آیا سیاست خارجی ضعیف بایدن «پرل هاربر» دیگری برای آمریکا رقم خواهد زد؟

17/09/1400 08:54:00 ق.ظ

آیا سیاست خارجی ضعیف بایدن «پرل هاربر» دیگری برای آمریکا رقم خواهد زد؟ العربيه_فارسى

جیمز کارافانو از اندیشکده «بنیاد هریتج» در مقاله‌ای برای «فاکس نیوز» می‌گوید سیاست خارجی جو بایدن آنقدر «ضعیف» است که ممکن است دشمنان آمریکا را به حمله به به گفته کارافانو، بایدن بدون اینکه تحت هیچ فشاری قرار بگیرد، به دشمنان آمریکا «امتیاز» می‌دهد. او تحریم‌های ایران را پیش از توافق با رژیم ایران کاهش داد.

بایدن همچنین اعتراضات آمریکا علیه «نورد استریم 2»، خط لوله جدید انرژی از روسیه به آلمان که اروپا را هرچه بیشتر به انرژی مسکو وابسته می‌کند، پس گرفت.

Advertisement در حالی که بایدن بودجه دفاعی آمریکا را کم کرده است، چین به تقویت نظامی گسترده خود ادامه می‌دهد، بزرگترین نیروی دریایی جهان را ساخته است، و در حال آزمایش سلاح‌ هسته‌ای مافوق صوت است که می‌تواند به دور زمین بچرخد و هر جایی که پکن خواست را مورد اصابت قرار دهد.

به گفته تحلیلگر «بنیاد هریتیج»، با این تفاصیل، «پرل هاربرهای بالقوه» در آینده آمریکا مشاهده می‌شود. عامل چنین حملاتی می‌توانند «تروریست‌های فراملیتی» باشند، که از «عقب‌نشینی تحقیرآمیز و فاجعه‌بار بایدن از افغانستان» روحیه گرفته‌اند. شاید آنها پس از چندین دهه تحقیر احساس کنند تنها راه رستگاری واقعی آنها در ضربه زدن مستقیم به آمریکا مشابه «11 سپتامبر»ی دیگر است. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

امیرعبداللهیان میزبان اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسحسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، امروز میزبان رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.

امیرعبدالهیان: از بازنگری سیاست خارجی برخی کشورها در قبال سوریه استقبال می‌کنیم/احتمال دیدار روسای جمهور در آینده نزدیک- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimاحتمال دیدار روسای جمهور ایران و سوریه امیرعبدالهیان در نشست خبری با فیصل مقداد: رژیم جعلی و تروریستی اسرائیل ریشه ناامنی در منطقه و غرب آسیاست فیصل مقداد: امروز پیام آقای بشار اسد و دعوت رسمی وی از آقای رییسی برای سفر به سوریه را تقدیم ایشان کردم

بحران در مرزهای اوکراین؛ پوتین از بایدن برای گسترش نیافتن ناتو به شرق «تضمین» خواستمقامات اتحادیه اروپا نیز به جمع تهدید‌کنندگان روسیه پیوسته و اعلام کرده‌اند در صورت هرگونه اقدام نظامی علیه اوکراین تحریم‌های تازه‌ای بر ضد کرملین وضع خواهند کرد. ✔️⚫️✔️ یهودیان ، زرتشتیان ، بهائیان سنی ها ، بی_بی_سی ، صدای_امریکا ، رادیو_فردا ، شبکهٔ من و تو... لیدر ری استارت آمده طلبشان را از شما بگیرند و اسرار_جدیدی را برای شما و ملت_ایران فاش کنند! ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد این بایدن بدبخت چقدر باید تضمین بده🤣

امیرعبداللهیان میزبان اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسحسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، امروز میزبان رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.

تلاش اسرائیل برای ترغیب آمریکا به «اقدام نظامی» علیه ایرانرسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که مقامات اسرائیل در سفر به واشینگتن تلاش دارند ایالات متحده را به اقدام نظامی علیه اهدافی در ایران تشویق کنند. در حالی که تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی باید با خاک یکسان شوند

آیا فراگیری زبان عبری برای مسلمانان در ایران ممنوع است؟