جیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است +تصاویر و فیلم

22/10/1400 07:54:00 ق.ظ

جیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن ابراز نگرانی درباره دموکراسی در آمریکا می‌گوید ایالات متحده دارد لبه پرتگاه تلوتلو می‌خورد و احتمال جنگ داخلی وجود دارد. یادداشت کامل رئیس جمهور سابق آمریکا را بخوانید:

رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن ابراز نگرانی درباره دموکراسی در آمریکا می‌گوید ایالات متحده دارد لبه پرتگاه تلوتلو می‌خورد و اگر اقدامی فوری در این‌باره انجام نشود، گرفتار جنگ داخلی خواهد شد. اعضای طالبان در کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان و پشت میز کار «اشرف غنی» رئیس‌جمهور متواری این کشور؛...

اعضای طالبان در کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان و پشت میز کار «اشرف غنی» رئیس‌جمهور متواری این کشور؛ آیا نمی‌توان این تصویر را با تصویر بالا مقایسه کرد؟ (+) مشرق پیش از این یادداشت دیگری از مجموعه‌ی گزارش‌های نیویورک‌تایمز را نیز به قلم «فرانسیس فوکویاما» دانشمند سیاسی و نظریه‌پرداز سرشناس آمریکایی منتشر کرده است. این گزارش را می‌توانید از این‌جا بخوانید.

یک سال پیش، گروهی خرابکار به رهبری سیاستمداران بی‌وجدان به کاخ کنگره حمله کردند و چیزی نمانده بود موفق شوند جلوی انتقال دموکراتیک قدرت را بگیرند. هر چهار نفرِ ما رؤسای‌جمهور سابق آمریکا اقدامات این گروه را محکوم کردیم و بر مشروعیت انتخابات سال ۲۰۲۰ صحه گذاشتیم. سپس، یک دوره‌ی کوتاه، این امید وجود داشت که این شورش، ملت ما را شوکه و وادار به حل‌وفصل مسئله‌ی قطب‌بندی‌های مسمومی کند که دموکراسی ما را تهدید می‌کنند.

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پیام تسلیت ترکیه برای قربانیان آتش‌سوزی در آمریکاپیام تسلیت ترکیه برای قربانیان آتش‌سوزی در آمریکا وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار پیامی درباره وقوع آتش‌سوزی در ساختمانی در شهر نیویورک، جان باختن تعدادی از شهروندان آمریکایی در این حادثه را تسلیت گفت.

آغاز مذاکرات روسیه و آمریکا در ژنوآغاز مذاکرات روسیه و آمریکا در ژنو مذاکرات امنیتی میان هیات‌های آمریکایی و روس به ریاست وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی ریباکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در ژنو سوئیس آغاز شد.

آمریکا در سوریه پالایشگاه نفت احداث می‌کندنیروهای آمریکا در شمال شرق سوریه یک پالایشگاه نفت احداث می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا خواستار آزادی دوتابعیتی‌های زندانی در ایران شدنماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: دولت ایران برای چهارسال مراد طاهباز (یک شهروند انگلیسی- آمریکایی) را در زندان اوین حبس کرده طاهباز یک پدر، فعال محیط زیستی و قربانی سرطان است ایران باید وی، نمازی‌ها، عماد شرقی و شهروندان انگلیسی را فورا آزاد کند

نماینده ویژه آمریکا خواستار آزادی دوتابعیتی‌های زندانی در ایران شدرابرت مالی روز دوشنبه با انتشار توئیتی گفت دولت ایران برای چهارسال مراد طاهباز شهروند بریتانیایی- آمریکایی را در اوین زندانی کرده است.

عمل جراحی «تاریخی» پیوند قلب خوک به انسان در آمریکاجراحان در آمریکا با موفقیت قلب یک خوک را با اصلاح ژنتیک به بدن یک مرد ۵۷ ساله پیوند دادند. این عمل می‌تواند راه را برای برطرف کردن کمبود اعضای اهدایی بدن هموار کند.