آمریکا محموله‌های تسلیحاتی و نفتی ایران را مصادره کرد | DW | 08.12.2021

17/09/1400 11:53:00 ق.ظ

وزارت دادگستری آمریکا از مصادره دو محموله بزرگ تسلیحاتی سپاه پاسداران برای حوثی‌های یمن و چهار محموله نفتی ایران برای ونزوئلا خبر داد. مبلغ فروش محموله‌های نفتی به قربانیان تروریسم در آمریکا پرداخت خواهد شد.

وزارت دادگستری آمریکا از مصادره دو محموله بزرگ تسلیحاتی سپاه پاسداران برای حوثی‌های یمن و چهار محموله نفتی ایران برای ونزوئلا خبر داد. مبلغ فروش محموله‌های نفتی به قربانیان تروریسم در آمریکا پرداخت خواهد شد. بر اساس این بیانیه، سپاه پاسداران این تسلیحات را برای حوثی‌های یمن ارسال کرده بوده و نیروی دریایی...

بر اساس این بیانیه، سپاه پاسداران این تسلیحات را برای حوثی‌های یمن ارسال کرده بوده و نیروی دریایی آمریکا آنها را در نوامبر ۲۰۱۹ و فوریه ۲۰۲۰ در دریای عرب توقیف کرده اما حکم نهایی مصادره بعدا صادر شده است.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است، محموله‌های تسلیحاتی سپاه پاسداران از جمله شامل ۱۷۱ موشک زمین به هوا، هشت موشک ضد تانک هدایت شونده و هواپیماهای بدون سرنشین بوده است. دارایی ایران برای قربانیان تروریسم

به به گفته مقامات آمریکایی چهار نفتکش که با پرچم‌های خارجی نفت ایران را انتقال می‌دادند به اتهام نقض تحریم‌های واشنگتن علیه جمهوری اسلامی توقیف و مصادره شدند. ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ صندوقی برای حمایت و پرداخت غرامت به قربانیان تروریسم دولتی تاسیس کرد. وزارت دادگستری آمریکا گفته است، درآمد حاصل از فروش محموله‌های مصادره شده به طور کامل و یا بخشی از آن به حساب این صندوق واریز می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اگر اين ادعا درست باشد بزودى چند برابر بهاى اين محموله ها رو پرداخت خواهند كرد؛ مانند دفعات قبل. بزنيد، ميخوريد، تا دسته ! پس میاری فلانی... چون پس نیاری ، حتی آرزوی دیدن منطقه ، آن هم بعنوان گردشگر هم به گور خواهی برد پس سهم ملت ایران کو؟ همه را یکجا به یگانه منجی ایران زمین، ژاندارک زمان، مسیح علینژاد بدهید.

خاک بر سر اروپا که چشمش را روی جنایات رژیم آخوندی بسته و فقط پول برایش اهمیت داره. شما هم این خبرگزاری کشکی را جمعش کنید، مردم ایران آگاه تر از اونی هستند که خبرهای چپولایی مثل شما را بخونند. نزدیک ۱ میلیون فالور دارید، ۱۰۰ تا لایک نمی گیرید، این یعنی جمعش کند برید زرشک بفروشید

آیا سیاست خارجی ضعیف بایدن «پرل هاربر» دیگری برای آمریکا رقم خواهد زد؟جیمز کارافانو از اندیشکده «بنیاد هریتج» در مقاله‌ای برای «فاکس نیوز» می‌گوید سیاست خارجی جو بایدن آنقدر «ضعیف» است که ممکن است دشمنان آمریکا را به حمله به بلی حتما جیمز کارافانو از اندیشکده «بنیاد هریتج» درمقاله‌ای برای «فاکس نیوز» می‌گوید سیاست خارجی جو بایدن آنقدر «ضعیف» است که ممکن است دشمنان آمریکا را به حمله به خاک این کشور ترغیب کند، چنانکه در جریان جنگ جهانی دوم در حمله امپراطوری ژاپن به بندر «پرل هاربر»دراقیانوس آرام اتفاق افتاد.

جیک سالیوان: آمریکا و روسیه به همکاری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهند🔺جیک سالیوان: آمریکا و روسیه به همکاری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهند ▪️مشاور امنیت ملی کاخ سفید به گروه حزب‌الله اشاره و از آن به عنوان «یک تهدید برای لبنان و منطقه» یاد کرد. ⬇️بیشتر بخوانید: هیچ برنامه ای شَفاف دولت بایدن ندارد و فعلا هیچ برنامه توافقی هم با روسیه و چین ب اجرا نگذاشته اند در شورای امنیت علیه رژیم ج.ا.تنها شُعار و حرف مُفت از دولت بایدن. روسیه کارت ایران و اوکراین و سوریه را بخاطر سُخنان بیهوده بایدن ب آسانی از دست نخواهد داد تا ب اهدافش نرسد گوه خورده باریسش

فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیردبرخی از مقامات آگاه و بلندپایه کاخ سفید می گویند که ایالات متحده در هفته جاری «تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی» را اعلام خواهد کرد. به ما چه ؟

آتش‌سوزی‌های جنگلی از سیبری تا آمریکا و ترکیه؛ رکورد انتشار گازهای گلخانه‌ای شکستکوپرنیک در گزارش خود آورده است که آتش‌سوزی‌های جنگلی در طول سال ۲۰۲۱ تاکنون ۱.۷۶ میلیارد تن گاز کربن در سطح جهان منتشر کرده است؛ این میزان بیش از دو برابر انتشار سالانه گاز دی اکسید کربن در آلمان عنوان شده است.

آمریکا حمله مرگبار به سرنشینان یک اتوبوس در مالی را محکوم کرد🔺آمریکا حمله مرگبار به سرنشینان یک اتوبوس در مالی را محکوم کرد ایالات متحده حمله شبه نظامیان به اتوبوسی در مرکز مالی را که منجر به کشته شدن دست‌کم ۳۱ نفر و زخمی شدن ۱۷ نفر شد، محکوم کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می کند - BBC News فارسیآمریکا اعلام کرده است که بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به خاطر آن چه نقض گسترده حقوق بشر و نسل کشی اقلیت مسلمان اویغور می خواند، بایکوت دیپلماتیک می کند.