با چهره طبيعی، مشهور در جهان شد | DW | 29.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روزشمار چهره‌های تاریخی ۲۹ اوت ۱۹۱۵؛ ۱۰۴ سال پيش در چنين روزی اينگريد برگمان در استكهلم پايتخت سوئد زاده شد. می‌گفت: «از نكرده‌هايم پشيمانم نه از كرده‌ها».

مادر اينگريد برگمان Ingrid Bergman آلمانی و از خانواده‌ای توانگر بود. دو سال و نيمه بود كه او را از دست داد. پدرش نقاش و عكاس بود و می‌خواست او را خواننده اپرا و پيانونواز بار آورد.

۱۳ ساله بود كه پدرش را هم از دست داد و ۱۷ ساله بود كه در آزمون هنرپيشگی مدرسه عالی سلطنتی سوئد قبول شد و عمويش را راضی كرد كه به جای موسيقی دنبال بازیگری برود.۲۱ ساله بود كه با فيلم"ميان‌پرده" به كارگردانی فيلمساز سرشناس سوئدی گوستاف مولاندر چنان گل كرد كه اين فيلم را بار ديگر در هاليوود به كارگردانی دِيويد سِلسنيك بازی كرد.

او با همان چهره و قيافه طبيعی از محبوب‌ترين هنرپيشگان سده بیستم به شمار می‌رود. در پنج كشور و به پنج زبان تئاتر و فيلم بازی كرد و با دريافت سه اسكار به خاطر بازی در فيلم‌های"كازابلانكا"،"آناستازيا"، و"قتل در قطار سريعالسير شرق" از ركوردداران اين جايزه به حساب می‌آيد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گرتا تونبرگ برای شرکت در اجلاس اقلیمی با قایق وارد آمریکا شدگرتا تونبرگ فعال نوجوان محیط زیست بعد از طی مسافتی ۴۸۰۰ کیلومتری در اقیانوس اطلس که ۱۵ روز طول کشید وارد نیویورک شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اولین مرحله پروژه مسافربری هوشمند در مکه مکرمه در سال 2020 آغاز خواهد شددو هفته پس از اظهارات شاهزاده خالد الفیصل، مشاور خادم حرمین شریفین، امیر مکه مکرمه در یک گفت‌وگوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کشته شدن 14 نیروی خیزش مردمی در درگیری با طالبان در هراتمنابع امنیتی در هرات افغانستان چهارشنبه 28 اوت اعلام کردند که در نتیجه‌ درگیری طالبان با نیروهای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز درباره چهره های جدید در تیم مدیریت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد🔴خبر فوری دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران و مدیران شرکت‌های مرتبط با آن به دلیل تلاش برای دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی، از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »