آمریکا: وزارت اطلاعات ایران با گروه سایبری 'مادی واتر' مرتبط است | DW | 13.01.2022

23/10/1400 08:16:00 ب.ظ

فرماندهی سایبری ارتش آمریکا گفته است وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از ابزارها متعددی برای هک کردن شبکه‌های رایانه‌‌ای در سراسر جهان استفاده کرده‌ است. آمریکا می‌گوید ایران با گروه جاسوسی سایبری 'مادی واتر' ارتباط دارد.

فرماندهی سایبری ارتش آمریکا گفته است وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از ابزارها متعددی برای هک کردن شبکه‌های رایانه‌‌ای در سراسر جهان استفاده کرده‌ است. آمریکا می‌گوید ایران با گروه جاسوسی سایبری 'مادی واتر' ارتباط دارد. آمریکا: وزارت اطلاعات ایران با گروه سایبری"مادی واتر" مرتبط است فرماندهی سایبری ارتش آمریکا گفته است وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از ابزارها متعددی برای هک کردن شبکه‌های رایانه‌‌ای در سراسر جهان استفاده کرده‌ است.

آمریکا می‌گوید ایران با گروه جاسوسی سایبری"مادی واتر" ارتباط دارد.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ دی (۱۲ ژانویه) به نقل از فرماندهی سایبری ارتش آمریکا خبر داد که وزارت اطلاعات و امنیت ایران از ابزارهای متعددی علیه شبکه‌های رایانه‌ای"در سرتاسر جهان" استفاده کرده است.

این سخنگو گفته است که این اولین بار است که دولت آمریکا صراحتاً وزارت اطلاعات ایران را به یک گروه جاسوسی پرکار به نام"مادی واتر" (MuddyWater) مرتبط می‌کند."مادی واتر" (آب گل‌آلود) در سال‌های اخیر تلاش کرده است به داده‌های شرکت‌های مخابراتی و سازمان‌های دیگری در خاورمیانه دسترسی پیدا کند. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید سی‌ان‌ان گفته است که این بخشی از تلاش منظم فرماندهی سایبری و سایر آژانس‌های ایالات متحده برای خنثی کردن یا کاهش زیان‌های عملیات جاسوسی است که گفته می‌شود توسط نهادهای اطلاعاتی کشورهایی مانند روسیه، چین، ایران و کره شمالی استفاده می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مقام سایبری آمریکا از شناسایی چند بدافزار مورد استفاده وزارت اطلاعات ایران خبر داد🔺 مقام سایبری آمریکا از شناسایی چند بدافزار مورد استفاده وزارت اطلاعات ایران خبر داد ▪️این نخستین بار است که دولت ایالات متحده، آشکارا فعالیت‌های «مادی‌واتر» را به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهد.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به حواشی مبارزه کشتی ' ایران - آمریکا'واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به حواشی مبارزه کشتی ' ایران - آمریکا': *برای صدور روادید نفرات تیم کشتی ایران، قوانین آمریکا به شدت لحاظ خواهد شد *موارد مربوط به صدور روادید برای هر یک از اعضای تیم ایران مشمول نگرانی‌های قانون حفظ حریم خصوصی است

سیامک نمازی: بین قضات ایران درباره متخاصم دانستن آمریکا اختلاف نظر است؛ دیوان عالی رای دهدسیامک نمازی شهروند دو تابعیتی آمریکایی ایرانی که از شش سال پیش در ایران زندانی است، در نامه‌ای خطاب به رئیس دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران، خواستار صدور یک رای وحدت رویه درباره متخاصم دانستن آمریکا شد. رژیم آمریکا در همه تاریخ ننگینش چیزی جز جنایت در حق بشریت انجام نداده دها میلیون انسان بیگناه را کشته و امروزه وضعیت یمن و افغانستان و سوریه و عراق و آفریقا را می‌بینیم قطعا و بلاشک آمریکا متخاصم است به تجویزماده۴۷۱ق.آ.د.ک،هرگاه از شعب مختلف دیوانعالی کشوریادادگاههانسبت به موارد مشابه، بااستنباط متفاوت ازقوانین،آراء مختلفی صادر شود،رئیس دیوانعالی کشوربه هر طریق که آگاه شود،مکلف است نظرهیأت عمومی دیوان عالی کشوررابه منظورایجادوحدت رویه درخواست کند. وحدت_رویه دولت_متخاصم

جیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است +تصاویر و فیلمجیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن ابراز نگرانی درباره دموکراسی در آمریکا می‌گوید ایالات متحده دارد لبه پرتگاه تلوتلو می‌خورد و احتمال جنگ داخلی وجود دارد. یادداشت کامل رئیس جمهور سابق آمریکا را بخوانید:

وزارت دادگستری آمریکا واحد ویژه «مبارزه با تروریسم داخلی» تشکیل می‌دهداین تصمیم نشان می‌دهد که نهادهای امنیتی آمریکا به خصوص پس از حمله به ساختمان کنگره به این نتیجه رسیده‌اند که خطر گروه‌های تندرو داخلی کمتر از تهدیدهای گروه‌های تروریستی خارجی نیست.

ند پرایس می‌گوید فتوای خامنه‌ای هرگز مبنای تصمیم آمریکا برای جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده استسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید فتوای آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران هرگز مبنای تصمیم‌گیری آمریکا برای جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای نبوده است. ند پرایس روز چهارشنبه ۲۲ دیماه در کنفرانس خبری خود، در پاسخ به خبرنگاری که فتوای اعلام شده از سوی رهبر جمهوری اسلامی... ⭕️ اندکی صبر تحلیل‌های سید علی خامنه‌ای هم نزدیک تر از تصور شماست!