نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کرد

11/09/1400 12:11:00 ب.ظ

نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کرد جزئیات بیشتر🔽

هون سن، نخست وزیر قدرتمند کامبوج که بیش از سه دهه این کشور را رهبری کرده است، امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر با حمایت از پسر ارشد خود، راه را برای انتقال قدرت به او هموار کرد. هون سن، نخست وزیر قدرتمند کامبوج که بیش از سه دهه این کشور را رهبری کرده است، روز پنج‌شنبه دوم دسامبر با حمایت از پسر ارشد خود، راه را برای انتقال قدرت به او هموار کرد.

برخی تحلیلگران سیاسی بر این نظرند که آقای هون سن که اینک ۶۹ سال سن دارد پسرش، هون مانه را که یک نظامی تحصیل‌کرده در آمریکا و بریتانیا است برای به دست گرفتن رهبری این کشور پادشاهی آماده می‌کند.

هون سن که در یک مراسم عمومی در شهر ساحلی سیهانوکویل حضور داشت، گفت: «هون مانه یکی از نامزدهای پست نخست وزیری است که از سوی پدرش حمایت می‌شود.» او در ادامه گفت که پسر ۴۴ ساله‌اش که معاون فرمانده کل نیروهای مسلح سلطنتی کامبوج است باید خود را برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی آماده کند.

صدا و سیما با شرکت‌های کامبوجی و قبرسی تحریم آمریکا را «دور می‌زند» پیش‌بینی می‌شود که مردم کامبوج در سال ۲۰۲۳ در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند. حزب مردم کامبوج که توسط آقای هون سه رهبری می‌شود در انتخابات سال ۲۰۱۸ headtopics.com

خیال اروپا راحت شد ،نه ؟

تمام کرسی‌های پارلمان این کشور را به دست آورد. البته این پیروزی برای حزب مردم در حالی به دست آمد که یک سال پیش از آن، دادگاه عالی کامبوج حزب نجات ملی، مهم‌ترین حزب اپوزیسیون این کشور را منحل کرده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند🔺روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند واحد پول ترکیه روز چهارشنبه در آستانه ثبت رکورد جدیدی در رسیدن به پایین ترین سطح خود قرار گرفت و در نزدیکی آن مرز به شدت نوسان داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سردار نقدی: باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیمسردار نقدی: *استفاده از پیام‌رسان خارجی برای رساندن پیام به دشمن اشکال ندارد *باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیم *باید اپلیکیشن و پیام‌رسان شبکه اجتماعی و سیستم عامل خود را داشته باشیم ای گوز هنوز از برق نکشیدنش؟ استفاده از سردار خارجی اشکال نداره ؟

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.

رئیس جمهور رحلت آیت‌الله سیدرضی شیرازی را تسلیت گفترئیس جمهور رحلت عالم مجاهد حضرت آیت‌الله سیدرضی شیرازی، فیلسوف، فقیه اندیشمند و استاد مبرز حوزه علمیه تهران را تسلیت گفت. هیچ پوخی نبود. فیلسوف!

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیری در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.