خلع ید مالک خصوصی کارخانه خواسته کارگران معترض کنتورسازی قزوین

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو نماینده کارگری حاضر در تجمع اعتراضی روز شنبه کارگران کارخانه کنتورسازی ایران در قزوین با سپردن تعهد آزاد شده اند. این تجمع در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و بی‌تفاوتی مسئولان مقابل ساختمان دادگستری استان قزوین صورت گرفت. اخبار_ایران کارگران

استان وایر- دو نماینده کارگری حاضر در تجمع اعتراضی روز شنبه کارگران کارخانه کنتورسازی ایران با سپردن تعهد آزاد شده اند. در این تجمع کارگری که در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و بی‌تفاوتی مسئولان مقابل ساختمان دادگستری استان قزوین صورت گرفت بود، ماموران امنیتی با حکم دستگاه قضایی دو تن از نمایندگان کارگری این شرکت را بازداشت و پس از ۲۴ ساعت بازداشت موقت با سپردن تعهد آزاد کرده اند. تلاشهای ایران وایر برای یافتن نام این دو نماینده کارگری و دلیل بازداشت آنها موثر واقع نشد.

به گفته این کارگر کنتورسازی پس از این اتفاق در جلسه‌ای که رئیس سازمان برنامه بودجه با مسئولین استانی و کارگران داشت قرار شد ۱۵ میلیارد مطالبات کارگران پرداخت شود و خوشبختانه این کار صورت گرفت: «در حال حاضر شرکت اقدام به جذب نیروی جدید کرده است. مسئولان استانی پیشتر گفته بودند فعلا نیاز است که درب شرکت تا تعیین تکلیف کردن مدیریت بسته بماند. آنها وعده داده بودند بعد از بازگشایی ازهمین پرسنل که به بیمه بیکاری معرفی شده اند استفاده میکنند، اما متاسفانه این امر صورت نگرفته است.

با گذشت ۵ ماه از تعطیلی این واحد تولیدی به بهانه شیوع کرونا ، مدیریت کنونی هنوز اقدامی در جهت بازگشایی کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه کارگران انجام نداده است. کارگران «کنتورسازی ایران» و خانواده‌های آن‌ها روز دوشنبه سوم شهریور هم‌زمان با ورود معاون رییس‌جمهور به قزوین، مسیر عبور او در جاده «باراجین» را مسدود کرده بودند.

او درخواست دیگر کارگران از معاون رییس جمهوری را تخصیص بودجه خاص برای پرداخت مطالبات معوقه اعلام و تصریح کرد: «جدا از حقوق، هر یک از کارگران بابت سنوات پایان خدمت خود حدودا ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان طلب‌کارند. در سال‌های گذشته، کارگران‌ تلاش زیادی برای وصول مطالبات خود از مسوولان کرده‌اند اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم باز هم تمدید شدمهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم باز هم تمدید شد مهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه تمدید شده است و متقاضیان می‌توانند از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها نسبت به پذیره‌نویسی این صندوق اقدام کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت ترامپ: سازمان تجارت جهانی برای مهار چین ناتوان استنماینده تجاری آمریکا تأکید کرد که دولت ترامپ به چین اجازه نمی‌دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از كارگران، كشاورزان و دامداران آمریكایی سوء‌استفاده کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جهانگیری:نباید فضای رسانه ای کشور علیه بخش خصوصی و فعالیت های اقتصادی باشداولین جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید پیش از ظهر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صلیب سرخ جهانی: کرونا در آسیا دستاویزی برای تبعیض علیه مهاجران و کارگران خارجی استبر اساس نتیجه تحقیقات، در مالزی دو سوم از سوال شوندگان «گروه خاصی» را مقصر می دانند كه اغلب برای نام بردن از آنها از مهاجران، گردشگران خارجی و «مهاجران غیرقانونی» یاد می‌کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت پرونده سه معترض آبان‌ماه که به اعدام محکوم شده‌اند؛ پرونده دوباره به دیوان عالی ارسال شدآخرین وضعیت پرونده سه معترض آبان‌ماه که به اعدام محکوم شده‌اند؛ پرونده دوباره به دیوان عالی ارسال شد همان زمان یکی از وکلای این متهمان گفته بود که تازه بعد از تائید حکم اعدام، به وکلای این معترضان اجازه دادند پرونده را مطالعه کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از گرانی مرغ و تخم‌مرغ تا گرانی دلار و خودرو/ کارگران باید ۳۲ سال کار کنند تا بتوانند یک آپارتمان ۵۰ متری بخرند!شاید مهم‌تر از تلاش برای ترمیم مزد یا دادن کارت اعتباری به کارگران که بروند و قسطی خرید کنند و وامدار دولت باشند، تصحیح سیاست‌های اقتصادی به خصوص در سطح توزیع کالاها و خدمات است؛ کالاهای اساسی را با ارز دولتی وارد کنند؛ جلوی گرانی دلار، سکه، مسکن و خودرو را بگیرند و لااقل یک قدم کوچک در راستای وعده‌های نوروز امسال بردارند؛ مگر قول نداده بودند که به «تورم هدف» بین ۲۰ تا ۲۴ درصد نزدیک می‌شویم!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »