«تنهاترین فیل دنیا» پس از ۳۵ سال به طبیعت بازگردانده می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

«تنهاترین فیل دنیا» پس از ۳۵ سال به طبیعت بازگردانده می‌شود بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این فیل به نام کاوان که «تنهاترین فیل دنیا» لقب گرفته بود در باغ‌وحش شهر اسلام‌آباد پاکستان به سر می‌برد. کاوان در سال ۲۰۱۲ پس از مرگ شریکش تنها شد.

بنا به گفته مقامات مسئول، این فیل که آزمایش‌های پزشکی را پشت سر گذاشته اکنون به احتمال زیاد به کامبوج منتقل خواهد شد تا در کنار گله فیل‌ها زندگی تازه‌ای را آغاز کند. پیش‌تر در ماه مه دادگاه عالی پاکستان حکم به بستن باغ وحش «مرغزار» اسلام‌آباد به دلیل شرایط نامناسب داده بود.وضعیت اسفبار نگهداری از حیوانات در این باغ‌ وحش باعث جلب توجه فعالان حقوق حیوانات شد و گروهی از علاقه‌مندان حیات وحش و همچنین هنرمندانی همچون «شر» خواننده آمریکایی با به راه‌انداختن کارزاری خواستار آزادی این فیل شده بودند.

آزمایش‌های پزشکی نشان داده است که هرچند این فیل نشانه‌هایی از سوءتغذیه دارد، با این حال از اضافه وزن رنج می‌برد. مسئولان گفته‌اند که او به لحاظ بدنی به اندازه کافی قوی است که بتواند شرایط انتقال را تحمل کند. فعالان حقوق حیوانات گفته‌اند که سال‌های تنهایی و شرایط بد زیستی باعث شده است تا او علاوه بر مشکلات فیزیکی دچار مشکلات رفتاری نیز بشود.به گفته سخنگوی انجمن حمایت از حقوق حیوانات «چهارپنجه» این فیل برای ساعت‌ها سرش را به عقب و جلو تکان می‌دهد که نشانگر سر رفتن حوصله اوست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توفان هایشن پس از در نوردیدن ژاپن به سمت کره جنوبی رفت - BBC News فارسیتوفان هایشن پس از در نوردیدن ژاپن در حال حرکت به سمت جنوب این کشور و کره جنوبی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا به بیش از یک میلیون و297 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به 1 میلیون و 297 هزار و 322 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 1 میلیون و 25 هزار نفر رسیدمجموع مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه با شناسایی 5195 مورد جدید طی یک روز گذشته به 1 میلیون و 25 هزار و 505 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هنگ کنگی ها با شعار رأی من را پس بده به خیابان ها رفتندصدها پلیس هنگ کنگ با معترضانی که فریاد می‌زدند «رأی من را پس بده» برخورد و آنان را متفرق کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برادران افکاری از زندان 'به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند' | DW | 05.09.2020وکیل برادران افکاری، محکومان اعتراضات سال مرداد ۹۷ از انتقال هر سه برادر از زندان عادل‌آباد شیراز به مکان‌هایی نامعلوم خبر داده است. این خبر به نگرانی‌ها در مورد احتمال اجرای حکم اعدام نوید افکاری دامن زده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرار سرمایه‌های مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهدگفت‌وگوی اعتمادآنلاین با مهدی یزدانی، رئیس هیات‌مدیره «نماوا»، درباره اختلاف بر سر نظارت بر نمایش_خانگی:فرار سرمایه مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »