دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا آزاد شدند

13/07/1398 12:04:00 ب.ظ

دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا همزمان آزاد شدند

یک تبعه استرالیایی دیگر به نام کایلی مور گیلبرت با پرونده «جاسوسی و امنیتی» هنوز در ایران زندانی است. ساعتی پس از اعلام آزادی یک زوج استرالیایی که بیش از سه ماه پیش در ایران بازداشت شده بودند، رسانه‌های داخلی ایران از آزادی یک زندانی ایرانی در استرالیا خبر دادند.

ماریز پین، وزیر امور خارجه استرالیا، روز شنبه با اعلام خبر آزادی زوج استرالیایی در یک برنامه تلویزیونی گفت: «بلایی که بر سرشان آمده بود رفع شده و به زودی به عزیزان‌شان می‌پیوندند.»

مارک فیرکین، شهروند استرالیا و جولی کینگ، شهروند استرالیایی دارای تابعیت دوگانه بریتانیا که هر دو وبلاگ‌نویس هستند پس از سفر به قزاقستان و پاکستان ناپدید شده بودند. مدتی بعد معلوم شد این دو نفر در جاجرود واقع در حوالی شرق تهران دستگیر شده‌اند.

اتهام این دو نفر آن گونه که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در روز ۲۶ شهریور اعلام کرده بود «عکس‌برداری از اماکن نظامی و مناطق ممنوعه با هلی‌شات» بوده است. با این حال تا زمان انتشار این خبر، هیچ گونه اطلاعات رسمی از برگزار شدن یا نشدن دادگاه یا محکومیت این زوج منتشر نشده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

به به چ گروگانگيري اين ج. ا

زوج استرالیایی در ایران آزاد شدند، دانشجوی بازداشت شده ایرانی در استرالیا آزاد شدوزیر امور خارجه استرالیا تائید کرده که ایران دو شهروند این کشور را که سه ماه در بازداشت بودند، آزاد کرده است. در همین حال منابع ایرانی از آزادی رضا دهباشی، دانشجوی ایرانی بازداشت شده در استرالیا خبر داده‌اند. مقام‌های ایران و استرالیا در باره آزادی هم‌زمان این افراد هنوز اظهارنظر نکرده‌اند. مبادله با رضا دهباشی فیک نیوز بی ناموس وطن پرستان جهان بزودی شما رو له خواهند کرد ولکام تو امپراطوری کورش بزرگ

زوج استرالیایی بازداشت‌ شده در ایران آزاد شدندجولی کینگ، شهروند بریتانیایی‌-استرالیایی و دوست پسر استرالیایی‌اش مارک فیرکین که در جریان سفر به ایران بازداشت شده بودند، پس از حدود سه ماه آزاد شدند.

ایران دو گردشگر بازداشتی استرالیایی را آزاد کرد | DW | 05.10.2019یک شهروند استرالیایی و دوست دختر بریتانیایی استرالیایی او که حدود سه ماه پیش در ایران بازداشت شده بودند آزاد شدند. وزیر خارجه استرالیا می‌گوید آزادی این دو نفر در پی مذاکراتی 'طولانی و حساس' انجام شده است. از كم و كيف باجى كه دادن، احياناً چيزى نگفتن ؟

12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدندسازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک

ادامه شکست‌های پرسپولیس، نخستین برد استقلال و استمرار صدرنشینی سپاهانتیم فوتبال پرسپولیس تهران یک بار دیگر در مقابل یک تیم مدعی قهرمانی شکست خورد و استقلال موفق شد بعد از شش هفته به نخستین برد خود دست یابد.

زنان بالاخره به 'آزادی' رسیدند؛ مسابقه ایران و کامبوج تاریخ‌ساز می‌شود؟در ایران، برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج، چهار هزار بلیت به زنان فروخته شده است. زنان به آزادی نرسیدند، به لطف فیفا زنان به ورزشگاه آزادی راه یافتند،! حالا ماله رو محکمتر بکش آیت الله بی بی سی 😏