پیشنهادات استاندار کرمان برای رفع کم آبی/تبدیل خانه‌های قدیمی شهر به خانه موزه هنر

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استاندار کرمان: *تامین آب استان کرمان از اولویت‌های اساسی است *تامین آب شرب از چاه‌ها امکان پذیر نیست *انتقال آب از سد صفارود تنها راه‌حل موجود برای جلوگیری از جیره‌بندی آب در استان است *چاره‌ای نداریم به جز این‌که از حوزه‌های دیگر آب را تامین کنیم

دکتر محمدجواد فدایی ضمن جریان بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران ، به مهم‌ترین مسائل کرمان اشاره و اظهار کرد: کرمان در بین استان‌های خشک کشور از استان‌های بزرگ و پهناور است. به لحاظ خشکی ۱۱ درصد خاک کشور در کرمان و به لحاظ جمعیت ۴ درصد جمعیت در این استان قرار دارد. وسعت زیاد و جمعیت به طور نسبی کم، تراکم جمعیت را در استان کرمان کاهش داده است همین عامل باعث شده خدمات‌رسانی به استان به لحاظ هزینه و سرعت کار با مشکل مواجه باشد.

وی افزود: این استان در بخش کشاورزی علی‌رغم کم‌آبی پیشرفت‌های خوبی در بعضی از محصولات از جمله پسته، خرما، محصولات جالیزی و کشت گلخانه‌ای رتبه اول کشور را دارد. در تولید گردو و گل محمدی رتبه دوم و در تولید مرکبات رتبه سوم کشور را داریم. وی افزود: کارهای اجرایی این طرح در سال ۹۳، آغاز و همزمان با آن احداث سد نیز شروع شد. در حال حاضر حدود ۵۰ درصد کار انجام شده است.

وی افزود: هدف ما از اجرای طرح این است که به جای کمک به خانواده‌ها آنها را توانمند کنیم تا خودشان بتوانند به طور مستقل معیشت‌شان را تامین کنند، و نیازی به مدیران حامی نداشته باشند.فدایی هم‌چنین درباره برنامه‌های استان کرمان در حوزه جذب گردشگر به ایسنا گفت: به لحاظ تاریخی فرهنگی ۷ اثر ثبت جهانی را در استان داریم که یک سوم ثبت جهانی کشور متعلق به کرمان است. حدود ۷ هزار اثر تاریخی داریم که حدود ۷۰۰ اثر آن ثبت ملی شده و تقریبا ۲۵۰ اثر نیز مرمت شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بزودی شاهد جنگ اب خواهیم بود و همچنان نظام بی کفایت اسلامی اصرار بر صرف بودجه کشور در کارهای تروریستی دارد. بالغ بر ۹۹٪ نظام دچار انواع فساد شده و به پاکدامنی خود اصرار می ورزد. نتیجه جز نابودی ایران نخواهد بود، بهایی که نه فقط ما بلکه آیندگان باید پرداخت کنند.

وقتي همه ميخان توي بيابون كشاورزي و باغداري كنن همين ميشه

وقتی استان اردبیل بحران آب داشته باشد دیگر تکلیف کرمان و یزد و سیستان وبلوچستان و جاهای دیگر مشخص است. مدیریت ضعیف در همه حوزه ها صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد و محیط زیست و جامعه وارد ساخته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کوبایی‌ها برای «دفاع از انقلاب» به اینترنت خانگی دسترسی پیدا کردنددولت کمونیست کوبا در عین حال با برخوردی احتیاط آمیز لزوم آگاهی بخشی و آموزش به مردم را برای استفاده از اینترنت مورد تاکید قرار می دهد و با رد این ایده که فناوری ها آنطور که گفته می شود کاربردی سیاسی ندارند خواستار استفاده هوشمند و کنترل شده از شبکه جهانی اینترنت است. مظلومين تاريخ آرمانشهر چپها 100 سال از دنیا عقبن !!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟ در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران اعلام شد که فصل بعد هفته اول مرداد آغاز می‌شود، این در حالیست که در هفته اول مرداد هنوز حتی قرعه‌کشی لیگ برگزار نشده است. نه بابا از بی برنامگی هست مثل مابقی امورات کشور بیخیال بابا. زنان بروند یا نروند مساله این است!! یه مشت چرت و پرت میزارین که چی؟! خب تو فرهنگ چند هزارساله و دین و مذهب ما همچین چیزایی نیست.چیرو میخواین به خورد ملت بدین.!! هرج و مرج از در و دیوار مملکت داره خود نمایی میکنه ، فوتبال ک استثنا نیس .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا برای خروج کامل از اتحادیه اروپا آماده می‌شود | DW | 28.07.2019رسانه‌های بریتانیایی در باره موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با وجود تفاوت آرا در یک امر با یکدیگر اتفاق نظر دارند: سرنوشت برگزیت بدون هیچ‌گونه امکانی برای مذاکرات مجدد روز ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی تعیین خواهد شد. یا اقدس یا هیچکس! Thank God they re leaving 🤞🏻 برجام مانند نوزادی بود که مُرده به دنیا آمده بود، آمریکا مرگ آنرا پذیرفته و در قبرستان دفن نمود، ولی اروپا هنوز مرگ آن را نپذیرفته و نفس مصنوعی بر آن می‌دهد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

از اکراه برای کار با بیضایی تا معجزه «هوشیار و بیدار»+فیلم«وقتی از فرانسه برگشتم مهدی هاشمی مرا به بهرام بیضایی معرفی کرد. فکر می‌کردم او در مقایسه با ایده‌آل‌های من، آدم بزرگی نیست، به همین علت گفتم دوست ندارم با یک آدم معمولی کارم را شروع کنم. بعد از آن بارها گفتم فکر می‌کردم «مرگ یزدگرد» ضعیف‌ترین کار رزومه من خواهد بود اما الان بعد از ۴۰ سال درخشان‌ترین کار من است. جالب این است که آن را با اکراه قبول کرده بودم و اگر اصرار مهدی هاشمی نبود احتمالاً در آن بازی نمی‌کردم.»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک تا ده سال حبس برای ارسال کنندگان فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژادحبس یک تا ۱۰ ساله برای کسانی که برای مسیح علی‌نژاد فیلم ارسال‌ می‌کنند رئیس دادگاه انقلاب تهران: با توجه به قرارداد علی‌نژاد با آمریکا، کسانی که در رابطه با کشف حجاب فیلم بگیرند و ارسال کنند، مشمول قانون مجازات اسلامی هستند که یک تا ۱۰ سال حبس دارد آخوندها همیشه گفتن: هرکی ج ا رو نمیخواد، بره. حالا با این روش جدید میتونن به ویژه زنان آزاد و روشنفکر جامعه رو از کشور فراری بدن تا بعد از پاکسازی_ژنتیکی با کمک زادو ولد لجام گسیخته فاطی کاماندوها و زینبیون گام_دوم انقلاب رو بردارن. آره. آخوندها اینطوری فکر میکنن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سلما بلیر بازیگری که برای بیماری «ام اس» بستری شده بود، از بهبود خود خبر دادسلما بلیر بازیگری که برای بیماری «ام اس» بستری شده بود، از بهبود خود خبر داد ⚡️بازیگر فیلم های «مدیریت خشم» و «مقاصد بی رحمانه» در اینستاگرام نوشت که تا حداقل سه ماه دیگر، سیستم دفاعی بدنش ضعیف خواهد بود: «پس لطفاً بوسم نکنید.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »