«گرانی کمر نانوایی‌های یزد را شکست»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پول حاصل از فروش نان حتی کفاف دستمزد کارگران را نمی‌دهد. یک نانوا در یزد گفته که «هزینه گاز و آب نانوایی که پرداخت شود، پول کافی برای پرداخت دستمزد کارگران باقی نمی‌ماند و این امر سبب شده تا کارگران اغلب نانوایی‌های یزد کار را تعطیل کنند.» اخبار_ایران

استان‌وایر- پول حاصل از فروش نان حتی کفاف دستمزد کارگران این واحد تولید قوت غالب مردم در استان یزد را نمی‌دهد.در یزد گفته که «هزینه گاز و آب نانوایی که پرداخت شود، پول کافی برای پرداخت دستمزد کارگران باقی نمی‌ماند و این امر سبب شده تا کارگران اغلب نانوایی‌های یزد کار را تعطیل کنند.»جلال پیروزی‌فر، رئیس اتحادیه نانوایان استان یزد هم گفته «با وجود افزایش تورم سالانه، هنوز هیچ اقدامی برای کمک به فعالان این بخش صورت نگرفته است.

خبرگزاری مهر هم نوشته تورم بی‌سابقه، همه مشاغل را تحت تأثیر قرار داده، اما برخی مشاغل نظیر نانوایی‌ها به واقع فلج شده‌اند و دخل و خرج آنها با هم سازگار نیست. به نوشته این خبرگزاری «هزینه‌های اداره یک نانوایی از تأمین آرد و پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز و … تا دستمزد کارگران، نه تنها چیزی در دخل باقی نمی‌گذارد بلکه دخل همیشه بدهکار خرج است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از گرانی مرغ و تخم‌مرغ تا گرانی دلار و خودرو/ کارگران باید ۳۲ سال کار کنند تا بتوانند یک آپارتمان ۵۰ متری بخرند!شاید مهم‌تر از تلاش برای ترمیم مزد یا دادن کارت اعتباری به کارگران که بروند و قسطی خرید کنند و وامدار دولت باشند، تصحیح سیاست‌های اقتصادی به خصوص در سطح توزیع کالاها و خدمات است؛ کالاهای اساسی را با ارز دولتی وارد کنند؛ جلوی گرانی دلار، سکه، مسکن و خودرو را بگیرند و لااقل یک قدم کوچک در راستای وعده‌های نوروز امسال بردارند؛ مگر قول نداده بودند که به «تورم هدف» بین ۲۰ تا ۲۴ درصد نزدیک می‌شویم!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

«ماشه» بهانه جدید دلال‌ها برای گرانی دلار/ مگر تحریمی باقی مانده که نشده باشیم؟- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnim«ماشه» بهانه جدید دلال‌ها برای گرانی دلار صبح امروز برخی اخبار سیاسی موجب شد نرخ ارز در صرافی‌های بانکی به ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان برسد حتی اگر مکانیسم_ماشه فعال هم شود اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد چرا که در گذشته به لطف آمریکا مشمول تمام تحریم‌ها شده‌ایم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در برزیل بخشی از بزرگترین تالاب استوایی جهان را می‌سوزانددولت برزیل پیش‌تر بارها به دلیل ضعف و سهل‌انگاری در مدیریت درست مناطق جنگلی استوایی تحت انتقاد شدید محافل زیست محیطی و افکار عمومی قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابوالفضل قدیانی می‌گوید رهبر ایران مسئول اعدام نوید افکاری است - BBC News فارسیابوالفضل قدیانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ایران، اعدام نوید افکاری را 'ورق سیاه' دیگری بر پرونده رهبر جمهوری اسلامی خواند و او را مسئول 'این جنایت' معرفی کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اینترنت فضایی استارلینک چیست؟ارسال ماهواره‌های اینترنت فضایی استارلینک جهان ارتباطات را متحول خواهد کرد اما آیا این ماهواره‌ها می‌توانند فیلترینگ را دور بزنند و این خدمات در ایران چگونه عرضه خواهد شد؟ این گزارش را بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پردرآمدترین بازیکنان فوتبال سال ۲۰۲۰ جهان؛ مسی صدرنشین شدنشریه اقتصادی فوربس در آمریکا که به صورت سالانه لیستی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان را منتشر می‌کند، رده‌بندی سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »