جیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است +تصاویر و فیلم

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن ابراز نگرانی درباره دموکراسی در آمریکا می‌گوید ایالات متحده دارد لبه پرتگاه تلوتلو می‌خورد و احتمال جنگ داخلی وجود دارد. یادداشت کامل رئیس جمهور سابق آمریکا را بخوانید:

سرویس جهان مشرق - ۶ ژانویه‌ی ۲۰۲۱، نقطه‌ی عطفی در تاریخ آمریکا بود، تاریخی که در آن پس از پیش از دویست سال، ساختمان کنگره‌ی این کشور «بار دیگر» در آتش سوخت، اما این‌بار به دست معترضان داخلی و نه یک نیروی خارجی. معترضان آمریکایی در حمایت از ترامپ که مدعی تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ شده بود، به کاخ کنگره حمله‌ور شدند و عملاً دموکراسی آمریکایی را به سخره گرفتند.

مشرق پیش از این یادداشت دیگری از مجموعه‌ی گزارش‌های نیویورک‌تایمز را نیز به قلم «فرانسیس فوکویاما» دانشمند سیاسی و نظریه‌پرداز سرشناس آمریکایی منتشر کرده است. این گزارش را می‌توانید از این‌جا بخوانید. لحظاتی از حمله‌ی معترضان آمریکایی به ساختمان کنگره‌ی این کشور در روزهای آغازین سال ۲۰۲۱ [دانلود] سیاستمداران در جورجیا، ایالت زادگاه خود من، و همچنین در ایالت‌های دیگر، مانند تگزاس[۴] و فلوریدا[۵]، از بی‌اعتمادی که ایجاد کرده‌اند، برای وضع قوانینی بهره برده‌اند که به قوه‌های مقننه‌ی [ایالتی] تحت تسلط حزب خودشان، قدرت مداخله در فرآیندهای انتخاباتی را می‌دهد.

در عین حال، این را هم دیده‌ام که چگونه نظام‌های دموکراتیک نوپا ممکن است تسلیمِ حکومت‌های نظامی یا مستبدان تشنه‌ی قدرت شوند. سودان و میانمار دو نمونه‌ی جدید از این اتفاق هستند. ما [ملت آمریکا]، برای تداوم دموکراسی آمریکایی، باید از رهبران و نامزدهایمان بخواهیم که از آرمان‌های آزادی‌خواهانه حمایت کنند و به اصول رفتاری والایی پایبند باشند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 5. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیام تسلیت ترکیه برای قربانیان آتش‌سوزی در آمریکاپیام تسلیت ترکیه برای قربانیان آتش‌سوزی در آمریکا وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار پیامی درباره وقوع آتش‌سوزی در ساختمانی در شهر نیویورک، جان باختن تعدادی از شهروندان آمریکایی در این حادثه را تسلیت گفت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آغاز مذاکرات روسیه و آمریکا در ژنوآغاز مذاکرات روسیه و آمریکا در ژنو مذاکرات امنیتی میان هیات‌های آمریکایی و روس به ریاست وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی ریباکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در ژنو سوئیس آغاز شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا در سوریه پالایشگاه نفت احداث می‌کندنیروهای آمریکا در شمال شرق سوریه یک پالایشگاه نفت احداث می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار آزادی دوتابعیتی‌های زندانی در ایران شدنماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: دولت ایران برای چهارسال مراد طاهباز (یک شهروند انگلیسی- آمریکایی) را در زندان اوین حبس کرده طاهباز یک پدر، فعال محیط زیستی و قربانی سرطان است ایران باید وی، نمازی‌ها، عماد شرقی و شهروندان انگلیسی را فورا آزاد کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده ویژه آمریکا خواستار آزادی دوتابعیتی‌های زندانی در ایران شدرابرت مالی روز دوشنبه با انتشار توئیتی گفت دولت ایران برای چهارسال مراد طاهباز شهروند بریتانیایی- آمریکایی را در اوین زندانی کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

عمل جراحی «تاریخی» پیوند قلب خوک به انسان در آمریکاجراحان در آمریکا با موفقیت قلب یک خوک را با اصلاح ژنتیک به بدن یک مرد ۵۷ ساله پیوند دادند. این عمل می‌تواند راه را برای برطرف کردن کمبود اعضای اهدایی بدن هموار کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »