'مصر در 100 سال گذشته و بین دو قیام 1919 و 2019 میلادی'

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سمیناری تحت عنوان «مصر در 100 سال گذشته و بین دو قیام 1919 و 2019» در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی در شهر استانبول ترکیه با حضور دو کارشناس برجسته جهان عرب برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

سمیناری تحت عنوان «مصر در 100 سال گذشته و بین دو قیام 1919 و 2019» در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی در شهر استانبول ترکیه با حضور دو کارشناس برجسته جهان عرب برگزار شد.پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی استانبول علاوه بر فعالیت اصلی همانند روزهای گذشته، امروز بعد از ظهر نیز میزبان کنفرانس‌ها و میزگردهای علمی، فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و سیاسی با حضور شخصیت‌های برجسته از کشورهای مختلف بود.

سیف عبدالفتاح در این سمینار با اشاره به حوادث اخیر مصر گفت: تظاهرات ماه گذشته در قاهره و مناطق دیگر کشور ادامه همان انقلاب و بهار عربی است که سال 2011 آغاز شده است. او ادامه داد: انقلاب های اخیر در کشورهای عربی علیه رهبران و دولت های که در خدمت اشغالگران هستند صورت گرفته و ادامه خواهد یافت. همچنین منحصر کردن بهار عربی به یک کشور یا مردم اشتباه است. شما شاهد هستید که بعد از موج اول بهار عربی موج دوم آن در الجزایر، سودان و عراق آغاز شد.

حاکم المطیری، استاد در دانشگاه کویت نیز طی سخنرانی در این نشست با اشاره بر اینکه انقلاب ها در منطقه در ابتدای خود قرار دارند، گفت: موج دوم تظاهرات در الجزایر، سودان، عراق نشانه آن است که این انقلاب ها بخشی از پروژه امت در مقابل طرح «خاورمیانه جدید» و «معامله قرن» است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدندسازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا آزاد شدندیک تبعه استرالیایی دیگر به نام کایلی مور گیلبرت با پرونده «جاسوسی و امنیتی» هنوز در ایران زندانی است. به به چ گروگانگيري اين ج. ا يعنى يه ايرانى مى ارزه به دو تا اجنبى،آرمان هاى انقلاب داره به ثمر ميرسه گروگانگیری شاخ و دم نداره. چشم فاطمه مرکل و زینب موگرینی روشن.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش شمار کشته‌شدگان در اعتراضات عراق به 100 نفرشمار کشته‌شدگان در تظاهرات ضد دولتی در عراق که روز سه‌شنبه یکم اکتبر آغاز شد، به 100 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دو روز بلیت نیم‌بها برای سینماهای پایتخت در هفته «تهران»سینماهای پایتخت این هفته دو روز بلیت نیم‌بها به مخاطبان خود می‌فروشند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زمین‌خواری دو مامور وزارت اطلاعات در استان قزوین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دو شهروند استرالیایی بازداشتی در ایران آزاد شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »