آیا سیاست خارجی ضعیف بایدن «پرل هاربر» دیگری برای آمریکا رقم خواهد زد؟

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آیا سیاست خارجی ضعیف بایدن «پرل هاربر» دیگری برای آمریکا رقم خواهد زد؟ العربيه_فارسى

خاک این کشور ترغیب کند، چنانکه در جریان جنگ جهانی دوم در حمله امپراطوری ژاپن به بندر «پرل هاربر» در اقیانوس آرام اتفاق افتاد.

به گفته کارافانو، بایدن بدون اینکه تحت هیچ فشاری قرار بگیرد، به دشمنان آمریکا «امتیاز» می‌دهد. او تحریم‌های ایران را پیش از توافق با رژیم ایران کاهش داد. بایدن همچنین اعتراضات آمریکا علیه «نورد استریم 2»، خط لوله جدید انرژی از روسیه به آلمان که اروپا را هرچه بیشتر به انرژی مسکو وابسته می‌کند، پس گرفت.

به گفته تحلیلگر «بنیاد هریتیج»، با این تفاصیل، «پرل هاربرهای بالقوه» در آینده آمریکا مشاهده می‌شود. عامل چنین حملاتی می‌توانند «تروریست‌های فراملیتی» باشند، که از «عقب‌نشینی تحقیرآمیز و فاجعه‌بار بایدن از افغانستان» روحیه گرفته‌اند. شاید آنها پس از چندین دهه تحقیر احساس کنند تنها راه رستگاری واقعی آنها در ضربه زدن مستقیم به آمریکا مشابه «11 سپتامبر»ی دیگر است.

به علاوه، این چشم‌انداز فزاینده وجود دارد که دشمنان آمریکا ارتش این کشور را چنان ضعیف ببینند که به خود اجازه تعرض مستقیم به خاک آمریکا را بدهند. به گفته کارافانو، البته چنین چیزی در چهار سال آینده بعید است. اما شاخص اخیر قدرت نظامی ایالات متحده نشان می‌دهد که نیروهای مسلح تحت دولت بایدن در حال افول هستند.

کارافانو در پایان خاطرنشان می‌کند که با این حال چین، روسیه، ایران، و کره شمالی در دوران حضور بایدن در کاخ سفید احساس نمی‌کنند در گوشه‌ای گیر افتاده‌اند تا مجبور به واکنش مستقیم علیه آمریکا شوند. به گفته او، وقتی که همه چیز مطابق میل آنها پیش می‌رود، آنها نیازی ندارند از طریق رویارویی مستقیم با ایالات متحده خود را به خطر بیندازند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جیمز کارافانو از اندیشکده «بنیاد هریتج» درمقاله‌ای برای «فاکس نیوز» می‌گوید سیاست خارجی جو بایدن آنقدر «ضعیف» است که ممکن است دشمنان آمریکا را به حمله به خاک این کشور ترغیب کند، چنانکه در جریان جنگ جهانی دوم در حمله امپراطوری ژاپن به بندر «پرل هاربر»دراقیانوس آرام اتفاق افتاد.

بلی حتما

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیرعبداللهیان میزبان اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسحسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، امروز میزبان رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امیرعبدالهیان: از بازنگری سیاست خارجی برخی کشورها در قبال سوریه استقبال می‌کنیم/احتمال دیدار روسای جمهور در آینده نزدیک- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimاحتمال دیدار روسای جمهور ایران و سوریه امیرعبدالهیان در نشست خبری با فیصل مقداد: رژیم جعلی و تروریستی اسرائیل ریشه ناامنی در منطقه و غرب آسیاست فیصل مقداد: امروز پیام آقای بشار اسد و دعوت رسمی وی از آقای رییسی برای سفر به سوریه را تقدیم ایشان کردم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بحران در مرزهای اوکراین؛ پوتین از بایدن برای گسترش نیافتن ناتو به شرق «تضمین» خواستمقامات اتحادیه اروپا نیز به جمع تهدید‌کنندگان روسیه پیوسته و اعلام کرده‌اند در صورت هرگونه اقدام نظامی علیه اوکراین تحریم‌های تازه‌ای بر ضد کرملین وضع خواهند کرد. ✔️⚫️✔️ یهودیان ، زرتشتیان ، بهائیان سنی ها ، بی_بی_سی ، صدای_امریکا ، رادیو_فردا ، شبکهٔ من و تو... لیدر ری استارت آمده طلبشان را از شما بگیرند و اسرار_جدیدی را برای شما و ملت_ایران فاش کنند! ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد این بایدن بدبخت چقدر باید تضمین بده🤣
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان میزبان اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسحسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، امروز میزبان رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش اسرائیل برای ترغیب آمریکا به «اقدام نظامی» علیه ایرانرسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که مقامات اسرائیل در سفر به واشینگتن تلاش دارند ایالات متحده را به اقدام نظامی علیه اهدافی در ایران تشویق کنند. در حالی که تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی باید با خاک یکسان شوند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آیا فراگیری زبان عبری برای مسلمانان در ایران ممنوع است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »