۱۸ سال حبس برای سه عضو داعش در ایران

17/06/1399 02:31:00 ب.ظ

دادگاه کیفری یک استان تهران احکام ۳ عضو گروه داعش که «برای انجام عملیات انتحاری» وارد خاک ایران شده بودند را صادر کرد. این متهمان دو نوجوان عراقی و یک نوجوان ایرانی هستند که سه سال پیش در قالب یک تیم ۲۱ نفره در یک روستای مرزی دستگیر شدند. اخبار_ایران

این متهمان دو نوجوان عراقی و یک نوجوان ایرانی هستند که سه سال پیش در قالب یک تیم ۲۱ نفره وارد...

این متهمان دو نوجوان عراقی و یک نوجوان ایرانی هستند که سه سال پیش در قالب یک تیم ۲۱ نفره وارد ایران شده و در یک روستای مرزی دستگیر شدند. پنج نفر از اعضای این گروه در جریان درگیری با نیرو‌های نظامی ایران کشته شدند و ۱۶ نفر نیز دستگیر شدند.

در این عملیات سه نفر از نیرو‌هایی ایرانی هم به جان باختند. اعضای این گروه پس از انتقال به تهران در دادگاه انقلاب به اتهام محاربه محاکمه شده و پرونده این سه متهم که زیر ۱۸ سال سن داشتند به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

نخستین جلسه محاکمه آن‌ها روز ۲۱ مرداد سال‌جاری در شعبه ۵ دادگاه کیفری برگزار شد و این متهمان پس از محاکمه در انتظار صدور حکم بودند که سرانجام روز گذشته حکم آن‌ها صادر شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

۳ سال حبس و ۲ سال اقامت اجباری در مناطق محروم برای فرد هتاک به مردم مازندراندادگستری مازندران فرد هتاک به مردم کلاردشت را به سه سال حبس ، ۱۴۸ ضربه شلاق تعزیری ، مجازات تکمیلی منع اقامت و تردد در استان‌های ساحلی شمال کشور و اقامت اجباری در مناطق محروم به مدت ۲ سال محکوم کرد.

حکم عامل توهین به مردم شمال صادر شد؛ سه سال حبس

اردوغان بازیکنان تیم ملی والیبال زنان زیر 19 سال ترکیه را به حضور پذیرفترئیس جمهور ترکیه اعضای تیم ملی والیبال زنان زیر 19 سال کشور را که قهرمان جام ملت‌های اروپا 2020 شده، به حضور پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی

«تنهاترین فیل دنیا» پس از ۳۵ سال به طبیعت بازگردانده می‌شودیک فیل در باغ‌ وحشی در پاکستان که به نماد مشهوری برای فعالان حقوق حیوانات بدل شده بود، پس از ۳۵ سال اجازه یافت به طبیعت بازگردد.

آئین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی در دبستان گفت‌وگو- عکس خبری تسنیم - Tasnimآئین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی 1399-1400 و افتتاحیه دبستان دخترانه گفت‌وگو ،صبح امروز 15 شهریور ماه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان برگزار شد.

سه نفر در ارتباط با حمله سه سال پیش جده عربستان به اعدام محکوم شدندعربستان سعودی شهروندان خود را از پیوستن به «جهادی‌ها» در خارج از این کشور منع و برای هوداران داعش مجازات زندان تعیین کرده و از روحانیون سنی در رد و طرد کردن داعش بهره برده است.