یک فروند جنگنده خارجی پایگاه نظامی دولت لیبی را هدف قرار داد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظامی خارجی پایگاه نظامی شهر سرت در شرق این کشور را هدف قرار داده است.

دفتر اطلاع رسانی نیروهای عملیات «برکان الغضب» دولت وفاق ملی لیبی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد یک فروند هواپیمای نظامی خارجی که از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر پشتیبانی می کند، یک پایگاه نظامی نیروهای «البنیان المرصوص» در منطقه «جارف» شهر سرت در شرق این کشور را هدف قرار داد.گفتنی است ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در 4 آوریل گذشته عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور را آغاز کرد.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده و در 26 ژوئن گذشته توانستند شهر استراتژیک غریان در جنوب پایتخت این کشور را آزاد کنند. به گزارش سازمان بهداشت جهانی از آغاز حمله حفتر به طرابلس تا کنون بیش از 1000 نفر کشته و بیش از 5500 نفر دیگر زخمی شده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگار قدس کنی و ترازوی معاوضه او با یک زندانی خارجی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ناسا؛ انتشار تصاویری از لحظۀ بلعیده شدن یک ستاره توسط یک سیاهچالهداده‌های تلسکوپ غول‌پیکر تس اخیرا واقعه‌ای موسوم به ASASSN-19bt را ثبت کرده که طی آن یک ستاره به یک سیاهچاله نزدیک شده و کشش شدیدی که از سمت سیاهچاله ایجاد شده ستاره را به سمت خود جذب می‌کند. نابودش کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابتکار صلح هرمز یک طرح فداکارانه استحشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: طرح ابتکار صلح هرمز آقای روحانی، یک طرح امنیت منطقه‌ای است. این طرح در راستای راهبرد ثبات منطقه توسط ایشان مطرح می‌شود. هدف طرح ابتکار صلح هرمز، بهانه‌زدایی از شرایطی است که باعث لشکرکشی در منطقه شده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

خطاب وزیر خارجه امریکا به غنی: یک انتخاباتی بدون نقص انتظار داریممایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا پنج شنبه 26 سپتامبر در تماس تلفنی به محمد اشرف غنی، رییس جمهوری آمریکا شیطان چرا سکوت اختیار نمی کنند؟؟؟ پس بريد گمشيد بيرون از افغانستان تپه گوه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مجازات کشف حجاب یک پزشک؛ انجام عمل زایمان رایگانیک بار نوشتم باز هم می‌نویسم من اگر جای این خانم بودم همه بچه حزب الگهی‌ها را سقط جنین می‌کردم تا مردم از دست این اراذل نجات پیدا کنند اين عمل زايمان رايگانم حتما بايد براي كس كارا نظام انجام بده تا هيچ ضرر نكرده باشن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اندونزی یک سال پس از زلزله‌ای با هزاران کشته و آواره دوباره لرزیدزمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۵ ریشتر سپتامبر سال ۲۰۱۸ این کشور را لرزاند که منجر به ایجاد سونامی شد. در این حادثه دست‌کم ۴,۳۴۰ نفر کشته و هزاران تَن زخمی و آواره شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »