فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیرد

15/09/1400 06:57:00 ب.ظ

فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیرد بیشتر بخوانید🔽

ایالات متحده آمریکا, المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن

فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیرد بیشتر بخوانید🔽

برخی از مقامات آگاه و بلندپایه کاخ سفید می گویند که ایالات متحده در هفته جاری «تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی» را اعلام خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از چند مقام آگاه در کاخ سفید اعلام کرد که دولت جو بایدن در هفته جاری «تحریم دیپلماتیک بازی های المپیک زمستانی پکن» را اعلام خواهد کرد.پیشتر زمزمه هایی مبنی بر تحریم سراسری این بازیها از سوی دولت دموکرات آمریکا مطرح شده بود و حال به نظر می رسد با مخالفت کمیته ملی المپیک ایالات متحده، کاخ سفید تنها به تحریم دیپلماتیک بسنده خواهد کرد.

بدین ترتیب ورزشکاران آمریکایی در پکن حاضر خواهند شد بدون اینکه مقامات سیاسی ایالات متحده در مراسم افتتاحیه و اختتامیه حاضر شوند.تنش ها میان دو ابرقدرت اقتصادی جهان در سال های اخیر شدت گرفته است.تنش هایی که با حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید و سیاست های اقتصادی ملی گرایانه او علیه جمهوری خلق چین آغاز شد و به نظر می رسد جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ، همچنان در این موضع با سلف خود هم رای و نظر است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

به ما چه ؟

نخست‌وزیر لبنان از استعفای «ضروری» قرداحی استقبال کرد؛ حزب‌الله او را به عنوان «قهرمان ملی» ستود🔺نخست‌وزیر لبنان از استعفای «ضروری» قرداحی استقبال کرد؛ حزب‌الله او را به عنوان «قهرمان ملی» ستود وی که هفته‌ها از استعفا سر باز زده بود، در کنفرانس روز جمعه گفت: «لبنان سزاوار این رفتار از سوی عربستان سعودی نیست.» ⬇️ بیشتر بخوانید: چطور از نظر آمریکا (صاحبان گاو شیری) این اعمال عربستان ، اقدامات بی ثبات کننده در منطقه تلقی نمیشه؟!! داستان دادگاه اون انفجار بندر بیروت چی شد ? این مردک مثلا اومده خوش رقصی کنه البته ایشون حتما فساد مالی داشته و این بهترین راه برای خروج از دولت و مانع از تحقیقات بعدی شدنه

پلیس و معترضان به محدودیت‌های مرتبط با کرونا در بروکسل درگیر شدند🔺 پلیس و معترضان به محدودیت‌های مرتبط با کرونا در بروکسل درگیر شدند ▪ پلیس روز یکشنبه برای متفرق کردن معترضانی که به سوی ماموران سنگ ‌و مواد آتش‌زا پرتاب می‌کردند، به شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از ماشین‌های آب‌پاش روی آورد. ⬇ بیشتر بخوانید:

عکس خانوادگی نماینده کنگره آمریکا با اسلحه چند روز پس از تیراندازی میشیگانعکس خانوادگی نماینده کنگره آمریکا با اسلحه چند روز پس از تیراندازی میشیگان جزئیات بیشتر🔽 چیه ،الام مشکل کجاست ؟ الان شما فکر میکنی اوباما و بایدن و یا حتی ملکه خودتون و همون خانم مرکل مامان بزرگ نجیبتون(مثلا ،قاتل شیمیایی ) زیر بالششون اسلحه نیست ؟ شما اروپایی ها خودتونو سر کار گذاشتین ؟ شدین مربی مهد کودک جهانی ؟ آخه به تو چه که اون اسلحه داره ؟ تو رو چه سنه ؟ دوست داره اسلحه داشته باشه نا اون شیاهپوستان_بسیجی_آنتیفا جرات حمله بهشون رو نداشته باشن داره به بسیجی های ایالات_متحده نیک میدن دوست محترم خوشحال باش جنگ تو آمریکا دوباره داره شروع میشه همون که اروپا خائن همیشه میخواست و آرزو داشت و کل این بی ناموس گری ها هم واسه اونه white trash به روایت تصویر

ایران برای اولین بار طی ۵ سال اخیر میزبان یک مقام ارشد امارات خواهد بودابوظبی در سال ۲۰۱۶ و به دنبال قطع ارتباط دیپلماتیک بین ایران و عربستان تصمیم گرفت که تماس‌های دیپلماتیک با تهران را به شدت کاهش دهد. دروغ میگی اصلا باورم نمیشه . ۵۰ سالگی کشور امارات است و جشن بزرگی برپا شده آنها خوشحالند از اینکه فقط بعد از گذشت ۵۰ سال از بیابان های خشک به بهشت امروزی رسیدند... قیافه رو‌باش، شکل سگ زرده .

مقام ارشد آمریکایی: برای دنیایی بدون «برجام» تلاش می‌کنیمیک روز پس از توقف دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در وین، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت، دولت جو بایدن همچنان تلاش می‌کند تا

'قهرمان' اصغر فرهادی دو جایزه هیئت ملی نقد آمریکا را برد | DW | 04.12.2021در ادامه موفقیت‌های اصغر فرهادی، فیلم‌ساز صاحب‌نام ایرانی، جدیدترین فیلم او 'قهرمان' دو جایزه 'بهترین فیلم خارجی سال' و 'بهترین فیلمنامه' هیئت ملی نقد آمریکا را از آن خود کرد. دویچه وله جان. تمام اخبارت با حداقل ۲۴ ساعت تاخیر اپلود میشن. یه موقع خسته نشید… خسته نباشید

Send خبرگزاری رویترز به نقل از چند مقام آگاه در کاخ سفید اعلام کرد که دولت جو بایدن در هفته جاری «تحریم دیپلماتیک بازی های المپیک زمستانی پکن» را اعلام خواهد کرد.نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان، با استقبال از استعفای «ضروری» آقای قرداحی این اقدام را «راهگشای» حل و فصل مشکل جاری با عربستان سعودی و کشورهای خلیج فارس دانست.رویترز می‌گوید چندین هزار معترض به طور مسالمت آمیز از مرکز پایتخت بلژیک به سمت محله‌ای که مقر نهادهای اتحادیه اروپا است، راهپیمایی کردند و تظاهرات در همان جا به نقطه پایانی خود رسید.انتشار این عکس تنها چند روز پس از تیراندازی در یک دبیرستان در ایالت میشیگان آمریکا انجام می‌شود، حمله‌ای که در جریان آن یک نوجوان ۱۵ ساله به سمت همشاگردی‌ها خود و معلم‌ها آتش گشود و ۴ نفر را کشت و ۷ تن از جمله یک معلم را زخمی کرد.

پیشتر زمزمه هایی مبنی بر تحریم سراسری این بازیها از سوی دولت دموکرات آمریکا مطرح شده بود و حال به نظر می رسد با مخالفت کمیته ملی المپیک ایالات متحده، کاخ سفید تنها به تحریم دیپلماتیک بسنده خواهد کرد. بدین ترتیب ورزشکاران آمریکایی در پکن حاضر خواهند شد بدون اینکه مقامات سیاسی ایالات متحده در مراسم افتتاحیه و اختتامیه حاضر شوند. جرج قرداحی چند ماه پیش از آن که به وزارت برسد، در اظهاراتی گفته بود شبه‌نظامیان حوثی از خود دفاع می‌کنند و جنگ یمن «بیهوده» است. تنش ها میان دو ابرقدرت اقتصادی جهان در سال های اخیر شدت گرفته است. مطالب مرتبط. تنش هایی که با حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید و سیاست های اقتصادی ملی گرایانه او علیه جمهوری خلق چین آغاز شد و به نظر می رسد جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ، همچنان در این موضع با سلف خود هم رای و نظر است. ریاض، سفیر خود را از بیروت فراخواند، سفیر لبنان در عربستان را اخراج کرد، و کلیه واردات از این کشور عرب شرق مدیترانه را متوقف کرد. آمریکا و تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن؛ تهدیدی که رنگ واقعیت می‌گیرد؟ دولت ایالات متحده به جز محکوم کردن چین در زمینه ایجاد اردوگاه های کار اجباری برای مسلمانان اویغور، بارها نسبت به وضعیت حقوق بشر در هنگ کنگ و ادعای پکن مبنی بر حاکمیت برجزیره تایوان موضع گیری کرده است.

جو بایدن یک ماه پیش صراحتا گفت در مقابل هر تهدیدی که استقلال تایوان را به خطر بیندازد می ایستد. لبنان در حال حاضر با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود دست و پنجه نرم می‌کند و به عقیده بسیاری از کارشناسان، حتی استعفای آقای قرداحی نیز شاید نتواند به تغییر و تحول قابل‌ملاحظه‌ای در روابط ریاض-بیروت منجر شود؛ زیرا عربستان و متحدانش از تسلط حزب‌الله و گروه‌های متحدش بر اهرم‌های قدرت در لبنان ناخشنود هستند. چین کمونیست، تایوان را بخشی از سرزمین‌های این کشور می داند. لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده هم یکشنبه گفت که «جهان باید درباره چالشی بنام چین بسیار شفاف باشد.» او تاکید کرد که ارتش چین به یک رقیب مهم ارتش آمریکا در آسیا و سراسر جهان بدل شده است. در طول هفته های گذشته به جز تنش های دیپلماتیک ماجرای ناپدید شدن پنگ شوای، زن تنیس باز چینی، که یکی از مقامات بلندپایه پکن را به آزار جنسی متهم کرده بود، بهانه جدیدی به دست کاخ سفید داد تا موضوع تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی را شدیدتر از سابق دنبال کند.

هم‌رسانی این مطلب: .