لیبی, حفتر, دولت وفاق ملی لیبی, لیبی

لیبی, حفتر

یک فروند جنگنده خارجی پایگاه نظامی دولت لیبی را هدف قرار داد

28/09/2019 10:42:00 ق.ظ

یک فروند جنگنده خارجی پایگاه نظامی دولت لیبی را هدف قرار داد

28.09.2019لیبی/ وليد عبدالله/ خبرگزاری آناتولیدفتر اطلاع رسانی نیروهای عملیات «برکان الغضب» دولت وفاق ملی لیبی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد یک فروند هواپیمای نظامی خارجی که از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر پشتیبانی می کند، یک پایگاه نظامی نیروهای «البنیان المرصوص» در منطقه «جارف» شهر سرت در شرق این کشور را هدف قرار داد.

المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی

در این گزارش به این موضوع که هواپیما متعلق به کدام کشور است، اشاره نشده است.گفتنی است ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در 4 آوریل گذشته عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور را آغاز کرد.یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده و در 26 ژوئن گذشته توانستند شهر استراتژیک غریان در جنوب پایتخت این کشور را آزاد کنند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی از آغاز حمله حفتر به طرابلس تا کنون بیش از 1000 نفر کشته و بیش از 5500 نفر دیگر زخمی شده اند. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

نگار قدس کنی و ترازوی معاوضه او با یک زندانی خارجی

ناسا؛ انتشار تصاویری از لحظۀ بلعیده شدن یک ستاره توسط یک سیاهچالهداده‌های تلسکوپ غول‌پیکر تس اخیرا واقعه‌ای موسوم به ASASSN-19bt را ثبت کرده که طی آن یک ستاره به یک سیاهچاله نزدیک شده و کشش شدیدی که از سمت سیاهچاله ایجاد شده ستاره را به سمت خود جذب می‌کند. نابودش کرد.

ابتکار صلح هرمز یک طرح فداکارانه استحشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: طرح ابتکار صلح هرمز آقای روحانی، یک طرح امنیت منطقه‌ای است. این طرح در راستای راهبرد ثبات منطقه توسط ایشان مطرح می‌شود. هدف طرح ابتکار صلح هرمز، بهانه‌زدایی از شرایطی است که باعث لشکرکشی در منطقه شده است.

خطاب وزیر خارجه امریکا به غنی: یک انتخاباتی بدون نقص انتظار داریممایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا پنج شنبه 26 سپتامبر در تماس تلفنی به محمد اشرف غنی، رییس جمهوری آمریکا شیطان چرا سکوت اختیار نمی کنند؟؟؟ پس بريد گمشيد بيرون از افغانستان تپه گوه

مجازات کشف حجاب یک پزشک؛ انجام عمل زایمان رایگانیک بار نوشتم باز هم می‌نویسم من اگر جای این خانم بودم همه بچه حزب الگهی‌ها را سقط جنین می‌کردم تا مردم از دست این اراذل نجات پیدا کنند اين عمل زايمان رايگانم حتما بايد براي كس كارا نظام انجام بده تا هيچ ضرر نكرده باشن

اندونزی یک سال پس از زلزله‌ای با هزاران کشته و آواره دوباره لرزیدزمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۵ ریشتر سپتامبر سال ۲۰۱۸ این کشور را لرزاند که منجر به ایجاد سونامی شد. در این حادثه دست‌کم ۴,۳۴۰ نفر کشته و هزاران تَن زخمی و آواره شدند.