12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک

به گزارش منابع خبری، به نقل از سخنگوی سازمان ملل متحد، در درگیری‌های بین سال‌های 2015 تا 2018، بیش از 12000 کودک در افغانستان کشته و زخمی شدند، از این میان نزدیک به 3500 کودک کشته و بیشتر از 19000 کودک دیگر زخمی شدند.

ستیفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل با اعلام این ارقام گفت: «در میان سال‌های 2015 تا 2018 بیش از 1200 کودک در جریان درگیرهای افغانستان کشته و زخمی شدند. استخدام کودکان از سوی گروهای طالبان و داعش هنوز هم جریان دارد و دبیرکل سازمان ملل، نگرانی عمیق خود را از این بابت ابراز می‌کند». انتونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل متحد، تایید کرد که بیش‌ترین این کودکان درجریان نبردهای گروه‌ طالبان و راه‌اندازی عملیات‌های زمینی و هوایی نیروهای امنیتی افغانستان قربانی شده‌اند.

در گزارش سازمان ملل نیز آمده است که در سال‌های 2015 تا 2018 شمار کشته‌ و زخمی‌ شدگان در مقایسه با چهار سال پیش از آن 82 درصد افزایش داشته‌ است. سازمان ملل متحد همواره از طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته است تا به غیرنظامیان توجه جدی داشته باشند و از تلفات افراد ملکی در این درگیری‌ها جلوگیری کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زوج استرالیایی در ایران آزاد شدند، دانشجوی بازداشت شده ایرانی در استرالیا آزاد شدوزیر امور خارجه استرالیا تائید کرده که ایران دو شهروند این کشور را که سه ماه در بازداشت بودند، آزاد کرده است. در همین حال منابع ایرانی از آزادی رضا دهباشی، دانشجوی ایرانی بازداشت شده در استرالیا خبر داده‌اند. مقام‌های ایران و استرالیا در باره آزادی هم‌زمان این افراد هنوز اظهارنظر نکرده‌اند. مبادله با رضا دهباشی فیک نیوز بی ناموس وطن پرستان جهان بزودی شما رو له خواهند کرد ولکام تو امپراطوری کورش بزرگ
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سرقت‌های خرد توسط معتادان متجاهر؛ بزرگترین مشکل در تهران/ فراوانی پایین جرائم جنایی در پایتخترییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه بیشتر جرائم در صحنه جرم کشف می‌شوند، گفت: بزرگترین مشکل ما در تهران سرقت‌های خرد است که توسط معتادان متجاهر انجام می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وجود ۱۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان/ ایران از برجام عقب‌نشینی نکرده است/ طرح افزایش سن ازدواج در مجلس پذیرفته نشدرئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه والدینی که با وجود توانایی مالی اجازه تحصیل به فرزندان‌شان را نمی‌دهند مرتکب جرم شده اند، گفت: در حال حاضر شاهد تعداد قابل توجهی کودک بازمانده از تحصیل در شهرهای کشور هستیم بطوریکه حدود ۱۰۰ هزار دانش ‌آموز بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان وجود دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نجات 15 کودک پناهجو از خطر غرق شدننیروهای گارد ساحلی ترکیه طی عملیاتی در سواحل استان ادیرنه 40 پناهجو از جمله 15 کودک را از خطر غرق شدن نجات دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نعمت احمدی: جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه آن را در مقابل مجلس پاسخگو می‌کندنعمت احمدی‌، وکیل پایه‌یک دادگستری، گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین شیوه اداره این است که دادستانی زیرمجموعه قوه مجریه باشد. حالا تا دادستانی ما جزو قوه مجریه شود، راه طولانی در پیش داریم. اما بهتر است که سازمان زندان‌ها زیر مجموعه قوه مجریه باشد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

نخستین حضور ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب عربی استانبولناشران ایرانی معتقدند که از نخستین حضورشان در پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی در استانبول تجربه خوبی کسب می کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »