سه نفر در ارتباط با حمله سه سال پیش جده عربستان به اعدام محکوم شدند

17/06/1399 09:30:00 ق.ظ

سه نفر در ارتباط با حمله سه سال پیش جده عربستان به اعدام محکوم شدند بیشتر بخوانید🔽

عربستان سعودی شهروندان خود را از پیوستن به «جهادی‌ها» در خارج از این کشور منع و برای هوداران داعش مجازات زندان تعیین کرده و از روحانیون سنی در رد و طرد کردن داعش بهره برده است. دادگاهی در عربستان سه نفر را به اتهام دست داشتن در حمله سال ۲۰۱۷ میلادی در جده به اعدام محکوم کرد. سه سال پیش دو مرد بدنبال تبادل آتش با پلیس عربستان در شهر جده، خود را منفجر کردند.

در این درگیری در جده وقتی ماموران امنیتی عربستان خانه‌ای را به محاصره در آوردند، حاضران در خانه تسلیم نشدند و به سوی ماموران آتش گشودند. سپس دو نفر از آنان که ریاض می‌گوید با داعش مرتبط بودند، خود را منفجر کردند.

اتهام سه نفری که به اعدام محکوم شدند ارتباط با مهاجمان جده، جرائم مرتبط با فعالیت‌های تروریستی، از جمله در اختیار داشتن مواد انفجاری اعلام شده است. به گزارش تلویزیون دولتی عربستان این سه نفر حامی داعش و درصدد کشتن نیروهای امنیتی دولت بوده‌اند.

شبه‌نظامیان سنی در عربستان از سال ۲۰۱۴ میلادی و پس از آن که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، از حامیان عربستانی خود خواست به جای شرکت در جنگ‌های عراق و سوریه، در داخل کشور دست به حملات بزنند، بمبگذاری‌ها و حملات متعددی را علیه نیروهای دولتی ترتیب داده‌اند. headtopics.com

هدف اولیه این بمبگذاری‌ها و حملات یا شیعیان عربستان بوده‌اند که در اقلیت هستند یا ماموران امنیتی دولت. مهاجمان آنهایی بوده‌اند که یا با داعش بیعت کرده‌ یا تحت تاثیر تبلیغات این گروه افراط‌گرا بودند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

روایت بستگان سه قربانی از تیراندازی به کولبران در مرز عراق | DW | 05.09.2020بستگان سه کولبری که بامداد ۱۲ شهریور کشته شدند می‌گویند ماموران مرزبانی بدون هشدار به سمت آنها تیراندازی کرده‌اند. قتل این کولبران در سردشت رخ داده و گفته می‌شود یک کولبر دیگر هم در پیرانشهر به قتل رسیده است.

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند

اسکلت ۲۰۰ ماموت ۲۰ هزار ساله در مکزیک از زمین در آمداین کشف در مکزیک احتمالا به یافتن راز انقراض ماموت‌ها کمک خواهد کرد.

جلوگیری از وقوع حمله تروریستی در حوزه عملیاتی چشمه صلح در شمال سوریهواحدهای امنیتی وابسته به ارتش ملی سوریه با شناسایی موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در حوزه عملیاتی چشمه صلح مانع از انفجار آن شدند. - خبرگزاری آناتولی