۳ شهر آسیایی رکورددارِ امن‌ترین شهرهای جهان

30/08/2019 10:16:00 ب.ظ

در فهرست شهرهای امن سال ۲۰۱۹ میلادی که توسط واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) منتشر می‌شود، توکیو، سنگاپور و اوساکا به ترتیب در رده‌های اول تا سومِ شهرهای امن جهان قرار گرفتند.

سه شهر آسیایی در صدر فهرست امن‌ترین شهرهای جهان بر اساس فهرست واحد اطلاعات اکونومیست، ۲۰ شهر امن جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب رتبه‌ای که کسب کرده‌اند عبارتند از: ۱- توکیو در ژاپن ۲- سنگاپور در سنگاپور ۳- اوساکا در ژاپن

در فهرست شهرهای امن سال ۲۰۱۹ میلادی که توسط واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) منتشر می‌شود، توکیو، سنگاپور و اوساکا به ترتیب در رده‌های اول تا سومِ شهرهای امن جهان قرار گرفتند.

بر اساس این فهرست توکیو بهترین عملکرد در امنیت دیجیتال را در جهان به خود اختصاص داده اما از لحاظ امنیت بهداشت پس از اوساکا در رتبه دوم قرار گرفته و برای امنیت زیرساخت‌ها در رتبه چهارم و برای امنیت شخصی نیز در رتبه چهارم قرار گرفته و البته این نکته نیز قابل تامل است که این شهر هنوز با وجود کسب عنوان"امن‌ترین شهر جهان" درگیر فساد و جرایم سازمان یافته است.

دو شهر اروپایی نیز در میان ۱۰ شهر نخست امن جهان قرار گرفته‌اند؛  آمستردام که امسال از رتبه ششم به رتبه چهارم رسیده وکپنهاگ که با سئول در رتبه هشتم قرار گرفته‌اند. به گفته مدیر سرمقاله جهانی واحد اطلاعات اکونومیست از ۱۴ شهر اروپایی در فهرست، تنها استانبول و مسکو از امتیاز میانگین ۷۱.۲ در سطح جهانی امتیاز پایین‌تری کسب کرده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

با چهره طبيعی، مشهور در جهان شد | DW | 29.08.2019روزشمار چهره‌های تاریخی ۲۹ اوت ۱۹۱۵؛ ۱۰۴ سال پيش در چنين روزی اينگريد برگمان در استكهلم پايتخت سوئد زاده شد. می‌گفت: «از نكرده‌هايم پشيمانم نه از كرده‌ها».

اردوغان: یکی از پویاترین رسانه‌های جهان در ترکیه فعالیت می‌کنداردوغان: یکی از پویاترین رسانه‌های جهان در ترکیه فعالیت می‌کند

جودو قهرمانی جهان؛ هلند پس از ده سال در «نیپون بودوکان» به طلا رسیدعنوان بهترین ورزشکار زن روز پنجم تورنمنت به ماری اِوِه گائه از فرانسه تعلق گرفت. جودوکار فرانسوی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم باربارا تیمو، حریفی از پرتغال را از پیش رو برداشت.

پنجمی ایران در والیبال قهرمانی نوجوانان جهانتیم ملی والیبال نوجوانان ایران با پیروزی برابر ژاپن، در جایگاه پنجم رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تونس قرار گرفت و با پایان رقابت‌ها، ایران نتوانست از عنوان قهرمانی خود در دور گذشته این مسابقات دفاع کند

'آدریان دریا ۱' مهمترین کشتی تحت تعقیب جهان | DW | 30.08.2019نفتکش 'آدریان دریا' برای چهارمین بار در ده روز گذشته مسیر خود را تغییر داده و این‌بار به سوی لبنان در حرکت است. این نفت‌کش به نقل از پایگاه اینترنتی رصد 'ترافیک کشتی‌های جهان' در حال حاضر مهمترین کشتی تحت تعقیب جهان است.

پیام آمریکا در روز جهانی منع آزمایش سلاح‌های اتمی؛ ایران نباید به جنگ‌افزارهای خطرناک جهان دست پیدا کندپیام آمریکا در روز جهانی منع آزمایش سلاح‌های اتمی؛ ایران نباید به جنگ‌افزارهای خطرناک جهان دست پیدا کند پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق برجام در دو مقطع در مرداد و آبان سال گذشته، دستور بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، امسال نیز شهرهای آسیا و شرق آسیا در اقیانوس آرام در رده‌بندی ایمن‌ترین شهرهای جهان غالب بوده و توکیو، پایتخت ژاپن برای سومین سال متوالی به عنوان امن‌ترین شهر جهان انتخاب شد.می‌گفت: «از نكردههايم پشيمانم نه از كردهها».29.Aa تیم مردان هلند در پنجمین روز از رقابت های جودو قهرمانی جهان صاحب یک مدال ارزشمند طلا شد.

این فهرست هر ساله با در نظر گرفتن شاخص‌های مختلفی از جمله زیرساخت‌ها، امنیت شخصی، دیجیتال و بهداشتی ۶۰ شهر امن جهان را به ترتیب رده‌بندی می‌کند. امسال واحد اطلاعات اکونومیست هم‌چنین به بررسی عوامل محیط زیستی و آن چه که  "تاب آوری شهری" نامیده شده و به معنای توانایی یک شهر برای بازگشت از یک شوک است، پرداخته است. دو سال و نيمه بود كه او را از دست داد.  طبق گزارش اکونومیست، توکیو که از"مجموعه گسترده‌ای از نقاط قوت" با"سطح پایین جرم از دو منظر جرایم خشونت‌آمیز و خرده ریز، زیرساخت های طراحی شده برای مقاومت در برابر شوک‌های طبیعی و خطر پایین بدافزارهای رایانه‌ای" برخوردار است به کسب این عنوان منجر شده است. اردوغان: ما حامی آزادی رسانه‌ها و احترام به افکارعمومی در ترکیه هستیم. بر اساس این فهرست توکیو بهترین عملکرد در امنیت دیجیتال را در جهان به خود اختصاص داده اما از لحاظ امنیت بهداشت پس از اوساکا در رتبه دوم قرار گرفته و برای امنیت زیرساخت‌ها در رتبه چهارم و برای امنیت شخصی نیز در رتبه چهارم قرار گرفته و البته این نکته نیز قابل تامل است که این شهر هنوز با وجود کسب عنوان"امن‌ترین شهر جهان" درگیر فساد و جرایم سازمان یافته است. می‌نويسد: «اما من شيفته بازيگری بودم. این گزارش هم‌چنین نشانگر شکاف عظیم در استانداردهای ایمنی در جنوب شرقی آسیا است. این مدال طلا دقیقا ده سال پس از کسب آخرین مدال زرین توسط جودوکاران هلندی در رقابت های جهانی بدست آمد.

 در حالی که سنگاپور با کسب امتیاز ۹۱. تازه پول هم برايش می‌گيرند؟ و تصميم گرفتم هنرپيشه شوم».۵ به عنوان دومین شهر امن جهان انتخاب شده است، همسایگان منطقه‌ای آن امتیازهای بسیار ضعیفی کسب کرده‌اند. بنا بر گزارش ژاپن تایمز، پکن و شانگهای نیز که از شهرهای مهم آسیا هستند به ترتیب در رتبه‌های ۳۱ و ۳۲ این رده‌بندی قرار گرفته‌اند. پيش از آن نقش‌های كوچكی در چند فيلم داشت. کوالالامپور با کسب امتیاز ۶۶.۳ در رتبه ۳۵، مانیل در رتبه ۴۳، بانکوک و هوشی‌مین سیتی در رتبه ۴۷، جاکارتا در رتبه ۵۳ و یانگون در رتبه ۵۸ قرار گرفته‌اند. او از آغاز كار در هاليوود تأكيد كرد كه بی هيچ آرايش و تغيير قيافه نقش‌آفرينی می‌كند و اين كار یکه و بیسابقه را تا پايان كار ادامه داد و اين ويژگی را نشان و تفاوت برجسته‌اش با هنرپيشگان ديگر ساخت: «من نه اسمم را عوض می‌كنم نه قيافه‌ام را». جودوکار فرانسوی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم باربارا تیمو، حریفی از پرتغال را پیش رو داشت.

دو شهر اروپایی نیز در میان ۱۰ شهر نخست امن جهان قرار گرفته‌اند؛  آمستردام که امسال از رتبه ششم به رتبه چهارم رسیده وکپنهاگ که با سئول در رتبه هشتم قرار گرفته‌اند.  هم‌چنین سیدنی با کسب رتبه پنجم،  تورنتو ششم، واشنگتن دی سی هفتم و ملبورن دهم در میان ۱۰ شهر نخست امن جهان قرار گرفته‌اند. در پنج كشور و به پنج زبان تئاتر و فيلم بازی كرد و با دريافت سه اسكار به خاطر بازی در فيلم‌های"كازابلانكا"،"آناستازيا"، و"قتل در قطار سريعالسير شرق" از ركوردداران اين جايزه به حساب می‌آيد. شش شهر از بین ۲۰ شهر امن در اروپا قرار گرفته‌اند که شامل استکهلم با کسب رتبه دوازدهم، لندن چهاردهم، فرانکفورت شانزدهم و زوریخ هجدهم است. به گفته مدیر سرمقاله جهانی واحد اطلاعات اکونومیست از ۱۴ شهر اروپایی در فهرست، تنها استانبول و مسکو از امتیاز میانگین ۷۱. او سه بار ازدواج كرد.۲ در سطح جهانی امتیاز پایین‌تری کسب کرده‌اند.» فرانسه در پنجمین روز مسابقات دو مدال برنز دیگر نیز به اندوخته خود اضافه کرد تا در جدول مسابقات پایین تر از ژاپن در رده دوم قرار گیرد.

بر اساس اعلام واحد اطلاعات اکونومیست، اگرچه شهرهای اروپایی به طور کلی از نظر بهداشتی عملکرد خوبی دارند اما این شهرها در زمینه امنیت دیجیتال با مشکل مواجه بوده و لندن تنها شهر اروپایی است که در این زمینه در میان ۱۰ شهر نخست امن جهان قرار گرفته است. سرانجام در آخرين سال زندگی با وجود بيماری سخت در فيلم"زنی به نام گولدا" در نقش نخستوزير اسرائيل (گولدا مایر) نقش آفريد. در انتهای دیگر این فهرست و طبق شاخص‌های تعیین شده، شهرهای لاگوس در نیجریه، کاراکاس در ونزوئلا، یانگون در میانمار، کراچی در پاکستان و داکا در بنگلادش به عنوان ناامن‌ترین شهرها اعلام شده‌اند. بنا بر گزارش ایندیپندنت، بر اساس فهرست واحد اطلاعات اکونومیست، ۲۰ شهر امن جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب رتبه‌ای که کسب کرده‌اند عبارتند از: - توکیو در ژاپن - سنگاپور در سنگاپور - اوساکا در ژاپن - آمستردام در هلند - سیدنی در استرالیا - تورنتو در کانادا - واشنگتن دی سی در ایالات متحده آمریکا، - کپنهاگ در دانمارک و سئول در کره جنوبی، - ملبورن در استرالیا  -شیکاگو در ایالات متحده آمریکا - استکهلم در سوئد - سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا - لندن در انگلیس - نیویورک در ایالات متحده آمریکا - فرانکفورت در آلمان - لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا - ولینگتون در نیوزیلند و  زوریخ در سوئیس - هنگ کنگ در چین انتهای پیام . تاریخ.