کمیته بین‌المللی المپیک می‌گوید ورزشکار بلاروس در امنیت است - BBC News فارسی

02/08/2021 08:34:00 ق.ظ

کمیته بین‌المللی المپیک می‌گوید که ورزشکار بلاروس در امنیت است

کمیته بین‌المللی المپیک می‌گوید که ورزشکار بلاروس در امنیت است

کمیته بین‌المللی المپیک می‌گوید که کریستینا زیماناسکایا، دونده‌ کشور بلاروس که توسط کمیته المپیک کشورش مجبور به ترک ژاپن شده بود، در امنیت کامل است.

جمهوری چک و لهستان اعلام کرده‌اند که حاضر هستند به این ورزشکار ویزا اعطا کنند.گفته می‌شود که خانم زیماناسکایا به دنبال گرفتن پناهندگی در اروپا می‌باشد.منبع تصویر،توضیح تصویر،این دونده سرعت در فرودگاه از پلیس ژاپن تقاضای حمایت کرده بودمارک آدامز، سخنگوی کمیته بین‌المللی المپیک در نشست خبری روز دوشنبه خود در توکیو گفت که این ورزشکار فعلا تحت مراقبت مقامات ژاپنی قرار دارد و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در حال بررسی وضعیت است.

به گفته آقای آدامز از کمیته المپیک بلاروس خواسته شده تا در یک گزارش کتبی وضعیت پیش آمده را به صورت کامل به کمیته بین‌المللی المپیک توضیح دهد.قرار است کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات ژاپن در خصوص وضعیت خانم زیماناسکایا با یکدیگر تبادل نظر کنند.روز یکشنبه خانم زیماناسکایا در ترمینال فرودگاه هانه‌دا توکیو از پلیس ژاپن تقاضای حفاظت کرد و گفت که در صورت بازگشت به بلاروس نگران امنیت خودش خواهد بود.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

bbcpersian به کمیته المپیک بگید امنیت مارو هم بر عهده بگیره😪

شروع ناامیدکننده کشتی فرنگی ایران در المپیک؛ والیبال در انتظار پیروزی بر ژاپندر روز نهم بازی‌های المپیک توکیو ورزشکاران رشته کشتی فرنگی ایران با دو شکست کار خود را آغاز کردند تا شروعی دور از انتظار از شاگردان محمد بنا به ثبت برسد. تیم ملی والیبال هم برای صعود به مرحله بعدی به پیروزی برابر ژاپن نیاز مبرم دارد.

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

شکست بسکتبال ایران از فرانسه و وداع با المپیک | DW | 31.07.2021تیم ملی بسکتبال ایران با شکست ۶۲ بر ۷۹ مقابل ملی‌پوشان فرانسه، با کسب سومین ناکامی در سومین دیدار خود، از المپیک توکیو حذف شد.

برنامه ایران در روز دهم المپیک/ بی‌مدالی‌ها پایان می‌یابد؟پنج ورزشکار ایران در دهمین روز از المپیک توکیو به مصاف رقبای خود می‌روند. _به چه جرمی میخوای منو بازداشت کنی ؟! +نگران نباش ، جرم واست درست میکنیم ! این است ج ا اخوندینجس که قراربود رژیمی مقدس بشه اما تبدیل به یک دیکتاتوری نجسو طاغوتی شد نه_به_جمهوری_اسلامی همانند سایرین دست از پا دراز تر برمیگردند اقتدار الکی گنده گوزی

حذف والیبال ایران از المپیک توکیو | DW | 01.08.2021تیم ملی والیبال ایران پس از ۲ پیروزی و ۲ شکست، در پنجمین بازی مرحله گروهی المپیک، با نتیجه ۲ بر ۳ مقابل ملی‌پوشان ژاپن شکست خورد. ملی‌پوشان والیبال ایران با این ناکامی، از رقابت‌های المپیک حذف شدند.

تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل ژاپن از المپیک حذف شد\u0627\u06cc\u0631\u0627\u0646 \u0628\u0627 \u067e\u0630\u06cc\u0631\u0634 \u0633\u0648\u0645\u06cc\u0646 \u0634\u06a9\u0633\u062a \u062f\u0631 \u0645\u0642\u0627\u0628\u0644 \u0698\u0627\u067e\u0646 \u0627\u0632 \u0631\u0627\u0647\u06cc\u0627\u0628\u06cc \u0628\u0647 \u062f\u0648\u0631 \u0628\u0639\u062f\u06cc \u0645\u0633\u0627\u0628\u0642\u0627\u062a \u0627\u0644\u0645\u067e\u06cc\u06a9 \u0628\u0627\u0632 \u0645\u0627\u0646\u062f \u0648 \u0627\u0632 \u0627\u06cc\u0646 \u0645\u0633\u0627\u0628\u0642\u0627\u062a \u062d\u0630\u0641 \u0634\u062f. \n اینم ازدلخوشی الکی ما تف د ریش والیبال ایران نیاز به پوست اندازی داره

بلاروس می‌گوید که دلیلی بازگرداندن این ورزشکار "شرایط احساسی و روحی و روانی" وی بوده است.Aa رشته پرامید ایرانیان برای کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو با دو شکست کار خود را آغاز کرد.ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک واکنش‌ها نسبت به لباس‌ رسمی طراحی شده برای ورزشکاران اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو همچنان ادامه دارد.حامد حدادی (راست) در دیدار تیم ملی بسکتبال ایران مقابل فرانسه در المپیک توکیو در آغاز نهمین روز بازی‌های المپیک توکیو و در پایان دیدارهای مرحله گروهی بسکتبال المپیک در گروه A، تیم‌های ملی بسکتبال ایران و فرانسه در سالن ورزشی"سوپر آرنا" توکیو به دیدار هم رفتند.

جمهوری چک و لهستان اعلام کرده‌اند که حاضر هستند به این ورزشکار ویزا اعطا کنند. گفته می‌شود که خانم زیماناسکایا به دنبال گرفتن پناهندگی در اروپا می‌باشد. در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در نخستین مسابقه خود به مصاف رقیبی از ارمنستان رفت و با شکست از تشک خارج شد. منبع تصویر، توضیح تصویر، این دونده سرعت در فرودگاه از پلیس ژاپن تقاضای حمایت کرده بود مارک آدامز، سخنگوی کمیته بین‌المللی المپیک در نشست خبری روز دوشنبه خود در توکیو گفت که این ورزشکار فعلا تحت مراقبت مقامات ژاپنی قرار دارد و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در حال بررسی وضعیت است. به همین دلیل بود که حضور ورزشکاران ایرانی با همان لباس اولیه بسیاری را متعجب کرد، ‌و باعث خشم ایرانیانی شد که مسئولان را به عدم صداقت و بی توجهی به درخواست مردم متهم کردند. به گفته آقای آدامز از کمیته المپیک بلاروس خواسته شده تا در یک گزارش کتبی وضعیت پیش آمده را به صورت کامل به کمیته بین‌المللی المپیک توضیح دهد. این در حالیست که نجاتی در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ توانسته بود به مدال برنز دست یابد و پیش‌بینی می‌شد کار سختی در مقابل رقیب نه چندان نام‌آشنای ارمنی نداشته باشد. قرار است کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات ژاپن در خصوص وضعیت خانم زیماناسکایا با یکدیگر تبادل نظر کنند. با این حساب، تیم ملی فرانسه سرانجام به پیروزی ۷۹ بر ۶۲ در برابر تیم ملی ایران دست یافت.

روز یکشنبه خانم زیماناسکایا در ترمینال فرودگاه هانه‌دا توکیو از پلیس ژاپن تقاضای حفاظت کرد و گفت که در صورت بازگشت به بلاروس نگران امنیت خودش خواهد بود. این کشتی‌گیر سنگین وزن اما در دور دوم با نتیجه قاطع ۸-۰ مغلوب لوپز، کشتی‌گیر قدرتمند کوبایی شد. علی‌رغم توضیحات مقامات ایرانی، و طراحان این پوشاک که سعی در توجیه این طرح‌ها داشتند، لباس‌ رسمی ورزشکاران در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو رضایت ایرانیان را جلب نکرد و به عقیده بسیاری از کارشناسان مد و لباس، از نظر ویژگی‌های حرفه‌ای نیز بسیار ضعیف بود. پروازی که قرار بود این ورزشکار را با خودش ببرد، بدون سوار کردن این دونده ژاپن را ترک کرد. منبع تصویر، Reuters توضیح تصویر، خانم زیماناسکایا برای بازگشت اجباری به بلاروس همراه با چند نفر به فرودگاه هانه‌دا توکیو فرستاده شده بود این دونده سرعت قرار بود امروز در مسابقات ۲۰۰ متر زنان به میدان برود. در ادامه روز نخست بازی‌های کشتی فرنگی، دیگر ورزشکاران ایرانی هم رقبای خود را شناختند. او پس از آنکه متوجه شد قرار است به جای هم‌تیمی‌هایش که شرایط رقابت را از دست داده بودند در مسابقات دیگری هم به میدان برود، از مربیان تیم بلاروس در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد. بهار مسعودی می‌گوید: «لباس ورزشکاران در چنین مراسمی باید حس ورزشکار بودن را به تماشاگران منتقل کند تا آنها نیز بخواهند ورزشکار باشند و در چنین میدانی شرکت کنند، مثل لباس نظامی که حس خاصی را به بیننده منتقل می‌کند و بسیاری به خاطر همین یونیفرم می‌خواهند به ارتش بپیوندند. پس از انتشار ویدیو انتقادات خانم زیماناسکایا، رسانه‌های دولتی بلاروس به وی حمله کردند و او را فاقد "روحیه تیمی" دانستند. در وزن ۷۷ کیلوگرم هم محمدعلی گرایی در نخستین مبارزه خود با پنافلورس کوبایی رو به رو خواهد شد و در صورت شکست این رقیب، در دومین مبارزه باید با برنده مصاف کشتی‌گیرانی از کرواسی و بلغارستان دیدار کند. بازی ما با این تیم، متعادل بود.

این ورزشکار می‌گوید که روز یکشنبه مقامات بلاروس به اتاق وی آمدند و به او یک ساعت فرصت دادند تا چمدان‌هایش را ببندد تا او را به فرودگاه هانه‌دا برای بازگشت برسانند. به گفته وی، مسئولان تیم بلاروس "او را تحت فشار قرار دادند" تا به خانه برگردد و برای همین وی از کمیته بین‌المللی المپیک تقاضای کمک کرد. از دیگر رقابت‌های کاروان ایران در روز نهم بازی‌های المپیک، تیم ملی والیبال از ساعت ۱۵:۱۰ به وقت تهران در دیداری فوق‌العاده مهم و سرنوشت ساز به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان خواهند رفت. رنگ و طرح لباس‌ ورزشکاران زن کاملا مجزا از لباس ورزشکاران مرد بود، و مشخص بود که توسط دو گروه متفاوت طراحی شده است. در یک ویدیو منتشر شده در کانال تلگرامی یک گروه حامی ورزشکاران معترض بلاروس، خانم زیماناسکایا می‌گوید که "آنها داشتند بدون اجازه من، من را مجبور به ترک ژاپن می‌کردند". با این حال کمیته المپیک بلاروس می‌گوید که وی را به دلیل "وضعیت روحی و روانی" از تیم اخراج کرده است. ژاپنی‌ها هم دو پیروزی با نتیجه ۳-۰ در مقابل ونزوئلا و ۳-۱ مقابل کانادا دارند و دو شکست ۳-۰ مقابل لهستان و ۳-۱ مقابل ایتالیا در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند. یک نهاد حامی ورزشکاران بلاروس علیه حکومت این کشور به بی بی سی گفته است که "خانم زیماناسکایا از این می‌ترسد که حکومت بلاروس با خانواده وی برخورد کند".» بهار مسعودی می‌گوید: «موضوع مهم این ‌است که وقتی ورزشکاران وارد می‌شوند، آنها باید به عنوان یک‌ تیم هماهنگ دیده شوند که معرف یک کشور هستند.» این مهره کلیدی بسکتبال ایران در مورد وضعیت خود در طول بازی اشاره کرد: «به خاطر مصدومیتی که داشتم، نمی‌خواستم بازی کنم.

این نهاد در آگوست سال ۲۰۲۰ و با هدف حمایت از ورزشکاران در جریان اعتراضات علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس که سال گذشته مجدداً در انتخابات جنجالی و مورد اختلاف اعلام پیروزی کرد، تاسیس شده.. دولت بلاروس پس از اعتراضات سراسری در این کشور، منتقدان را بی‌رحمانه سرکوب کردند که برخی از این معترضان ورزشکارانی در سطح ملی بودند که حمایت‌های دولتی را به علت همراهی با معترضان از دست دادند. . دو گروه جداگانه کنار هم راه می‌رفتند و این اصلا زیبا و چشمگیر نیست.