روایت بستگان سه قربانی از تیراندازی به کولبران در مرز عراق | DW | 05.09.2020

15/06/1399 06:52 ب.ظ

بستگان سه کولبری که بامداد ۱۲ شهریور کشته شدند می‌گویند ماموران مرزبانی بدون هشدار به سمت آنها تیراندازی کرده‌اند. قتل این کولبران در سردشت رخ داده و گفته می‌شود یک کولبر دیگر هم در پیرانشهر به قتل رسیده است.

بستگان سه کولبری که بامداد ۱۲ شهریور کشته شدند می‌گویند ماموران مرزبانی بدون هشدار به سمت آنها تیراندازی کرده‌اند. قتل این کولبران در سردشت رخ داده و گفته می‌شود یک کولبر دیگر هم در پیرانشهر به قتل رسیده است. سایت خبری"رویداد ۲۴" روز شنبه ۱۵ شهریور به نقل از بستگان سه کولبری که بامداد چهارشنبه در منطقه مرزی سردشت و نزدیک مرز عراق به قتل رسیدند روایتی از وضعیت آنها و چگونگی کشته شدنشان نقل می‌کند که با ادعای ماموران مرزی در تعارض است.

سردار یحیی حسین‌خانی، فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی روز جمعه در جمع خبرنگاران، سه جوان کولبر کشته شده در منطقه مرزی سردشت را"متجاوز مرزی مسلح" خواند که در حال ورود غیرقانونی به ایران هدف گلوله ماموران قرار گرفتند.

پسرعموی زانست حسن‌نژاد، جوانی که قصد داشته با دو دوست دیگر خود از عراق کالا به ایران حمل کند می‌گوید آنها پنج کیلومتر مانده به مرز عراق بدون هشدار و به طور مستقیم هدف گلوله ماموران مرزی قرار گرفته‌اند. headtopics.com

او به رویداد۲۴ گفت: «من هر ۳ نفر را کاملا می‌شناسم. آنها فقط به خاطر چند هزار تومان پول کولبری می‌کردند زیرا در منطقه ما کار نیست، کارخانه و زمین کشاورزی نیست بنابراین چاره‌ای نداریم به جز آنکه با کولبری معاشمان را تامین کنیم.»

زانکو احمدی و سروش ملکاری دو دوست همراه زانست بوده‌اند که هر کدام مدتی به عنوان کولبر فعالیت کرده‌اند. سروش، جوانترین این سه نفر، ۲۰ ساله بود و از یک سال پیش از طریق کولبری امرار معاش می‌کرد.زانکو ۲۷ ساله و متاهل بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمار ابتلا به کرونا در آفریقا به بیش از1 میلیون و 281 هزار نفر رسید

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته

نمایشگاه سه هنرمند ایرانی در فرانکفورت آلمان | DW | 03.09.2020به مدت سه ماه کارهای هنری رامین حائری‌زاده ، رکنی حائری زاده و حسام رحمانیان در یک مرکز هنری فرانکفورت عرضه می‌شوند. نمایشگاه سه هنرمند ایرانی قرار بود پیش‌تر برگزار شود، اما دستخوش بحران کرونا شد.

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 248 هزار و 87 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 248 هزار و 87 نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 26 میلیون نفر فراتر رفتمجموع مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به 26 میلیون و 214 هزار و 446 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

قهرمانان سرخپوش جام را به تبریز بردند؛ پایان تلخ فرهاد در فصل پر آشوبدیدار مرحله فینال جام حذفی میان دو تیم استقلال و تراکتور برگزار شد و با قهرمانی تیم تبریزی به پایان رسید.