امکان رعایت بهداشت در مدارس وجود ندارد/ تعامل با مردم دستوری نمی‌شود/ در زمان جنگ، تابع تصمیم مردم بودیم/ ابتلای دانش‌آموزان به کرونا برای دولت مشکل ایجاد می‌کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا: امکان رعایت بهداشت در مدارس وجود ندارد/ تعامل با مردم دستوری نمی‌شود/ در زمان جنگ، تابع تصمیم مردم بودیم/ ابتلای دانش‌آموزان به کرونا برای دولت مشکل ایجاد می‌کند

«علی اصغر فانی» وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با انتقاد از بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی کشور گفت: نکته‌ای که در ابتدا باید به آن توجه کرد؛ دیر اعلام شدن آموزش حضوری است.

وی ادامه داد: چون معلم در مدرسه حضور دارد و حال تدریس آنلاین است، می‌توانست به اولیا اعلام کند، هر کسی که "مایل" است فرزندش به مدرسه بیاید و بعد ‌با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی بچه‌ها به کلاس درس بیایند و اگر تعداد دانش‌آموزان داوطلب بیش از حد رعایت پروتکل باشد، آن وقت خود مدرسه دانش آموزان را گروه‌بندی کند.او با اشاره به اینکه ما در زمان جنگ نیز شرایط مشابهی با این وضعیت فعلی داشتیم، گفت: من در زمان جنگ معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش بودم.

فانی ادامه داد: هر کدام از این تصمیمات بالاخره مشکلات خاص خودش را داشت، اما ما پس از بحث‌های زیاد در نهایت در سال ۶۵، ۶۶ به این جمع بندی را رسیدیم، مردم هر کجا که هستند؛ ما همه همانجا باشیم. به عنوان مثال برخی از مردم می‌خواستند در خانه باشند،‌ از این رو ما آموزش تلویزیونی داشتیم و هر کسی هم که خواست به مدرسه برود، معلمان برای تدریس و رفع اشکال در مدرسه بودند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش اظهار داشت: لذا باید دقت کرد و تصمیم‌گیری برای این کار را کوچک ندید، زیرا این اقدام بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است. امیدوارم مسئولان توجه کنند و حرکت‌هایشان حساب شده باشد و قدم‌هایشان را دقیق‌تر بردارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس‌جمهور که اصرار به بازگشایی مدارس دارد، باید امروز در یکی از مدارس حاضر می‌شد/ در ایرانشهر کلاس‌ها ۴۰ نفره برگزار می‌شوند/ انتظار رعایت کامل پروتکل‌ها از سوی دانش‌آموزان شبیه شوخی استرئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ما به شدت نگران سلامت بچه‌ها، خانواده‌ها و معلمین هستیم؛ چگونه می‌شود بچه‌های مدرسه‌ای را توجیه کرد فاصله‌گذاری را رعایت کنید و ماسک بزنید؟ این گونه رفتارها بیشتر به یک شوخی شبیه است یک واقعیت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تصور رعایت فاصله اجتماعی توسط بچه‌ها خوش‌خیالانه است/ تاکید کرده‌ام نوه‌هایم به مدرسه نروند/ مسئولان درباره بازگشایی مدارس تجدیدنظر کنندوزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا: تصور رعایت فاصله اجتماعی توسط بچه‌ها خوش‌خیالانه است/ تاکید کرده‌ام نوه‌هایم به مدرسه نروند/ مسئولان درباره بازگشایی مدارس تجدیدنظر کنند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خاتمی به پیشواز انتخابات رفت؛ پیامی که آبی از آن گرم نمی‌شود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

داستان مادر بزرگ مبارزی که قلب معترضان را در بلاروس ربوده - BBC News فارسینینا بهینسکایا، مادر بزرگ ۷۳ ساله که به مدد شبکه‌های اجتماعی و پخش گسترده ویدئوهای حضورش در خیابان‌ها، به قهرمان معترضان بلاروس تبدیل شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چه شد که تب بورس بازی ایران را گرفت؟ - BBC News فارسیبورس تهران در سال جاری شاهد افت‌وخیزهای پرهیجانی بوده است. تعداد شهروندانی که به سرمایه‌گذاری در بازار سهام مشغول شده‌اند بسیار بیشتر از سال‌های قبل بوده و پس‌اندازهای زیادی به امید کسب سود یا حفظ سرمایه وارد این بازار شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انفجاری که امواجش سراسر دنیا را لرزاند - BBC News فارسیيك ماه از انفجار در بندر بيروت مى گذرد، انفجارى كه حدود ٢٠٠ كشته برجا گذاشت و بسيارى را نه فقط در لبنان، كه در گوشه و كنار جهان سوگوار كرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »