خلع ید مالک خصوصی کارخانه خواسته کارگران معترض کنتورسازی قزوین

27/06/1399 01:13:00 ب.ظ

دو نماینده کارگری حاضر در تجمع اعتراضی روز شنبه کارگران کارخانه کنتورسازی ایران در قزوین با سپردن تعهد آزاد شده اند. این تجمع در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و بی‌تفاوتی مسئولان مقابل ساختمان دادگستری استان قزوین صورت گرفت. اخبار_ایران کارگران

کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین خواستار تحقق وعده‌ مسئولان برای خلع ید مالک فعلی و احیای کارخانه هستند.

این کارگران که روز شنبه ۲۲شهریورماه ۱۳۹۹ تجمعی هم در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مطالبات مزدی خود مقابل درب دادگستری قزوین برگزار کرده بودند، به خبرگزاری دانشجو گفته اند: «ما منتظر تحقق وعده‌ها مسئولان برای خلع ید مالک فعلی شرکت و احیای کارخانه هستیم تا دوباره مشغول کار شویم. از زمانی که پرونده رسیدگی به کنتورسازی ایران در دستگاه قضایی تشکیل شد، مسئولان قضایی متوجه می‌شوند یکی از مهم‌ترین معضلات در پرونده این است که مالک کارخانه از درون زندان اقدام به عزل و نصب و دخالت در فرایند اداری کارخانه کرده و به نتیجه رسیدن تلاش‌ها را ناممکن می‌کند.»

یکی از کارگران این کارخانه با اعلام اینکه پیگیری‌های کارگران برای معوقات خود چندین سال ادامه داشت، می گوید: «متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیده بودیم. تا اینکه در سفر رئیس سازمان برنامه بودجه به قزوین، کارگران در مسیر حرکت خودروی وی تجمع کردند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم باز هم تمدید شدمهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم باز هم تمدید شد مهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه تمدید شده است و متقاضیان می‌توانند از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها نسبت به پذیره‌نویسی این صندوق اقدام کنند.

دولت ترامپ: سازمان تجارت جهانی برای مهار چین ناتوان استنماینده تجاری آمریکا تأکید کرد که دولت ترامپ به چین اجازه نمی‌دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از كارگران، كشاورزان و دامداران آمریكایی سوء‌استفاده کند.

جهانگیری:نباید فضای رسانه ای کشور علیه بخش خصوصی و فعالیت های اقتصادی باشداولین جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید پیش از ظهر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

صلیب سرخ جهانی: کرونا در آسیا دستاویزی برای تبعیض علیه مهاجران و کارگران خارجی استبر اساس نتیجه تحقیقات، در مالزی دو سوم از سوال شوندگان «گروه خاصی» را مقصر می دانند كه اغلب برای نام بردن از آنها از مهاجران، گردشگران خارجی و «مهاجران غیرقانونی» یاد می‌کنند.

آخرین وضعیت پرونده سه معترض آبان‌ماه که به اعدام محکوم شده‌اند؛ پرونده دوباره به دیوان عالی ارسال شدآخرین وضعیت پرونده سه معترض آبان‌ماه که به اعدام محکوم شده‌اند؛ پرونده دوباره به دیوان عالی ارسال شد همان زمان یکی از وکلای این متهمان گفته بود که تازه بعد از تائید حکم اعدام، به وکلای این معترضان اجازه دادند پرونده را مطالعه کنند.

از گرانی مرغ و تخم‌مرغ تا گرانی دلار و خودرو/ کارگران باید ۳۲ سال کار کنند تا بتوانند یک آپارتمان ۵۰ متری بخرند!شاید مهم‌تر از تلاش برای ترمیم مزد یا دادن کارت اعتباری به کارگران که بروند و قسطی خرید کنند و وامدار دولت باشند، تصحیح سیاست‌های اقتصادی به خصوص در سطح توزیع کالاها و خدمات است؛ کالاهای اساسی را با ارز دولتی وارد کنند؛ جلوی گرانی دلار، سکه، مسکن و خودرو را بگیرند و لااقل یک قدم کوچک در راستای وعده‌های نوروز امسال بردارند؛ مگر قول نداده بودند که به «تورم هدف» بین ۲۰ تا ۲۴ درصد نزدیک می‌شویم!