مقام سایبری آمریکا از شناسایی چند بدافزار مورد استفاده وزارت اطلاعات ایران خبر داد

23/10/1400 05:04:00 ق.ظ

🔺 مقام سایبری آمریکا از شناسایی چند بدافزار مورد استفاده وزارت اطلاعات ایران خبر داد ▪️این نخستین بار است که دولت ایالات متحده، آشکارا فعالیت‌های «مادی‌واتر» را به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهد.

فرماندهی سایبری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ٢٢ دی‌ماه از شناسایی و افشای چندین بدابزار متن‌باز خبر داد که توسط نیروهای اطلاعاتی ایرانی در شبکه‌هایی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نخستین بار است که دولت ایالات متحده، آشکارا فعالیت‌های «مادی‌واتر» را به وزارت اطلاعات جمهوری...

این نخستین بار است که دولت ایالات متحده، آشکارا فعالیت‌های «مادی‌واتر» را به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهد. کریس اینگلیس، مدیر سایبری ملی و مشاور ارشد ریاست جمهوری ایالات متحده در سیاست و راهبرد سایبری، با انتشار توییتی موفقیت تیم‌های نیروی ماموریت ملی سایبری در برهم‌زدن فعالیت‌های خصمانه از طریق افشای تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها، و رویه‌ها را ستوده است.

به گفته وی، همکاری میان اف‌بی‌آی و فرماندهی سایبری ایالات متحده در افشای کارزارهای سایبری ایران یک نمونه کامل از این است که چگونه آمریکاییان در صورت اتحاد، قدرتمندتر هستند. «مادی‌واتر» یک عامل تهدید ایرانی است که بر اساس گزارش‌های قبلی، دولت‌هایی در خاورمیانه، اروپا، و آمریکای شمالی را هدف حملات خود قرار داده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

همدلی سربازان ترکیه با کودکان زلزله‌زده

وزارت دفاع ملی ترکیه تصاویر بازی و همدلی سربازان کشور با کودکان در مناطق زلزله‌زده را به اشتراک گذاشت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شین‌بت هویت مامور ایرانی که اسرائیلی‌ها را برای جاسوسی استخدام کرده بود، افشا کردسازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، «شین‌بت» از بازداشت پنج اسرائیلی از جمله چهار زن که توسط یک مأمور اطلاعاتی ایران برای انجام مأموریت در اسرائیل استخدام شده بودند، خبر داد.

ایران از احتمال «توافق موقت» در مذاکرات اتمی وین خبر دادوحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران درباره توافق موقت یا دائم در مذاکرات اتمی وین گفت که پیشنهادات 1+4 برای «توافق موقت» ایده‌آل ما نیست اما

بازداشت مدیر سرویس اطلاعات خارجی دانمارک به اتهام درز «اطلاعات بسیار محرمانه»🔺 بازداشت مدیر سرویس اطلاعات خارجی دانمارک به اتهام درز «اطلاعات بسیار محرمانه» ▪ چهار مقام اطلاعاتی دانمارک به درز «اطلاعات بسیار محرمانه» به نقض بخشی از قانون جزا، که شامل «خیانت» می‌شود، متهم شده‌اند. ⬇ بیشتر بخوانید:

بروز تنش در مرز آذربایجان و ارمنستانوزارت دفاع آذربایجان از بروز تنش در مرز این کشور با ارمنستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

بارش باران و برف در تهرانبارش باران و برف در تهران اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران و وزش باد شدید و مه رقیق خبر داد و نسبت به کاهش دما و یخبندان هشدار داد.

وزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک «در مناطق روستایی استان تهران» خبر دادوزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک «در مناطق روستایی استان تهران» خبر داد محمد مهدی گویا، رئیس مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، تاکید کرد که کنترل این بیماری «نسبت به گذشته به سادگی میسر نیست» و ممکن است مهار این بیماری سال‌ها طول بکشد.