حمله توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به مواضع حماس در غزه

09/06/1399 09:45:00 ق.ظ

ارتش اسرائیل به بهانه پرتاب بالن‌های آتش‌زا برخی از مواضع دیدبانی جنبش حماس در غزه را با آتش توپخانه هدف قرار داده‌است. - خبرگزاری آناتولی

ارتش اسرائیل به بهانه پرتاب بالن‌های آتش‌زا برخی از مواضع دیدبانی جنبش حماس در غزه را با آتش توپخانه هدف قرار داده‌است. - خبرگزاری آناتولی 30.08.2020 غزه/خبرگزاری آناتولی ارتش اسرائیل در توئیتر اعلام کرد که در واکنش به پرتاب بالن‌های آتش‌زا، برخی از مواضع دیدبانی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در غزه را با آتش توپخانه هدف قرار داده‌است.

در این بیانیه به تلفات و خسارات احتمالی این حملات اشاره‌ای نشده است.

ارتش اسرائیل از تاریخ 12 آگوست به بهانه‌های مختلف مواضع حماس در غزه را هدف قرار می‌دهد. دولت اسرائیل ادعا می‌کند که گاز هلیوم بالن‌های آتش‌زا موجب ایجاد آتش‌سوزی در شهرک‌های یهودی‌نشین می‌شود. گفتنی است، جنگنده‌های اسرائیل نیز مناطق مختلف غزه را به بهانه پرتاب بالن‌های آتش‌زا به این کشور هدف قرار می‌دهند.

جنگنده‌های ارتش اسرائیل در تاریخ 13 آگوست نیز مدرسه‌ای متعلق به آژانس ملل متحد برای کمک به پناهندگان فلسطینی(اونروا) در نوار غزه را هدف قرار دادند. همچنین وزیر دفاع اسرائیل به بهانه پرتاب بالن‌های آتش‌زا محدوده صید ماهی در سواحل نوار غزه را از 15 مایل دریایی به 8 مایل کاهش داد. headtopics.com

فعالان فلسطینی طی ماه‌های گذشته در کنار برنامه‌ها و راهپیمایی بازگشت بزرگ با بستن مواد اشتعال زا به بادبادک‌های کاغذی، این بادبادک‌ها را به سمت جنوب اسرائیل می‌فرستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: نظامیان در روند انتخابات ریاست‌جمهوری دخالت نخواهند کرد - BBC News فارسیژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته است نیروهای مسلح ایالات متحده در روند انتخابات ریاست‌جمهوری و در حل و فصل مناقشه احتمالی آن دخالت نخواهند کرد. اظهارات دونالد ترامپ در مورد احتمال نپذیرفتن نتایج انتخابات ماه نوامبر باعث شده تا برخی سیاستمداران و نظامیان مساله دخالت نظامیان را مطرح کنند.

ارتش لبنان: عملیات جستجو و نجات در بندر بیروت ادامه داردارتش لبنان اعلام کرد که عملیات جستجو و نجات مفقود شدگان در پی انفجار مهیب در 4 اوت در بندر بیروت همچان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

شبه‌نظامیان حوثی در کمین سربازان ارتش یمن افتادند

اسرائیل در پاسخ به شلیک ۶ راکت نوار غزه را بمباران کرددر هفته‌های گذشته و پس از افزایش پرواز بادکنک (بالن)‌های آتش‌زا از نوار غزه به سوی سرزمین‌های جنوب اسرائیل، ارتش این کشور عملا هر روز مواضع حماس و برخی دیگر از گروه‌های مسلح فلسطینی مستقر در نوار غزه را بمباران می‌کند.

ادامه حملات اسرائیل به نوار غزهاسرائیل برای دومین روز پیاپی اهدافی را در نوار غزه هدف قرار داد. - خبرگزاری آناتولی

مثله کردن اسب‌ها در فرانسه؛ پلیس به دنبال دو مظنون حمله به یک مزرعهدر روستای «سنت ولیه» در منطقه «سون و لوآر» جسد یک اسب مثله شده که گوش راستش بریده شده بود پیدا شد. همچنین جمجمه این اسب خرد و بخشی از پوزه حیوان بریده شده بود.