ابتکار صلح هرمز یک طرح فداکارانه است

27/09/2019 01:17:00 ب.ظ

🔻فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی، در گفت‌وگو با #اعتمادآنلاین 🔹#اروپایی‌ها در حال همراه شدن با #آمریکایی‌ها هستند 🔹با #اصلاحات_داخلی می‌توانیم بخش عمده‌ای از مشکلات را حل کنیم این مطلب را #اینجا_بخوانیم 👇

اعتمادآنلاین, اروپایی‌ها

🔻فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین 🔹 اروپایی‌ها در حال همراه شدن با آمریکایی‌ها هستند 🔹با اصلاحات_داخلی می‌توانیم بخش عمده‌ای از مشکلات را حل کنیم این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: طرح ابتکار صلح هرمز آقای روحانی، یک طرح امنیت منطقه‌ای است. این طرح در راستای راهبرد ثبات منطقه توسط ایشان مطرح می‌شود. هدف طرح ابتکار صلح هرمز، بهانه‌زدایی از شرایطی است که باعث لشکرکشی در منطقه شده است.

اعتمادآنلاین، با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان گفت: باید تحولات را واقع‌بینانه دید. اتفاقی که افتاده این است که سه کشور اروپایی در همراهی با آمریکا بیانیه‌ای ضدایرانی تنظیم کردند و جمهوری اسلامی را در تحولات آرامکو متهم دانستند.

 او به هدف طرح ابتکار صلح هرمز اشاره کرد و ادامه داد: در سوی مقابل هم مسیری که ایران می‌رود مسیری نیست که از اروپا و آمریکا بگذرد. ایران یک مسیر منطقه‌ای را تعریف کرده و طرح ابتکار صلح هرمز آقای روحانی، یک طرح امنیت منطقه‌ای است. این طرح در راستای راهبرد ثبات منطقه توسط ایشان مطرح می‌شود. هدف طرح ابتکار صلح هرمز، بهانه‌زدایی از شرایطی است که باعث لشکرکشی در منطقه شده است.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

سخنرانی ظریف در جلسه شورای امنیت سازمان ملل با محوریت تشریح طرح «ابتکار صلح هرمز »در جلسه امروز شورای امنیت به ریاست سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، وزیر امور خارجه ایران به تفصیل درباره طرح جدید رئیس جمهور کشورمان در خصوص خلیج فارس وتنگه هرمز صحبت کرد. ایشان بیجا کردن، اینان نماینده مردم ایران نیستن اینها گروگان_گیران مردم هستن. شماها هم به خودتون بیایید دیگه داریم همه بخاطر منفعت طلبی امثال شما به قهقرا میرویم و همه با هم نابودیم میشیم، فکر نسل آینده خودت باش(بچه_هاتون) BloodLustRegimeMustGo(IRofIran) راجع‌به بخشیدن باقیمانده ۱۰ درصدی خزر چطور؟ مستعمره روس شدن ایران، چطور؟ خوبه ادم روش زیاد باشه مغازه دارها هر قیمتی بخاند رو اجناس میزارند و خرتوخر هست،اینم فقط چرت میگه

استقبال کشورها از طرح «صلح هرمز» به نفع ایالات متحده نیست/ ارتباطات گسترده با اروپا باید حفظ شود/ تیم دیپلماسی به تلاش‌ها برای تضعیف خود در داخل کشور عادت داردیک دیپلمات ارشد کشورمان گفت: قطعا آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند که دنیا نظر منفی خود را به طرح «صلح هرمز» اعلام کرده یا در غیر اینصورت سکوت کنند چرا که استقبال از این طرح و آرامش در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس به نفع ایالات متحده نخواهد بود و اختلاف میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس باید وجود داشته باشد تا آمریکا بتواند سلاح‌های خود را به این کشورها بفروشد.

آمریکا که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زد امروز مدافع گفتگو شده استجهانگیری: حالا که آمریکایی‌ها از فروپاشی ایران، نظام و اقتصاد کشور ناامید و مأیوس شده‌اند، امروز به دنبال مذاکره و گفتگو هستند و کسانی که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زدند امروز مدافع گفتگو شده‌اند آمریکا نتوانست به صفر رساندن فروش نفت را عملی کند گو_ه خوردی. به زباله دان تاریخ خواهید رفت و به دست ایرانیان. BloodLustRegimeMustGo ا... اکبر ببین کار خدا رو ! منم که میرفتم تو کاخ سعد آباد جشن تولد میگرفتم امروز مدعی انقلابی بودن شدم ا... اکبر حسن كليد تو امريكا با وقاحت دروغ ميگه و اسحاقشون تو ايران! به اين ميگن دولت تدبير و اميد

سید حسن نصرالله: طبق سنت‌ الهی، رژیم سعودی رفتنی استدبیرکل حزب‌الله گفت: چیزی تحت عنوان جنگ نیابتی میان ایران و عربستان در منطقه وجود ندارد. سعودی همواره حتی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با گروه‌های مقاومت دشمنی می‌کرد و زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و جمهوری اسلامی به مسائل امت اسلامی و عربی اهتمام ورزید، دشمنی سعودی با آن آغاز شد. واقعیت این است.

خانواده‌ بازداشت شدگان بیانیه۱۴ امضا: گفتند تجمع حق شما است، ۱۱ مهر تجمع می‌کنیمjavadroshana جای_معلم_زندان_نیست

اردوغان: کشمیر به یک زندان روباز تبدیل شده است

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده اسلام‌آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین ، با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان گفت: باید تحولات را واقع‌بینانه دید.به گزارش ایسنا،در جلسه امروز شورای امنیت به ریاست سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، وزیر امور خارجه ایران به تفصیل درباره طرح جدید رئیس جمهور کشورمان در خصوص خلیج فارس وتنگه هرمز صحبت کرد.عبدالرضا فرجی راد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در ارزیابی حضور رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و میزان استقبال جامعه جهانی از طرح «صلح هرمز»، با تاکید بر اینکه امروز وضعیت خاورمیانه بسیار پیچیده است، گفت: در روزهای اخیر از یک طرف مساله حمله به تاسیسات آرامکو پیش آمده است که فشار را بر متهم کردن ایران گذاشته‌اند و دو شب گذشته نیز سه کشور اروپایی این مساله را به نحوی تائید کردند و از طرف دیگر آمریکایی‌ها  هر روز فشارهای خود علیه ایران را افزایش می‌دهند و این امر باعث شده تا بحران خاورمیانه مستعد افزایش تنش باشد.به گزارش ایسنا، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به فشارهای حداکثری آمریکا علیه ملت ایران و اذعان این کشور مبنی بر تلاش در جهت فروپاشی اقتصاد ایران گفت: حالا که آمریکایی‌ها از فروپاشی ایران، نظام و اقتصاد کشور ناامید و مأیوس شده اند، امروز به دنبال مذاکره و گفتگو هستند و کسانی که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زدند امروز مدافع گفتگو شده اند.

اتفاقی که افتاده این است که سه کشور اروپایی در همراهی با آمریکا بیانیه‌ای ضدایرانی تنظیم کردند و جمهوری اسلامی را در تحولات آرامکو متهم دانستند.   او به هدف طرح ابتکار صلح هرمز اشاره کرد و ادامه داد: در سوی مقابل هم مسیری که ایران می‌رود مسیری نیست که از اروپا و آمریکا بگذرد. ایران یک مسیر منطقه‌ای را تعریف کرده و طرح ابتکار صلح هرمز آقای روحانی، یک طرح امنیت منطقه‌ای است. فرجی‌راد افزود: قطعا آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند که دنیا نظر منفی خود را به این طرح اعلام کرده یا در غیر اینصورت سکوت کنند چرا که استقبال از این طرح و آرامش در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس به نفع ایالات متحده نخواهد بود و اختلاف میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس باید وجود داشته باشد تا آمریکا بتواند سلاح‌های خود را به این کشورها بفروشد. این طرح در راستای راهبرد ثبات منطقه توسط ایشان مطرح می‌شود. هدف طرح ابتکار صلح هرمز، بهانه‌زدایی از شرایطی است که باعث لشکرکشی در منطقه شده است. معاون اول رییس جمهور با اشاره به این که آمریکایی ها در جریان تحریم ملت ایران، بخش نفت که مهمترین بخش درآمدی کشور است را هدفگذاری نمودند وتلاش کردند که صادرات نفت ایران را به صفر برسانند، ادامه داد: ‌آمریکایی ها علاوه بر بخش نفت نظام بانکی و حمل و نقل دریایی کشور را نیز مورد تحریم قرار دادند و تصور می کردند که کشور بزرگی مانند ایران که ۸۵ درصد حمل و نقل آن از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود، برای سرپا نگه داشتن اقتصاد و تأمین نیازهای مردم به شدت دچار چالش و تنگنا می شود.

  این نماینده مجلس با دفاع از طرح ابتکار صلح هرمز تاکید کرد: طرح . البته نشست امروز ایران و ۱+۴ نشان داد که حرف جانسون از درون یک مذاکره اروپایی بر نمی‌آید بلکه شباهت وی به ترامپ باعث چنین اظهار نظری شده است. ایران دوسوم امنیت منطقه را در قالب مولفه‌های ملی حفظ می‌کند، اما با وجود این حاضر است تعهدات منطقه‌ای را بپذیرد برای اینکه منطقه این‌گونه آبستن تحولات سیاسی فراتر نباشد.   اروپایی‌ها وقت‌کشی می‌کنند   فلاحت‌پیشه عنوان کرد: معتقدم اروپایی‌ها با صدور بیانیه، بخش دیگری از وقت‌کشی را در قبال جمهوری اسلامی ایران شروع کرده‌اند. می‌توان گفت اروپایی‌ها در حال همراه شدن با آمریکایی‌ها هستند. تیم دیپلماسی ایران به تخریب خود در داخل کشور عادت دارد و نباید نگران این موضوع باشیم. آمریکایی‌ها به یکباره از برجام خارج شدند و تکلیف ما در قبال آنها مشخص شد، اما اروپایی‌ها وقت‌کشی می‌کنند و در حال حاضر نیز یک فرار رو به جلوی تازه شکل داده‌اند. معاون اول رییس جمهور برقراری امنیت در آبراه‌های کشور را از دیگر دستاوردهای خوب ارگان های دریایی دانست و گفت: بخاطر این همه اقتدار و تلاش به شما خسته نباشید و خداقوت می گویم و ملت ایران هرگز خدمات شما را فراموش نخواهد کرد چرا با دلسوزی و همت در برابر این مشکلات ایستادگی کردید و تحریم‌ها را دور زدید.

  او درباره اینکه «آیا راهبرد فعلی ایران نگاه به شرق و کشورهایی همچون چین است» گفت: جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند در شرایط کنونی به صورت تکواره عمل کند؛ یعنی نگاه به غرب یا نگاه به شرق داشته باشد. این رفتارها مربوط به بعد جنگ جهانی دوم بود و جمهوری اسلامی ایران باید از هر روزنه‌ای استفاده کند تا در شرایط کنونی منافع اقتصادی خود را پیش ببرد، چه این منافع در شرق باشد چه در غرب.   این عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان گفت: واقعیت این است که منافع ایران در شرایط کنونی ابتدا در منطقه و بعد از آن در شرق تامین می‌شود. آنچه بعد از گذشت یک سال از تحریم‌های شدید و بی‌سابقه صورت گرفته این است که با اصلاحات داخلی می‌توانیم بخش عمده‌ای از مشکلات را حل کنیم. مجموعه‌ای از این سیاست‌ها می‌تواند در شرایط کنونی کشور را از این دوران بحران خارج کند. دکتر جهانگیری از مدیران ارگان های دریایی خواست پرچم اقتصاد دریامحور را برافراشته نگه دارند و گفت: امروز که در شرایط تحریم به تولیدکنندگان داخلی توجه می کنیم باید این را در نظر داشته باشیم که تولیدکنندگان داخلی برای تأمین نیاز صنایع کشور سرمایه گذاری‌های گسترده‌ای انجام می دهند و نباید زمانی که شرایط عوض شد این تولیدکنندگان را فراموش کنیم.

.