نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کرد جزئیات بیشتر🔽

هون سن، نخست وزیر قدرتمند کامبوج که بیش از سه دهه این کشور را رهبری کرده است، روز پنج‌شنبه دوم دسامبر با حمایت از پسر ارشد خود، راه را برای انتقال قدرت به او هموار کرد.

برخی تحلیلگران سیاسی بر این نظرند که آقای هون سن که اینک ۶۹ سال سن دارد پسرش، هون مانه را که یک نظامی تحصیل‌کرده در آمریکا و بریتانیا است برای به دست گرفتن رهبری این کشور پادشاهی آماده می‌کند. هون سن که در یک مراسم عمومی در شهر ساحلی سیهانوکویل حضور داشت، گفت: «هون مانه یکی از نامزدهای پست نخست وزیری است که از سوی پدرش حمایت می‌شود.»

او در ادامه گفت که پسر ۴۴ ساله‌اش که معاون فرمانده کل نیروهای مسلح سلطنتی کامبوج است باید خود را برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی آماده کند.پیش‌بینی می‌شود که مردم کامبوج در سال ۲۰۲۳ در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.تمام کرسی‌های پارلمان این کشور را به دست آورد. البته این پیروزی برای حزب مردم در حالی به دست آمد که یک سال پیش از آن، دادگاه عالی کامبوج حزب نجات ملی، مهم‌ترین حزب اپوزیسیون این کشور را منحل کرده بود.

مقامات کامبوج در سال‌های گذشته شمار زیادی از منتقدان نظام سیاسی این کشور و کنشگران حقوق بشر را بازداشت کرده‌اند. هون سون که ۳۶ سال است قدرت در کامبوج را در دست دارد، یکی از قدیمی‌ترین رهبران جهان محسوب می‌شود.هم‌رسانی این مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خیال اروپا راحت شد ،نه ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند🔺روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند واحد پول ترکیه روز چهارشنبه در آستانه ثبت رکورد جدیدی در رسیدن به پایین ترین سطح خود قرار گرفت و در نزدیکی آن مرز به شدت نوسان داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سردار نقدی: باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیمسردار نقدی: *استفاده از پیام‌رسان خارجی برای رساندن پیام به دشمن اشکال ندارد *باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیم *باید اپلیکیشن و پیام‌رسان شبکه اجتماعی و سیستم عامل خود را داشته باشیم ای گوز هنوز از برق نکشیدنش؟ استفاده از سردار خارجی اشکال نداره ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور رحلت آیت‌الله سیدرضی شیرازی را تسلیت گفترئیس جمهور رحلت عالم مجاهد حضرت آیت‌الله سیدرضی شیرازی، فیلسوف، فقیه اندیشمند و استاد مبرز حوزه علمیه تهران را تسلیت گفت. هیچ پوخی نبود. فیلسوف!
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیری در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »