ادامه پرتاب بالن‌های آتش‌زای حماس به سوی اسرائیل، با وجود میانجیگری مصر و قطر

09/06/1399 10:32 ق.ظ

در حالی که پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس به سوی خاک اسرائیل افزایش یافته است، ارتش اسرائیل اعلام کرد تانک‌هایش به مواضع این گروه شبه‌نظامی اسلامگرا در نوار غزه حمله کردند

در حالی که پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس به سوی خاک اسرائیل افزایش یافته است، ارتش اسرائیل اعلام کرد تانک‌هایش به مواضع این گروه شبه‌نظامی اسلامگر ارتش اسرائیل، یکشنبه نهم شهریور، با انتشار بیانیه‌ای نوشت حملات هوایی با بالن‌های آتش‌زا علیه خاک جنوب این کشور افزایش یافته است. در این بیانیه آمده است: «در پاسخ [به این حملات]، تانک‌ها به مواضع نظامی متعلق به حماس در جنوب نوار غزه حمله کردند.

»

هنوز هیچ آماری از تلفات جانی یا زخمی‌شدگان ناشی از حملات گزارش نشده است. حماس پرتاب بالن‌های آتش‌زا به سوی اسرائیل از ۱۶ مرداد آغاز کرد، این حملات شدت یافته است؛ هر چند که ارتش اسرائیل تقریبا هر شب به این حملات واکنش نشان می‌دهد.

بر اساس آمار آتش‌نشانی اسرائیل، این بالن‌های آتش‌زا تاکنون موجب وقوع ۴۰۰ مورد آتش‌سوزی در جنوب اسرائیل شده‌اند که اغلب آنها در زمین‌های کشاورزی بوده است. این در حالی است که میانجیگری‌هایی برای متوقف کردن پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس علیه اسرائیل در روزهای اخیر صورت گرفته است. headtopics.com

پس از سفر یک هیات مصری در میانه ماه اوت، محمد العمادی، یک فرستاده دولت قطر نیز روز سه‌شنبه به نوار غزه رفت. بر اساس یک منبع نزدیک به العمادی، او با خود کمک ۳۰ میلیون دلاری قطر به این سرزمین فلسطینی را به همراه داشت.

ادامه مطلب:
IranIntl »

جعل هویت روزنامه‌نگاران رسانه‌های مطرح از سوی هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی

مثله کردن اسب‌ها در فرانسه؛ پلیس به دنبال دو مظنون حمله به یک مزرعهدر روستای «سنت ولیه» در منطقه «سون و لوآر» جسد یک اسب مثله شده که گوش راستش بریده شده بود پیدا شد. همچنین جمجمه این اسب خرد و بخشی از پوزه حیوان بریده شده بود.

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟

آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 140 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 38 هزار و 140 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

نامه آرش میراسماعیلی به صداوسیما علیه اسرائیل؛ تیر خلاص به فدراسیون جودو

مدعیان آمریکایی به دنبال دستیابی به اموال بانک مرکزی ایران در آلمانمدعیان آمریکایی بدنبال دستیابی به اموال بانک مرکزی ایران در آلمان برخی افراد در آمریکا با این ادعا که از ''اقدامات تروریستی'' ایران آسیب دیده‌اند با تنظیم شکایت نامه‌ای قصد دارند دارایی‌های بانک مرکزی ایران در آلمان را به‌عنوان غرامت بردارند

ا در نوار غزه حمله کردند.

ارتش اسرائیل، یکشنبه نهم شهریور، با انتشار بیانیه‌ای نوشت حملات هوایی با بالن‌های آتش‌زا علیه خاک جنوب این کشور افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است: «در پاسخ [به این حملات]، تانک‌ها به مواضع نظامی متعلق به حماس در جنوب نوار غزه حمله کردند.»

هنوز هیچ آماری از تلفات جانی یا زخمی‌شدگان ناشی از حملات گزارش نشده است.

حماس پرتاب بالن‌های آتش‌زا به سوی اسرائیل از ۱۶ مرداد آغاز کرد، این حملات شدت یافته است؛ هر چند که ارتش اسرائیل تقریبا هر شب به این حملات واکنش نشان می‌دهد.

بر اساس آمار آتش‌نشانی اسرائیل، این بالن‌های آتش‌زا تاکنون موجب وقوع ۴۰۰ مورد آتش‌سوزی در جنوب اسرائیل شده‌اند که اغلب آنها در زمین‌های کشاورزی بوده است.

این در حالی است که میانجیگری‌هایی برای متوقف کردن پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس علیه اسرائیل در روزهای اخیر صورت گرفته است.

پس از سفر یک هیات مصری در میانه ماه اوت، محمد العمادی، یک فرستاده دولت قطر نیز روز سه‌شنبه به نوار غزه رفت.

بر اساس یک منبع نزدیک به العمادی، او با خود کمک ۳۰ میلیون دلاری قطر به این سرزمین فلسطینی را به همراه داشت.

غزه دارای دو میلیون جمعیت است که نیمی از آنان زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

او پس از غزه به تل‌آویو رفت و با مقام‌های اسرائیلی گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع نزدیک به قطر نوشت که اسرائیلی‌ها به العمادی گفتند که آماده از سرگیری تحویل سوخت برای نیروگاه برق غزه و کاهش محاصره این منطقه، در برابر برقراری آرامش و متوقف شدن پرتاب بالن‌های آتش‌زا هستند.

پیشتر روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از یکی از مقام‌های حماس نوشته بود هدف این گروه شبه‌نظامی از فرستادن بالن‌های آتش‌زا به اسرائیل، ابراز خشم نسبت به پیشرفت نکردن توافق‌های آتش‌بس است.

تاکنون سه بار جنگ میان حماس و اسرائیل در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ روی داده است، اما این دو در سال گذشته به یک توافق از طریق سازمان ملل متحد، مصر و قطر دست یافتند.

بر اساس این توافق، قطر باید هر ماه ۳۰ میلیون دلار به غزه بپردازد.