ابراز تاسف آمریکا از قطع دوربین‌های آژانس اتمی در ایران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ابراز تاسف آمریکا از قطع دسترسی برخی دوربین‌های آژانس اتمی در ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، نماینده آمریکا در جلسه شورای حکام روز چهارشنبه در بیانیه‌ای در واکنش به قطعی دو دوربین نظارتی آژانس اتمی در ایران گفت: اگر این گزارشات درست باشند، قصد ایران برای کاهش شفافیت در پاسخ به این قطعنامه [ضدایرانی در شورای حکام] شدیدا قابل تاسف است و برای نتیجه دیپلماتیکی به دنبالش هستیم، غیرسازنده است. ما به دنبال تشدید تنش‌ها با ایران نیستیم.

بر اساس آنچه در این بیانیه آمده است؛ جمهوری اسلامی ایران تاکنون همکاری‌های گسترده‌ای با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است که متأسفانه آژانس بدون اینکه در نظر داشته باشد که این همکاری‌ها ناشی از حُسن نیت ایران است نه تنها قدردان این همکاری‌ها نبوده بلکه به نوعی آن را وظیفه ایران نیز تلقی کرده است؛ به همین دلیل تصمیم گرفته شد از امروز فعالیت‌ دوربین‌های فراپادمانی دستگاه اندازه گیری بر خط سطح غنا OLEM‌ و فلومتر آژانس قطع شود که دستور آن به مسئولین مربوطه داده شده است.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در حاشیه نشست فوق العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اطلاعیه سازمان انرژی اتمی، اظهار کرد: امروز یک اطلاعیه ای از سوی سازمان انرژی اتمی صادر شد بر این مبنا که ما همکاری های گسترده ای با آژانس داشتیم اما متاسفانه رفتار آژانس بین المللی انرژی اتمی مناسب این همکاری نبوده است.

کمالوندی گفت که امروز دستور داده شد تا فعالیت این دوربین ها قطع شود، البته در گذشته هم قرار نبود اطلاعات این دوربین ها مگر در حالت پذیرش شرایط ایران، به آن ها داده شود. مبنای این کار هم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابراز همدردی ترکیه در پی خروج قطار مسافری از ریل در ایرانوزارت امور خارجه ترکیه در پی حادثه خروج قطار از ریل در ایران، با مردم و دولت این کشور ابراز همدردی کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آزمایش موفق یک دارو در آمریکا؛ سلول‌های سرطانی در بدن همۀ بیماران ناپدید شدندچهارده بیمار مبتلا به راست روده یا «رکتوم» که در یک آزمایش ایمونوتراپی در ایالات متحده شرکت کرده بودند، در پایان دورۀ آزمایش هیچ نشانی از ابتلا به سرطان در بدن نداشتند؛ نتیجه‌ای که از سوی پزشکان «شگفت‌انگیز» توصیف شده است. لینک مقاله رو کاش میذاشتید و دقیقا همینجاست ک زامبی ها میان اشاره ب فیلم من یک افسانه ام این اتفاق شگرف انقلابی در علم پزشکی خواهد بود و امید به زندگی انسان‌ها دو چندان خواهد شد. دست مریزاد به این دانشمندان بزرگ.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لبنان خواستار میانجیگری آمریکا در اختلاف مرزی با اسرائیل در مدیترانه شدیک روز پس از ورود یک کشتی اسرائیلی برای آغاز عملیات استحصال گاز به آب‌های مورد مناقشه این کشور با لبنان، بیروت از ایالات متحده آمریکا درخواست میانجیگری کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جنگ در اروپا؛ درگیری‌های شدید خیابانی نیروهای اوکراین با روس‌ها در شهر سیورودونتسک در دونباسجنگ اوکراین؛ درگیری‌های شدید خیابانی در شهر سیورودونتسک در دونباس آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه هفتم ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید🔽 مسکو: مناطق مسکونی سیورودونتسک را «به طور کامل» آزاد کردیم جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بهای دلار آمریکا در ایران وارد کانال ۳۲ هزار تومان شددر ادامه روند افزایش بهای ارزهای خارجی در ایران، قیمت دلار آمریکا روز سه‌شنبه، ۱۷ خردادماه، به صورت غیررسمی به ۳۲ هزار تومان رسید. مرگ بر خامنه ای و رییسی لعنت بر خمینی ملعون درود بر کانونهای_شورشی آتش_جواب_آتش تنها ره رهایی، سلاح و سرنگونی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

هشدار درباره احتمال تشدید تهدیدهای افراط‌گرایانه در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکاوزارت امنیت داخلی ایالات متحده نسبت به تشدید تهدیدهای افراط‌گرایانه در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا هشدار داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »