آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می کند - BBC News فارسی

آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می کند

06/12/2021 11:15:00 ب.ظ

آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک می کند

آمریکا اعلام کرده است که بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به خاطر آن چه نقض گسترده حقوق بشر و نسل کشی اقلیت مسلمان اویغور می خواند، بایکوت دیپلماتیک می کند.

آمریکا چین را به نسل کشی اقلیت مسلمان اویغور که عمدتا در استان سین کیانگ زندگی می کنند متهم می کند - اتهامی که چین آن را بی‌اساس می خواند.بیشتر بخوانید:چین صدها امام جماعت و شخصیت مذهبی مسلمان اویغور را 'زندانی کرده'جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اخیرا گفته بود که در حال بررسی گزینه تحریم دیپلماتیک بازهای پکن است.

چین روز دوشنبه پیش از اعلام این تصمیم، علیه این بایکوت هشدار داد و گفت که به آن واکنش شدیدی نشان خواهد داد.منبع تصویر،توضیح تصویر،دهکده المپیک در چونگلیجن ساکی همچنین گفت که بایکوت دیپلماتیک بر حضور ورزشکاران آمریکایی در المپیک پکن تاثیری نخواهد داشت.

او افزود: «ورزشکاران تیم ایالات متحده از حمایت کامل ما برخوردارند. ما صد در صد پشت سر آنها خواهیم بود و از کشورمان آنها را تشویق خواهیم کرد.»بیشتر بخوانید:بایدن بایکوت دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن را 'بررسی می‌کند'این تصمیم در حالی اعلام می شود که جو بایدن اخیرا برای اولین بار با شی جین‌پینگ رهبر چین به طور مجازی گفتگو کرده بود. headtopics.com

ایران و انتخابی جام‌ جهانی فوتبال؛ نیم قرن اشک‌ها و لبخندهای تیم ملی - BBC News فارسی

در ماه های اخیر تنش بین آمریکا و چین از جمله بر سر اقدامات چین در سرکوب آزادی سیاسی در هنگ کنگ و مواضع تهاجمی پکن در قبال تایوان بالا گرفته است.

ادامه مطلب: BBC Persian Sport »

خبرگزاری تسنیم

ادامه مطلب >>

فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیردبرخی از مقامات آگاه و بلندپایه کاخ سفید می گویند که ایالات متحده در هفته جاری «تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی» را اعلام خواهد کرد. به ما چه ؟

با توجه به اقتضائات روز به بازآرایی جریان رسانه‌ای می پردازیموزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اساتید حوزه ارتباطات تاکید کرد: در بازآرایی جریان رسانه ای باید به اقتضائات و مسائل روز، به ویژه مسائلی که در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده ایم، توجه کنیم.

مالیات بر اصل قیمت طلا حذف می شودمالیات بر اصل قیمت طلا حذف می‌شود سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت که از ۱۳ دی ماه و براساس قانون مصوب مجلس، مالیات بر ارزش افزوده از اصل قیمت طلا، جواهر و پلاتین حذف می‌شود یه نکته بگم به عمق فاجعه اقتصاد ایران پی ببر ارزش یک شیبای بدون پشتوانه یکساله بیصاب جوک معدل ۱۵ریال هست... توجه کن یعنی خاک عالم تو سره تک تک سردمداران ج ا خاک توسر کل سیستم اقتصادی وبانک مرکزی و کارشناسان اقتصادی واقعا باس از شرم اب بشید و حتی خودکشی هم کمه براتون

ابراز نگرانی‌ آمریکا از اعدام‌ها در افغانستان | DW | 05.12.2021در حالی که گروه طالبان وعده عفو نیروهای امنیتی سابق افغانستان را داده بود، گزارش اخیر دید‌ه‌بان حقوق بشر حاکی از اعدام تعداد زیادی از آن‌هاست. کشورهای غربی از طالبان می‌خواهند، به وعده عفو عمومی پاییبند بمانند. کشور های غربی و بخصوص آمریکا اگر به فکر بشر و انسانیت بودند، کشور را دو دستی توسط نوکر فراری و خاین خود تسلیم تروریستان وحشی پشاتینی نمیکردند! امريكا بايد براي خودش ناراحت ترين باشد طالبان بلايي بود كه امريكا به جان افغانستان انداخت کشورهای غربی چقدر دلشون خوشه!!!😆

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات احیای برجام: ایران جدیت نشان نداد🔺 یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا اقدامات اخیر حکومت ایران در زمینه افزایش غنی‌سازی همزمان با مذاکرات احیای برجام را تحریک‌آمیز خواند و گفت که پیشنهادهای مطرح‌شده توسط هیئت جمهوری اسلامی «مسائلی را مطرح می‌کرد که فراتر از برجام بود.» ⬇ بیشتر بخوانید: این بایدن آخرش به شیت خوردن می افته دلخوش به این مقدار نباشید

وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد ابوظبی درباره «مسائل مهم منطقه» گفت‌و‌گو کرد🔺 وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد ابوظبی درباره «مسائل مهم منطقه» گفت‌و‌گو کرد ▪ این تماس در شرایطی صورت می‌گیرد که بنا بر گزارش‌ها قرار است یک مقام ارشد امنیتی امارات روز دوشنبه به تهران سفر کند. ⬇ بیشتر بخوانید: همه افتاده اند به التماس تنها کشوری پوز آمریکا جانی به خاک مالیده ایرانه.