دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا آزاد شدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا همزمان آزاد شدند

ساعتی پس از اعلام آزادی یک زوج استرالیایی که بیش از سه ماه پیش در ایران بازداشت شده بودند، رسانه‌های داخلی ایران از آزادی یک زندانی ایرانی در استرالیا خبر دادند.

مارک فیرکین، شهروند استرالیا و جولی کینگ، شهروند استرالیایی دارای تابعیت دوگانه بریتانیا که هر دو وبلاگ‌نویس هستند پس از سفر به قزاقستان و پاکستان ناپدید شده بودند. مدتی بعد معلوم شد این دو نفر در جاجرود واقع در حوالی شرق تهران دستگیر شده‌اند. یک تبعه استرالیایی دیگر به نام کایلی مور گیلبرت هنوز در ایران زندانی است. خانم مور گیلبرت که استاد دانشگاه ملبورن است و او نیز تابعیت دوگانه استرالیایی و بریتانایی دارد، از حدود یک سال پیش تاکنون در بازداشت به سر می‌برد. وزیر خارجه استرالیا هنگام اعلام آزادی زوج زندانی در روز شنبه، در مورد دیگر هموطن زندانی‌اش در ایران گفت که مورد او «بسیار پیچیده» است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به گفته های رهبرمان که فرمود تهدید دربرابر تهدید و فشار دربرابر فشار و مشک دربرابر موشک نیز این را اضافه کنید که بازداشت درمقابل بازداشت دشمنان زبانی به غیر از زبان زور زبان دیگری حالیشون نیست

گروگانگیری شاخ و دم نداره. چشم فاطمه مرکل و زینب موگرینی روشن.

يعنى يه ايرانى مى ارزه به دو تا اجنبى،آرمان هاى انقلاب داره به ثمر ميرسه

به به چ گروگانگيري اين ج. ا

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زوج استرالیایی در ایران آزاد شدند، دانشجوی بازداشت شده ایرانی در استرالیا آزاد شدوزیر امور خارجه استرالیا تائید کرده که ایران دو شهروند این کشور را که سه ماه در بازداشت بودند، آزاد کرده است. در همین حال منابع ایرانی از آزادی رضا دهباشی، دانشجوی ایرانی بازداشت شده در استرالیا خبر داده‌اند. مقام‌های ایران و استرالیا در باره آزادی هم‌زمان این افراد هنوز اظهارنظر نکرده‌اند. مبادله با رضا دهباشی فیک نیوز بی ناموس وطن پرستان جهان بزودی شما رو له خواهند کرد ولکام تو امپراطوری کورش بزرگ
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زوج استرالیایی بازداشت‌ شده در ایران آزاد شدندجولی کینگ، شهروند بریتانیایی‌-استرالیایی و دوست پسر استرالیایی‌اش مارک فیرکین که در جریان سفر به ایران بازداشت شده بودند، پس از حدود سه ماه آزاد شدند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ایران دو گردشگر بازداشتی استرالیایی را آزاد کرد | DW | 05.10.2019یک شهروند استرالیایی و دوست دختر بریتانیایی استرالیایی او که حدود سه ماه پیش در ایران بازداشت شده بودند آزاد شدند. وزیر خارجه استرالیا می‌گوید آزادی این دو نفر در پی مذاکراتی 'طولانی و حساس' انجام شده است. از كم و كيف باجى كه دادن، احياناً چيزى نگفتن ؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدندسازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ادامه شکست‌های پرسپولیس، نخستین برد استقلال و استمرار صدرنشینی سپاهانتیم فوتبال پرسپولیس تهران یک بار دیگر در مقابل یک تیم مدعی قهرمانی شکست خورد و استقلال موفق شد بعد از شش هفته به نخستین برد خود دست یابد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زنان بالاخره به 'آزادی' رسیدند؛ مسابقه ایران و کامبوج تاریخ‌ساز می‌شود؟در ایران، برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج، چهار هزار بلیت به زنان فروخته شده است. زنان به آزادی نرسیدند، به لطف فیفا زنان به ورزشگاه آزادی راه یافتند،! حالا ماله رو محکمتر بکش آیت الله بی بی سی 😏
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »