کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد ماند

10/06/1399 08:47:00 ق.ظ

استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا: *کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست *کووید ۱۹ با ما خواهد ماند *همانطور که آنفلوانزا و بقیه ویروس‌های کرونا مانده‌اند *باید یاد بگیریم با آن‌ها زندگی کنیم

استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا معتقد است کرونا ۱۹ با ما خواهد ماند همانطوری که آنفلوانزا و بقیه ویروسهای کرونا مانده اند و این ما هستیم که باید یاد بگیریم با آنها زندگی کنیم و با رفتار خود خطر انتقال آنها را کم و کمتر کنیم. کرونا در همه سنین می تواند بیماری شدید تولید کند این عضو گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی موسسه علوم بهداشت جهانی با تاکید بر اینکه شدت این بیماری از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است اظهار کرد: شدت بیماری بستگی به «مقدار ویروس وارد شده به بدن»، «وضعیت...

کرونا در همه سنین می تواند بیماری شدید تولید کند این عضو گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی موسسه علوم بهداشت جهانی با تاکید بر اینکه شدت این بیماری از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است اظهار کرد: شدت بیماری بستگی به «مقدار ویروس وارد شده به بدن»، «وضعیت ایمنی فرد» و همچنین «بیماری‌های زمینه ای» دیگر فرد مانند بیماری‌های ریوی، قلبی و دیابت دارد اما علی‌رغم تصور غلط عموم، ویروس کرونا در همه سنین می تواند بیماری شدید تولید کند.

وی در تشریح وضعیت پاندمیک کرونا در دنیا گفت: طبق آمار رسمی سازمان جهانی بهداشت (تا تاریخ ۲۹ اگوست) بیش از ۲۴.۵ میلیون نفر مبتلا به ویروس و بیش از ۸۳۰ هزار نفر مرگ ناشی از کرونا ۱۹ در دنیا گزارش شده است.

میرزازاده افزود: تا تاریخ ۲۹ اگوست در منطقه مدیترانه شرقی (شامل ۲۱ کشور از جمله ایران)ِ، تعداد کل موارد ابتلای گزارش شده برابر با ۱.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

مقابله با کرونا به واسطه تعدد مراجع تصمیم‌گیرنده با چالش مواجه است/ مجلس دهم می‌توانست با طرحی سه فوریتی، مقرراتی متناسب با کرونا تصویب کندیک وکیل دادگستری گفت: اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا زیرمجموعه شورای عالی امنیت ملی است لیکن حدود اختیارات آن ناظر بر امور اجرایی مانند اعلام تعطیلی یا ایجاد محدودیت تردد است و نمی‌توان اختیارات شورای عالی امنیت ملی در اصل ۱۷۶ قانون اساسی در امر مقررات‌گذاری را قابل تفویض به ستاد ملی مقابله با کرونا دانست.

«تور دو فرانس» با تاخیر دو ماهه و زیر سایه سنگین کرونا آغاز شدشیوع بیماری «کووید ۱۹» باعث شد که رقابت‌های امسال دو ماه دیرتر از آنچه پیش از این برنامه‌ریزی شده بود آغاز شود.

ذره بین نظارتی مقابله با کرونا برای باشگاه های ورزشی/ اعمال قانون متخلفانرییس کمیته سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی از بررسی و نظارت دقیق بر نحوه فعالیت باشگاه های ورزشی در مقابله با ویروس کرونا از سوی ناظران سلامت این فدراسیون با صدور مجوز بازگشایی مجدد خبر داد.

کرونا در ایران؛ عزاداران و مسافران سوژه‌های جدید بیماری کووید ۱۹

مقام آمریکایی: بولتون با دروغ گفتن به ترامپ در پی جنگ با ایران بودمقام آمریکایی: بولتون با دروغ گفتن به ترامپ در پی جنگ با ایران بود یک مقام آمریکایی مدعی شد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با دروغگویی به دونالد ترامپ به دنبال راه‌اندازی جنگ با ایران بود

افزایش آمار قربانیان کرونا در برزیل، هند و مکزیکطی شبانه‌روز گذشته 1021 نفر در هند، 855 نفر در برزیل و 552 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند