تعویق تصمیم گیری برای پذیرش فرستاده طالبان در سازمان ملل

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

کمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد.کمیته 9 نفره اعتباردهی سازمان ملل متحد با به تعویق انداختن تصمیم گیری درباره تعیین نماینده افغانستان در این سازمان، فعلا اجازه حضور سهیل شاهین به عنوان فرستاده طالبان را نداد.

این کمیته که روز چهارشنبه با برگزاری نشستی بدون اشاره به این‌که آیا نماینده دولت سابق افغانستان در سازمان ملل همچنان این سمت را بر عهده خواهد داشت یا خیر، اعلام کرد که تصمیم‌گیری در خصوص فرستاده طالبان به زمان دیگری موکول شده است. در همین راستا، نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد: «کمیته اعتباردهى سازمان ملل متحد در نشست خود تصميم گيرى در مورد کرسی افغانستان در اين نهاد را به آينده موكول كرد. بر اين اساس، نمایندگى فعلى جمهورى اسلامى افغانستان در ملل متحد به کار خود ادامه می‌دهد. کمیته مذكور به زودی گزارش خود را برای تصويب به مجمع عمومی ارائه می‌كند»

گفتنی است که طالبان درخواست رسمی خود را برای به رسمیت شناختن در ماه سپتامبر در جلسه سالانه مجمع عمومی ارائه و اعلام کرد که آنها حق دارند نماینده افغانستان باشند زیرا کنترل کامل این منطقه را در اختیار دارند. طالبان سهیل شاهین را به عنوان سفیر در سازمان ملل منصوب کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هیچگونه پروانه شکاری برای قطری‌ها صادر نشده استمحیط زیست: هیچ مجوز شکاری برای قطری‌ها صادر نشده است مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر: پس از اطلاع از ورود خودروهای پلاک قطر، پیگیری لازم در این خصوص از طریق دستگاه‌های متولی انجام گرفته و فعلا ادوات شکار و صید نزد این افراد مشاهده نشده است خدا کنه با پول دهن بعضیا رو نبسته باشن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نیجر: لیبی برای انتخابات آماده نیست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دام فدراسیون جودو و جمهوری اسلامی برای ورزشکاران پناهنده
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حکومت دینی باید پشتیبان مردم برای اقامه عدالت باشدمشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: طبق آیات قرآن هدف اصلی تمام انبیا آن است که قسط و عدل را اقامه کنند. پس باید حکومت‌های دینی عده و عده خود را فراهم کنند تا مردم خودجوش برای عدالت قیام کنند و حکومت باید مقوم و پشتیبان مردم باشد نه مانع آنها.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

شروط حمدوک برای ماندن در منصب نخست‌وزیر سودانبا ادامه تظاهرات در مخالفت با توافق سیاسی امضا شده میان عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان و عبدالله حمدوک، نخست وزیر، یک منبع نزدیک به حمدوک فاش کرد که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند🔺روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند واحد پول ترکیه روز چهارشنبه در آستانه ثبت رکورد جدیدی در رسیدن به پایین ترین سطح خود قرار گرفت و در نزدیکی آن مرز به شدت نوسان داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »