کویت 5 مظنون دیگر پرونده تامین مالی حزب‌الله را دستگیر کرد

کویت 5 مظنون دیگر پرونده تامین مالی حزب‌الله را دستگیر کرد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, کویت

02/12/2021 09:24:00 ب.ظ

کویت 5 مظنون دیگر پرونده تامین مالی حزب‌الله را دستگیر کرد العربيه_فارسى

دستگاه امنیتی کشور کویت 5 مظنون دیگر را در ارتباط با پرونده تامین مالی حزب‌الله دستگیر کرد.روزنامه کویت ی «القبس» پنجشنبه، 2 دسامبر، به نقل از یک منبع آگاه

آخرین به روزرسانی:02 دسامبر ,2021: 10:17 شب GSTShareآدرس کپی شددستگاه امنیتی کشور کویت 5 مظنون دیگر را در ارتباط با پرونده تامین مالی حزب‌الله دستگیر کرد.روزنامه کویتی «القبس» پنجشنبه، 2 دسامبر، به نقل از یک منبع آگاه از دستگیری 5 مظنون جدید در پرونده تامین مالی حزب‌الله خبر داد.

دستاوردها و دشواری‌های پیش‌روی رئیس جمهوری آمریکا؛ یک سال از اقامت پرزیدنت بایدن در کاخ سفید گذشت

Advertisementتاکنون مجموع متهمان این پرونده به 23 نفر افزایش یافته که 12 نفر از آنها با صدور قرار بازداشت از سوی قاضی تجدیدنظر تا سیزدهم این ماه در بازداشت موقت خواهند بود.براساس اعلام این روزنامه کویتی علاوه بر ادامه روند تحقیقات درباره این 5 مظنون جدید، انتظار می‌رود حکم بازداشت دو متهم دیگر نیز تمدید شود.

این تحولات با گذشت مدتی طولانی از تحقیقات ماراتنی که از سوی دستگاه امنیتی کویت و دادستانی کل این کشور انجام شده و تنها پس از گذشت 30 روز از دستگیری متهمان قبلی این پرونده رخ می‌دهد و احتمال می‌رود تعداد بیشتری از متهمان جدید در ارتباط با این پرونده بازداشت شوند. headtopics.com

به گفته منابع القبس در این پرونده که از سوی دستگاه امنیت کشور کویت به آن رسیدگی می‌شود، تحقیقات و بررسی‌ها در روند بازجویی از دیگر متهمان همچنان ادامه دارد تا نتیجه‌گیری‌های لازم و ارتباطات آنها با متهمان اصلی مشخص شود.این در حالی‌ است که متهمان جدید تمامی اتهامات وارده به خود را رد کرده و تاکید کردند که نقش آنها محدود به امور خیریه بوده و هر گونه حمایت مالی از حزب‌الله را نفی می‌کنند.

نخست وزیر اسرائیل: برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران تنها توافق قابل قبول خواهد بود

گفتنی است ماه گذشته پس از دستگیری افراد متهم به تامین مالی حزب الله لبنان در کویت، دستگاه امنیتی این کشور نام 100 تبعه خارجی از ملیتهای مختلف که اغلب آنها لبنانی هستند را در لیست افراد ممنوع از تمدید مجوز اقامت در کویت قرار داد. دلیل این اقدام ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم این افراد با حزب الله‌لبنان عنوان شد.

منابع آگاه تاکید کردند که این پرونده با توقیف 4 متهم آغاز شد که یکی از متهمان، برادر نماینده پیشین پارلمان است. این افراد پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حواله‌ کردن مبالغ هنگفتی به لبنان و مشخصا برای گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان، دستگیر شدند.به گفته منابع امنیتی کویت در آن تاریخ، «وزارت کشور، گزارش امنیتی را از کشوری برادر دریافت کرد که در آن آمده است؛ این گروه متشکل از چهار نفر است که یکی از آن‌ها، پسر یک نماینده سابق پارلمان است. یک نفر هم برادر یکی از نمایندگان سابق مجلس بوده و سومین فرد نام او مرتبط با پرونده‌های قبلی از زمان ربودن هواپیمای الجابریه در دهه هشتاد میلادی است، و نفر چهارم از جمله افراد سرشناس کشور (کویت) در زمینه امور خیریه است.»

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

خبری خوش در اوج خشکسالی هرمزگان/ اکثر سدهای هرمزگان با ظرفیت‌کامل آبگیری‌ شد/ خوشحالی کشاورزان از بارش‌های زمستانی + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

تعویق تصمیم گیری برای پذیرش فرستاده طالبان در سازمان مللکمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

حکم محکومین در بخش اول پرونده «کرسنت» در مرحله اجرای احکام استقوه قضائیه اعلام کرد که حکم محکومین در بخش اول پرونده کرسنت صادر شده و در مرحله اجرا است.

نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کردهون سن، نخست وزیر قدرتمند کامبوج که بیش از سه دهه این کشور را رهبری کرده است، امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر با حمایت از پسر ارشد خود، راه را برای انتقال قدرت به او هموار کرد. خیال اروپا راحت شد ،نه ؟

آخرین اقدامات برای رسیدگی به مطالبات خانواده‌های بیماران SMA/ هزینه‌های بستری بیماران رایگان شد/ لوازم پزشکی مورد نیاز تحت پوشش بیمه قرار گرفت/ رایزنی برای تامین دارومیرمحمدی در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد؛ آخرین اقدامات برای رسیدگی به مطالبات خانواده‌های بیماران SMA/ هزینه‌های بستری بیماران رایگان شد/ لوازم پزشکی مورد نیاز تحت پوشش بیمه قرار گرفت/ رایزنی برای تامین دارو

تغییر وزیر دارایی ترکیه چه بر سر نرخ برابری لیر در مقابل یورو و دلار آورد؟رئیس‌جمهوری ترکیه، بامداد پنجشنبه با صدور حکمی نورالدین نباتی را به عنوان جایگزین لطفی الوان به سمت وزارت خزانه‌داری و دارایی منصوب کرد.

تصاویری از برگزاری مراسم روز ملی رومانی در اول دسامبررومانی روز چهارشنبه اول دسامبر به مناسبت روز ملی این کشور، رژه نظامی بزرگ خود را در بخارست برگزار کرد.