فلسطینی, بازگشت بزرگ, فلسطین, مرکز حقوق بشر المیزان, نوار غزه

فلسطینی, بازگشت بزرگ

نظامیان اسرائیل 326 فلسطینی را به شهادت رساندند

نظامیان #اسرائیل 326 #فلسطینی را به شهادت رساندند

05/10/2019 08:52:00 ب.ظ

نظامیان اسرائیل 326 فلسطینی را به شهادت رساندند

نظامیان اسرائیل طی یک‌سال و نیم گذشته 326 فلسطینی را در راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز « بازگشت بزرگ » در مرز غزه شهید و 18 هزار و 460 تن دیگر را نیز زخمی کردند. - خبرگزاری آناتولی

Gülşen Topçu,Hacer Şahin   |05.10.2019غزه/ محمد ماجد/ خبرگزاری آناتولیمرکز حقوق بشر «المیزان» فلسطین در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز «بازگشت بزرگ» تاکنون 326 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل شهید شده‌اند.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

بر اساس این گزارش، 18 هزار و 460 معترض فلسطینی نیز در جریان این راه‌پیمایی‌ها مجروح شده اند. همچنین 9243 نفر از این مجروحان به ضرب گلوله جنگی زخمی شده اند که 2000 نفر از آنها کودک و 184 تن دیگر نیز زن هستند.در گزارش مذکور، برخورد خشونت‌آمیز نظامیان اسرائیل با معترضان فلسطینی محکوم و جامعه بین‌المللی نیز به اقدام فوری برای جلوگیری از وقوع این موارد نقض حقوق بشر و محاکمه نظامیان اسرائیل در پیشگاه عدالت فراخوانده شده است.

گفتنی است، مردم فلسطین از تاریخ 30 مارس 2018 در مرز غزه با اسرائیل راهپیمایی مسالمت‌آمیز موسوم به «بازگشت بزرگ» را برگزار می کنند.نظامیان اسرائیل نیز برای برخورد با فلسطینیانی که خواهان بازگشت به سرزمین‌های اشغالی خود و پایان 13 سال محاصره غیرقانونی نوار غزه هستند، از گلوله‌های جنگی استفاده می کنند. headtopics.com

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

ترامپ ورود مهاجران بدون بیمه به آمریکا را موقتا ممنوع کردبا این حال کاخ سفید ضمن انتشار خبر این ابلاغیه دولتی تصریح کرده است که این تصمیم شامل حال پناهجویان و پناهندگان در خاک آمریکا نمی‌شود. متقاضیان ویزا،نه این عکسی که گزاشتی شارلاتان.

نعمت احمدی: جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه آن را در مقابل مجلس پاسخگو می‌کندنعمت احمدی‌، وکیل پایه‌یک دادگستری، گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین شیوه اداره این است که دادستانی زیرمجموعه قوه مجریه باشد. حالا تا دادستانی ما جزو قوه مجریه شود، راه طولانی در پیش داریم. اما بهتر است که سازمان زندان‌ها زیر مجموعه قوه مجریه باشد.

احمد توکلی: دو مامور اطلاعات ۴۵هکتار زمین را تاراج کرده‌اند | DW | 05.10.2019عضو مجمع تشخیص از تبانی و تخلف چند دستگاه دولتی در جریان واگذاری غیرقانونی اراضی 'نیاوران' به دو مامور وزارت اطلاعات استان قزوین خبر داده و خواستار رسیدگی قوه قضاییه به مزایده صوری و ویلاسازی در زمین‌های مربوطه شده است. چه کسی جرأت رسیدگی به جنایات، جرائم و افساد فی الارض مأمورین وزارت اطلاعات را دارد؟!

اینفوگرافی| کدام کشورها بیشترین ذخیره طلا را دارند؟بر اساس آخرین گزارش بانک جهانی و شورای جهانی طلا، آمریکا، آلمان و ایتالیا بزرگ‌ترین دارندگان ذخایر طلا هستند. این طلاها در انبارهای بانک مرکزی کشورهای فوق ذخیره شده است. ذخیره طلای ایرانم لابد تو پستوی منزل آقایون و آقازادهاست؟؟!

شش قدم؛ رشید مظاهری رکورد را شکست یا نشکست؟چند خبرگزاری‌ پیش از هفته ششم لیگ برتر اعلام کرده بودند رشید مظاهری با ۵۷ دقیقه مقاومت می‌تواند رکورد تازه‌ای به جا بگذارد.

تجدید عهد ترکیه با اتحادیه اروپا بر سر پناه‌جویان؛ یونان ترکیه را متهم کرد