۳ شهر آسیایی رکورددارِ امن‌ترین شهرهای جهان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سه شهر آسیایی در صدر فهرست امن‌ترین شهرهای جهان بر اساس فهرست واحد اطلاعات اکونومیست، ۲۰ شهر امن جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب رتبه‌ای که کسب کرده‌اند عبارتند از: ۱- توکیو در ژاپن ۲- سنگاپور در سنگاپور ۳- اوساکا در ژاپن

به گزارش ایسنا، امسال نیز شهرهای آسیا و شرق آسیا در اقیانوس آرام در رده‌بندی ایمن‌ترین شهرهای جهان غالب بوده و توکیو، پایتخت ژاپن برای سومین سال متوالی به عنوان امن‌ترین شهر جهان انتخاب شد.

بر اساس این فهرست توکیو بهترین عملکرد در امنیت دیجیتال را در جهان به خود اختصاص داده اما از لحاظ امنیت بهداشت پس از اوساکا در رتبه دوم قرار گرفته و برای امنیت زیرساخت‌ها در رتبه چهارم و برای امنیت شخصی نیز در رتبه چهارم قرار گرفته و البته این نکته نیز قابل تامل است که این شهر هنوز با وجود کسب عنوان"امن‌ترین شهر جهان" درگیر فساد و جرایم سازمان یافته است.

دو شهر اروپایی نیز در میان ۱۰ شهر نخست امن جهان قرار گرفته‌اند؛ آمستردام که امسال از رتبه ششم به رتبه چهارم رسیده وکپنهاگ که با سئول در رتبه هشتم قرار گرفته‌اند. به گفته مدیر سرمقاله جهانی واحد اطلاعات اکونومیست از ۱۴ شهر اروپایی در فهرست، تنها استانبول و مسکو از امتیاز میانگین ۷۱.۲ در سطح جهانی امتیاز پایین‌تری کسب کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

با چهره طبيعی، مشهور در جهان شد | DW | 29.08.2019روزشمار چهره‌های تاریخی ۲۹ اوت ۱۹۱۵؛ ۱۰۴ سال پيش در چنين روزی اينگريد برگمان در استكهلم پايتخت سوئد زاده شد. می‌گفت: «از نكرده‌هايم پشيمانم نه از كرده‌ها».
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: یکی از پویاترین رسانه‌های جهان در ترکیه فعالیت می‌کنداردوغان: یکی از پویاترین رسانه‌های جهان در ترکیه فعالیت می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جودو قهرمانی جهان؛ هلند پس از ده سال در «نیپون بودوکان» به طلا رسیدعنوان بهترین ورزشکار زن روز پنجم تورنمنت به ماری اِوِه گائه از فرانسه تعلق گرفت. جودوکار فرانسوی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم باربارا تیمو، حریفی از پرتغال را از پیش رو برداشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنجمی ایران در والیبال قهرمانی نوجوانان جهانتیم ملی والیبال نوجوانان ایران با پیروزی برابر ژاپن، در جایگاه پنجم رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تونس قرار گرفت و با پایان رقابت‌ها، ایران نتوانست از عنوان قهرمانی خود در دور گذشته این مسابقات دفاع کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'آدریان دریا ۱' مهمترین کشتی تحت تعقیب جهان | DW | 30.08.2019نفتکش 'آدریان دریا' برای چهارمین بار در ده روز گذشته مسیر خود را تغییر داده و این‌بار به سوی لبنان در حرکت است. این نفت‌کش به نقل از پایگاه اینترنتی رصد 'ترافیک کشتی‌های جهان' در حال حاضر مهمترین کشتی تحت تعقیب جهان است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیام آمریکا در روز جهانی منع آزمایش سلاح‌های اتمی؛ ایران نباید به جنگ‌افزارهای خطرناک جهان دست پیدا کندپیام آمریکا در روز جهانی منع آزمایش سلاح‌های اتمی؛ ایران نباید به جنگ‌افزارهای خطرناک جهان دست پیدا کند پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق برجام در دو مقطع در مرداد و آبان سال گذشته، دستور بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »