CFWIJ Calls for Global Attention to End Violence Against Women Journalists Now — The Coalition For Women In Journalism

CFWIJ calls on the international community to recognize that for women journalists, job hazards and gender-based violence often amount to the same thing.

12/1/2021 2:03:00 AM

Among the 790 cases CFWIJ reported, 11 women journalists were killed, 127 women journalists were physically assaulted in the field, 164 women journalists faced prosecution for their work and at least 88 were subjected to organized slander campaigns. More:

CFWIJ calls on the international community to recognize that for women journalists, job hazards and gender-based violence often amount to the same thing.

karşı karşıya kaldı. Gazetecilerden uzun süre haber alınamadı. Belarus gazetecilere karşı en fazla yasal yargılamanın yapıldığı ülke oldu. Avrupa’daki 29 yasal yolla uygulanan tacizin 16'sı bu ülkede kaydedildi.Öte yandan Güney Asya ve Orta Doğu kıtaları kadın gazetecilerin en çok zorluk çektiği bölgeler arasında yer aldı.

Such Unluckly Moment Has Never Been Seen! The Scariest Sports Accidents

Afganistan, kadın gazeteciler için en tehlikeli ülkeler arasında ilk sırada bulundu. Bu yılın başından beri toplamda katledilen 11 gazetecinin dördü Afganistan’da Taliban tarafından öldürüldü. Temmuz ayı sonunda Afganistan’da Taliban’ın ülke yönetimini ele geçirmesinin ardından CFWIJ, ülkede yaşanan insani krizin ortasında kalan gazetecilere yardım etti. Hayatı tehlikede olduğu için ülkeyi terk etmek isteyenlerin başvurularını inceleyerek risk altında olan

214gazeteci ve hak savunucusunu güvenli ülkelere yerleştirmeyi başardı. Ancak, en kötü tehditlere rağmen birçok başarıya imza atan Afgan medyası, 28 Ağustos 2021'de en büyük sınavlarından birini verdi. Kabil'de kalarak mesleklerini yapmaya devam etmek isteyen 10 gazeteci Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Silahlı Kuvvetleri tarafından gözaltına alınarak, Kabil havaalanından zorla sınır dışı edildi. headtopics.com

Mayıs ve Haziran ayları Filistin’deki kadın gazetecilerin şiddet ve tehdite en çok maruz kaldığı aylar oldu. Şeyh Cerrah bölgesinde düzenlenen protestolar sırasında İsrail güçlerinin uyguladığı baskılar sonucu12 kadın gazeteci şiddete uğradı

Charles McGee, Celebrated Tuskegee Airman, Dies At 102

. 11 Mayıs 2021 gecesi, İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırıları sonucu Tal al-Hawa’daki evinde bulunan gazeteci Reema Saad, iki çocuğu ve kocası saldırılar sonucu ölen kişiler arasında yer aldı. Gazeteci hayatını kaybettiğinde dört aylık hamileydi. 28 Mayıs’ta, Doğu Kudüs'te Filistinlilerin çoğunlukta olduğu bir mahallede haber takibi yapan gazeteci Zeina Al-Halawani gözaltına alındı. Zeina, İsrailli güvenlik güçleri tarafından ayrıca darp edildi. 5 Haziran'da benzer şekilde El Cezire muhabiri Givera Budeiri gözaltına alındı. 6 Haziran'da ise Najwan Al-Sumeri ve Bara'a Abu Ramouz, ülkede yükselen tansiyonu kaydederken polis saldırısına uğradı.

Türkiyeise CFWIJ’in, sene başından beri en çok ihlali kaydettiği ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. 226 ayrı şiddet vakası kaydeden CFWIJ, Türkiye’de kadın gazetecilerin en çok yasal yolla taciz edildiğini gözlemledi. Kadın gazetecilere karşı sadece mesleğini yaptığı için birden fazla dava açıldığını kaydetti.

Koalisyon, 2021’in başından beri Türkiye’de kadın gazetecilere yönelik 93 ayrı dava dosyasını takip etti. 46 kadın gazeteci sahada haber takibi yaparken polis tarafından darp edildi. 36’sı ise sahada çeşitli engellemelere maruz kaldı. Son olarak, headtopics.com

Binance Completes wXRP Integration and Opens Deposits | Binance Support

18 Kasım’da, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Parkı’nı TED Üniversitesi’ne devredeceği protokolü imzalamasına tepki göstermek için Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği basın açıklamasını takip eden üçü kadın altı gazeteci polis şiddetine maruz kaldı. Gazetecilerin yapılan basın açıklamasına yönelik çekim yapmaları engellendi. Polis, gazetecilere fiziksel şiddet uyguladı.

ise 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında MEBYA-DER'in düzenlediği etkinliği takip etmek isteyen Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Eylem Aktaş ve Jinnews muhabiri Derya Ren güvenlik güçleri tarafından engellenerek darp edildi. Gazetecilerin ekipmanlarına da el konulmak istendi.

CFWIJ gazetecilere uygulanan ihlalleri kaydetmenin yanı sıra birçok başarılı projeye de imza attı.8 Mart Dünya Kadınlar Günündebirbirinden başarılı kadın gazetecilerin mesleki alanda gösterdikleri çaba ve emekleri kutlamak için bir kampanya düzenledi. Haber merkezleri ve basın endüstrisinin getirmesi gereken temel değişikliklere dikkat çekti. Kadınların seslerinin yeterince temsil edilmesi için daha çok ses yükseltti. Meydana gelen basın özgürlüğü ihlallerini, ABD’deki Black Lives Matter protestolarını, Hindistan'daki çiftçi protestolarını ve ayrıca eski ABD Başkanı Donald Trump’ın örgütlediği Capital Hill ayaklanmasını an be an takip etti. Şiddetle karşı karşıya kalan ve bütün tehlikelere rağmen geri adım atmayarak mesleğini yapan kadınların hikayelerini anlattı. Myanmar'da, Filistin'de, Afganistan'da ve Türkiye'de yaşanan büyük tehditler karşısında kadın gazetecilerin zorluklara karşı verdiği mücadeleyi aktardı. Kadınlar Günü'nde kadınların basın endüstrisinde karşılaştıkları engeller hakkında koalisyonla paylaştıkları güçlü mesajları yayınladı.

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu ayrıca, ağır travmalar gören kadın gazetecilerin seslerine ses olmak için kapsamlı bir basın özgürlüğü çalışması yürüttü. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un kadın gazeteciler için normal şartların bile ağır olduğu dönemde pandemiyle birlikte nasıl stresle baş ettiklerini tartıştı. Haber merkezleri finansal kaynaklarını göz önünde tutarak yeterli olanakları sağlayamadığı için kadın gazetecileri ekonomik olarak zor durumda bıraktı. CFWIJ, bu dönemde kadınlara yönelik her türlü tehdit, taciz ve şiddetin ortasında gazetecilik faaliyetlerini sürdürmek için mücadele eden kadınlarla yan yana durdu. Aylık yayınladığı raporlarda da pandemi döneminde şiddet eğiliminindeki artışlar da verilerimize yansıdı.  headtopics.com

de kadın gazeteciler, otokratik rejimlere ve güç merkezlerine yönelik kaygılarını cesurca dile getirdi. Ayrıca birçok başarılı Türk kadın gazeteci sahada ve haber merkezinde yaşadığı zorlukları CFWIJ gündeme getirdi. 

CFWIJ,72. İnsan Hakları Günündede kadın gazetecilerin karşı karşıya kaldığı zorlukları söylemeye kadın gazetecilerin seslerini yükseltmeye devam etti. Koalisyon, kadın gazetecilere yönelik toplumsal cinsiyete dayalı şiddete yer veren temel yapının gözden geçirilmesi adına çağrı yaptı. CFWIJ’in kurucusu Kiran Nazish’in moderatörlüğünde Belarus’tan, İran’dan, ABD’den katılan kadın gazeteciler ve hak savunucuları ile kadın gazetecilerin şiddetle nasıl mücadele edeceğine dair panel düzenlendi. Birbirinden değerli konukların olduğu çevrimiçi seminerde basın özgürlüğü etrafındaki sorunlara somut çözümler arandı.

Read more: Ms. Magazine »

ABC7 San Francisco 49ers Coverage | abc7news.com

San Francisco 49ers scores, schedules and breaking football news for San Francisco, Oakland, San Jose and Northern California.

Parenting, Baby Names, Celebrities, and Royal News | CafeMom.com

Coronavirus Linked To Changes In People’s Periods & Libido, Suggests StudyResearchers in Dublin spoke to women and people who menstruate about their overall health and found that the immense stress of the pandemic may have had some surprising effects. thanks 🤦🏾‍♂️I can't believe this.... Interesting…. Possibly the shots are responsible and not the virus.

Au Revoir to the ‘Perfect Parisian Woman’ ClichéA more inclusive vision of French style is in the air, as evidenced by Vogue Paris rebranding as Vogue France. France should change it's name to Paris. Ines de la Fressange:Being Chic and Having Fun via YouTube wow

How much Uber and Lyft pay engineers, lawyers, finance, strategy jobsUber and Lyft are hiring for thousands of jobs. Here's what the companies pay for roles in engineering, legal, strategy, and finance. I prefer ethics. 优步和Lyft正在招聘数千个职位。以下是这些公司在工程、法律、战略和金融领域的薪酬。 Start paying people what they really deserve an honest wage. If everyone made 2,000 a week without working 12 hour shifts it'll be a much better environment. Is that too much to ask or do the top execs still need their dumb Ferraris they never drive? 🤡🗑️🍿🙈🙊🙉

How I won 'Project Runway' and launched a clothing lineI won 'Project Runway' season 15 and launched a clothing line. Here's how I grew my business and expanded into new products. 我赢得了《天桥计划》第15季,并推出了服装系列。下面是我如何发展我的业务并扩展到新产品的。