهانی دارد .

وی با بیان اینکه خوشبختانه تعداد موارد ابتلا به کووید ۱۹ در یک‌ماه اخیر تقریبا ثابت بوده و تعداد مرگ در حال کاهش است افزود: این شرایط نشان دهنده کنترل فعلی اپیدمی در دنیاست هرچند که باید عنوان کرد که روند بیماری در کشورها و مناطق مختلف، بسیار متفاوت است.

این عضو گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی موسسه علوم بهداشت جهانی در بخش دیگری از این گفت و گو به تحلیلی از وضعیت تولید واکسن کرونا در دنیا پرداخت و گفت: بیش از ۳۵ واکسن در دنیا مراحل مختلف مطالعات انسانی را طی می کنند که ۹ مورد از آنها وارد فاز ۳ مطالعات انسانی شده اند. این استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا درباره وضعیت نهایی واکسن چینی ها نیز به ایسنا گفت: نتایج مطالعات انسانی فاز ۱ و ۲ واکسن «کن سینو بیو» ساخته شده توسط چینی ها نیز نشان داده که این واکسن بی خطر بوده و قابلیت ایجاد پاسخ ایمنی بالا در انسان را دارد هرچند که اثربخشی این واکسن که باید در مطالعات فاز ۳ انسانی مشخص شود هنوز منتشر نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقابله با کرونا به واسطه تعدد مراجع تصمیم‌گیرنده با چالش مواجه است/ مجلس دهم می‌توانست با طرحی سه فوریتی، مقرراتی متناسب با کرونا تصویب کندیک وکیل دادگستری گفت: اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا زیرمجموعه شورای عالی امنیت ملی است لیکن حدود اختیارات آن ناظر بر امور اجرایی مانند اعلام تعطیلی یا ایجاد محدودیت تردد است و نمی‌توان اختیارات شورای عالی امنیت ملی در اصل ۱۷۶ قانون اساسی در امر مقررات‌گذاری را قابل تفویض به ستاد ملی مقابله با کرونا دانست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

«تور دو فرانس» با تاخیر دو ماهه و زیر سایه سنگین کرونا آغاز شدشیوع بیماری «کووید ۱۹» باعث شد که رقابت‌های امسال دو ماه دیرتر از آنچه پیش از این برنامه‌ریزی شده بود آغاز شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ذره بین نظارتی مقابله با کرونا برای باشگاه های ورزشی/ اعمال قانون متخلفانرییس کمیته سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی از بررسی و نظارت دقیق بر نحوه فعالیت باشگاه های ورزشی در مقابله با ویروس کرونا از سوی ناظران سلامت این فدراسیون با صدور مجوز بازگشایی مجدد خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ عزاداران و مسافران سوژه‌های جدید بیماری کووید ۱۹
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقام آمریکایی: بولتون با دروغ گفتن به ترامپ در پی جنگ با ایران بودمقام آمریکایی: بولتون با دروغ گفتن به ترامپ در پی جنگ با ایران بود یک مقام آمریکایی مدعی شد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با دروغگویی به دونالد ترامپ به دنبال راه‌اندازی جنگ با ایران بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش آمار قربانیان کرونا در برزیل، هند و مکزیکطی شبانه‌روز گذشته 1021 نفر در هند، 855 نفر در برزیل و 552 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »