آلودگی هوای تهران ناشی از پیش‌سازهای ازن است نه نورخورشید!/ هیچ اطلاعاتی درباره اثربخشی طرح کاهش آلودگی هوا نداریم | خبرگزاری ایلنا

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آلودگی هوای تهران ناشی از پیش‌سازهای ازن است نه نورخورشید!/ هیچ اطلاعاتی درباره اثربخشی طرح کاهش آلودگی هوا نداریم

به گزارش خبرنگار ایلنا، تنها دو هفته از اجرای طرح ترافیک جدید در تهران گذشته بود که معاون شهرداری تهران برای ارائه گزارشی در این خصوص در صحن شورای شهر حاضر شد. محسن پورسیدآقایی با ارائه یک نسخه آماری از کاهش محسوس بار ترافیکی در محدوده مرکزی شهر سخن گفت. اما یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح، کاهش بار آلودگی هوای کلانشهر تهران بود و به همین دلیل در نامگذاری جدید، نام آن از طرح زوج و فرد به طرح کاهش آلودگی هوا تغییر نام یافت.

وی با تاکید بر اینکه این آلاینده در سنوات گذشته نیز وجود داشته است، می‌گوید: امسال در برخی روزها دما بالاتر بود و شاهد افزایش آلایندگی ازن بودیم. ازن آلاینده‌ای است که در ایام خاصی از سال ظهور می‌کند، در سال های 87 و 88 نیز مانند امسال شدت آن بالا بود، اما پیک آن گذشته و از هفته گذشته تاکنون روز ناسالمی از لحاظ آلاینده ازن وجود ندارد، اما این امکان وجود دارد که در روزهایی از نظر این آلاینده دچار مشکل شویم.

وی با تاکید بر اینکه این طرح مدعی نبوده که می‌تواند آلودگی هوا را به صفر برساند، ادامه می‌دهد: می‌تواند ترافیک را در محدوده های خاصی مدیریت کند و عدالت را برقرار کند که با همه به صورت مساوی برخورد شود و طبیعتا وقتی بتوانیم ترافیک را در این محدوده‌ها کنترل کنیم، می‌توانیم آلودگی را در این محدوده‌ها کم کنیم.

مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست نیز بر نقش جایگاه های سوخت در تولید ازن ثانویه تاکید دارد و با اشاره به ضرورت اجرای طرح کهاب از سوی وزارت نفت می‌افزاید: قسمت عمده منبع انتشار ترکیبات آلی فرار اطراف جایگاه‌های سوخت است که انتشار بخارات آن در مجاورت نور خورشید ازن را تولید می‌کند.

وی می‌افزاید: نور خورشید بیشتر انرژی لازم را تامین می‌کند. این روزها هم تابش زیاد است،‌ هم شدت نور خورشید به بالاترین حد خود رسیده است. این انرژی در این موقع از سال،‌ خیلی بیشتر از بقیه سال است،‌ وگرنه ترکیبات انتشار پیش‌سازهای ازن در طول سال وجود دارد، ‌اما میزان انرژی لازمی که در این زمان وجود دارد تا ازن به عنوان یک آلاینده ثانویه تشکیل شود،‌ خیلی بیشتر است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست خانواده زاغری از دولت جدید بریتانیانازنین_زاغری جاسوس انگل لستان اعدام باید گردد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پیشنهادات استاندار کرمان برای رفع کم آبی/تبدیل خانه‌های قدیمی شهر به خانه موزه هنراستاندار کرمان: *تامین آب استان کرمان از اولویت‌های اساسی است *تامین آب شرب از چاه‌ها امکان پذیر نیست *انتقال آب از سد صفارود تنها راه‌حل موجود برای جلوگیری از جیره‌بندی آب در استان است *چاره‌ای نداریم به جز این‌که از حوزه‌های دیگر آب را تامین کنیم وقتی استان اردبیل بحران آب داشته باشد دیگر تکلیف کرمان و یزد و سیستان وبلوچستان و جاهای دیگر مشخص است. مدیریت ضعیف در همه حوزه ها صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد و محیط زیست و جامعه وارد ساخته است. وقتي همه ميخان توي بيابون كشاورزي و باغداري كنن همين ميشه بزودی شاهد جنگ اب خواهیم بود و همچنان نظام بی کفایت اسلامی اصرار بر صرف بودجه کشور در کارهای تروریستی دارد. بالغ بر ۹۹٪ نظام دچار انواع فساد شده و به پاکدامنی خود اصرار می ورزد. نتیجه جز نابودی ایران نخواهد بود، بهایی که نه فقط ما بلکه آیندگان باید پرداخت کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ظریف از سریال گاندو به آیت‌الله خامنه‌ای 'شکایت کرده است'سخنگوی وزارت خارجه ایران ارسال نامه گلایه آمیز محمدجواد ظریف به آیت‌الله خامنه‌ای را تایید کرد. به گفته او این نامه درباره سریال گاندو و آنچه که تخریب علیه وزیر و وزارت خارجه، خواند، بوده است. او افزود که رهبری گفته است که مطلقا راضی نیست که اهانتی به وزیر خارجه ایران صورت بگیرد. آقا نکنید این کار را فردا صدا سیما تعطیل میشه ها نگید که نگفتین بذاربکنه این کلک آخرشه از کثافتکاریش شکایت کند مرتیکه خراب کرده میخواد از مسولیت در برود ما که دیگه نیستیم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

«تعمیر» به جای «تعویض»از سال گذشته تاکنون شاهد افزایش قیمت کالاها بوده‌ایم که لوازم خانگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. با این وجود شرایط خرید لوازم خانگی برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده، از این رو دیگر مردم کمتر به فکر خرید لوازم جدید می‌افتند و سعی بر آن دارند که با تعمیر مجدد از آن وسیله چندین سال دیگر استفاده کنند. همچنین از سوی دیگر مردم توان اقتصادی برای خرید یکی از نیازهای اساسی خود از قبیل پوشاک است. شرایط اقتصادی و گرانی تا جایی پیش رفته که امروزه کمتر در فروشگاه‌ها شاهد خرید و فروش وسایل مورد نیاز و زندگی هستیم و مردم با تعمیر داشته‌های خود آن‌ها را دوباره قابل استقاده می‌کنند. واقعا میشه صدای شکسته شدن استخوان طبقه ضعیف رو زیربار این همه مشکلات اقتصادی شنید. گوشت ۹۶ هزارتومنی و برنج ۳۰هزار تومنی و رب ۲۰ هزار تومنی و.... نرخ های تورم ۵۰درصد و ۴۰درصد و... کاش برجام را خراب نمی کردند یخچالمون سوخت رفتیم بگیرم یخجال ب درد بخور از 8 میلیون ب بالاست اگه 4 ماه چیزی نخورم و قسط ندیدم پول برق اب ندیم و تا 4 ماه دیگه قیمت نره بالا شاید بخریم لعنت خدا و همه فرشتگان خدا بر کسی ک بگه تحریم اثری نداره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلفات غیرنظامیان 'با مسئولیت نیروهای دولتی افغانستان بیشتر از طالبان بوده است'سازمان ملل با نشر گزارشی تازه اعلام کرده است که نیروهای دولتی و طرفداران آن عامل تلفات غیر نظامی بیشتری نسبت به گروه طالبان بوده‌‎اند. در در شش ماه اول سال جاری میلادی ۵۳۱ غیر نظامی به دست شورشیان و ۷۱۷ نفر توسط نیروهای دولتی و حامیان آن کشته شده‌اند. نمیدانم نیروهای دولتی در کجا غیر نظامیان را هدف قرار داده در حالیکه در هر انتحاری طالبان ده ها جان غیر نظامی گرفته میشود وبه ده ها غیر نظامی مجروح ویا هم معیوب میگردد. سازمان ملل این آمار ها را از کجا روی سرهم میکند. وبعد هم بی بی سی مرچ ونمک اش را زیادتر کرده به خور مردم میدهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در سال ۹۷ بیش از ۴۷۰ هزار شغل ایجاد شده استسخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ارائه گزارش عملکرد وزارت تعاون در سال گذشته و سال جاری در حوزه اشتغال خبر داد. اى گوز ایجاد گفتی حذف هم بگو کاش آمار شغلهای از بین رفته هم اعلام میفرمودین جناب..🤔
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »