المپیک توکیو؛ اولین نمایش عقیده روی سکوها، ماجرای X - BBC News فارسی

02/08/2021 05:43:00 ق.ظ

المپیک توکیو؛ اولین نمایش عقیده روی سکوها، ماجرای X

المپیک توکیو؛ اولین نمایش عقیده روی سکوها، ماجرای X

«ریون ساندرز»، یکی از زنان ورزشکار آمریکایی در رشته پرتاب وزنه، نخستین مدال‌آوری شد که از سکوهای المپیک برای رساندن پیامی سیاسی/اجتماعی استفاده کرد.

او پس از پایان مراسم عکس‌برداری گفت که این علامت نماد تقاطعی است که «همه آدم‌های سرکوب شده در آنجا به هم می‌رسند.»خانم ساندرز، سیاه‌پوست و همجنس‌گراست. او بعد از پرتاب آخرین وزنه گفته بود: «من عضو خیلی از گروه‌های جامعه هستم.» اشاره او به جامعه سیاه‌پوستان یا همجنس‌گرایان است.

او پیشتر صادقانه از مشکلات روحی و روانی خود با مردم سخن گفته بود.او گفته بود که می‌خواهد توجه مردم را «به همه کسانی در سراسر جهان جلب کند که مبارزه می‌کنند و هیچ موقعیتی برای صحبت از مشکلات خود ندارند.»«گانگ لیژائو» ورزشکار چینی در در این رشته مدال طلا گرفت و «والری آدامز» از «نیوزیلند» به مدال برنز دست یافت. خانم آدامز، نخستین زنی است که توانسته در یک رشته ورزشی از چهار المپیک مدال بگیرد. در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ او مدال طلا گرفته بود و در ۲۰۱۶ به مدال نقره‌ رشته خود دست یافته بود.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

حذف والیبال ایران از المپیک توکیو | DW | 01.08.2021تیم ملی والیبال ایران پس از ۲ پیروزی و ۲ شکست، در پنجمین بازی مرحله گروهی المپیک، با نتیجه ۲ بر ۳ مقابل ملی‌پوشان ژاپن شکست خورد. ملی‌پوشان والیبال ایران با این ناکامی، از رقابت‌های المپیک حذف شدند.

یک ایتالیایی قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد | DW | 01.08.2021برای نخستین بار در تاریخ ایتالیا، یک دونده مرد ایتالیایی توانست در بازی‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک مقام قهرمانی را کسب کند. بعد از مارسل جیکوبز، دو دونده از آمریکا و کانادا به‌ترتیب برنده مدال‌های نقره و برنز شدند.

المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسیمارسل جیکوبز قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد. این ورزشکار که با رکورد ۹/۸۰ ثانیه و تنها با ۰/۰۴ ثانیه اختلاف نسبت به فرد کرلی از آمریکا، قهرمان شد. جیکوبز اولین مرد ایتالیایی است که توانسته قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک شود. bbcpersian 🤌🏻 bbcpersian درودها دوستان فردا دوشنبه 2.8.2021 پاپ بانو بر صبرواستقامت 22.12.1442 کل کائنات بر بدآرآویخته 11.5.1400 عدالت بر پاپ اعظم تبریک به این دونده ایتالیایی کاش رکوردش رو هم میگذاشتین. ببینیددوستان مدتهاست اوضاع روزبروزبدتر میشه ، میخوام بهتون بگم امید رو در دلتون زنده نگه دارید.

روز هشتم مسابقات المپیک توکیو؛ خدمتی و کرم‌زاده از راهیابی به فینال باز ماندنددر پایان مرحله مقدماتی تیراندازی با تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان، نجمه خدمتی و فاطمه کرم‌زاده به ترتیب در جایگاه‌های هجدهم و بیست و دوم قرار گرفتند.

برنامه ایران در روز دهم المپیک/ بی‌مدالی‌ها پایان می‌یابد؟پنج ورزشکار ایران در دهمین روز از المپیک توکیو به مصاف رقبای خود می‌روند. _به چه جرمی میخوای منو بازداشت کنی ؟! +نگران نباش ، جرم واست درست میکنیم ! این است ج ا اخوندینجس که قراربود رژیمی مقدس بشه اما تبدیل به یک دیکتاتوری نجسو طاغوتی شد نه_به_جمهوری_اسلامی همانند سایرین دست از پا دراز تر برمیگردند اقتدار الکی گنده گوزی

تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل ژاپن از المپیک حذف شد\u0627\u06cc\u0631\u0627\u0646 \u0628\u0627 \u067e\u0630\u06cc\u0631\u0634 \u0633\u0648\u0645\u06cc\u0646 \u0634\u06a9\u0633\u062a \u062f\u0631 \u0645\u0642\u0627\u0628\u0644 \u0698\u0627\u067e\u0646 \u0627\u0632 \u0631\u0627\u0647\u06cc\u0627\u0628\u06cc \u0628\u0647 \u062f\u0648\u0631 \u0628\u0639\u062f\u06cc \u0645\u0633\u0627\u0628\u0642\u0627\u062a \u0627\u0644\u0645\u067e\u06cc\u06a9 \u0628\u0627\u0632 \u0645\u0627\u0646\u062f \u0648 \u0627\u0632 \u0627\u06cc\u0646 \u0645\u0633\u0627\u0628\u0642\u0627\u062a \u062d\u0630\u0641 \u0634\u062f. \n اینم ازدلخوشی الکی ما تف د ریش والیبال ایران نیاز به پوست اندازی داره

خانم ساندرز که به مدال نقره در رشته خود دست یافته است، روی سکو ساعد‌هایش را بالای سرش در تقاطع هم قرار داد و علامت ضرب (یا حرف X انگلیسی) ساخت.دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و ژاپن در المپیک توکیو تیم ملی والیبال در پنجمین و مهم‌ترین دیدار خود در مرحله گروهی المپیک توکیو، در برابر ملی‌پوشان والیبال تیم میزبان ژاپن، ناکام ماند.مارسل جیکوبز ایتالیایی قهرمان فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو لامونت مارسل جیکوبز ایتالیایی قهرمان مرحله فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد.یکی از مدال‌های طلای یوسین بولت کم شد کولمن به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگ محروم شد و برومل نیز از مرحله نیمه‌نهایی از رقابت‌های المپیک کنار رفت.

او پس از پایان مراسم عکس‌برداری گفت که این علامت نماد تقاطعی است که «همه آدم‌های سرکوب شده در آنجا به هم می‌رسند.» خانم ساندرز، سیاه‌پوست و همجنس‌گراست. تیم ملی والیبال ایران با ترکیب ابتدایی ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، سیدمحمد موسوی، علی اصغر مجرد، میثم صالحی، امیرغفور و مهدی مرندی (لیبرو) به زمین رفت. او بعد از پرتاب آخرین وزنه گفته بود: «من عضو خیلی از گروه‌های جامعه هستم. ترایوون برومل از آمریکا که او هم از شانس‌های کسب مدال طلا محسوب می‌شد، راه ‌یابی به مرحله فینال را تنها در یک‌هزارم ثانیه از دست داد.» اشاره او به جامعه سیاه‌پوستان یا همجنس‌گرایان است. سپس شاگردان ولادیمیر الکنو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، در ست‌های دوم و سوم، به ترتیب با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ و ۳۱ بر ۲۹، به برتری دست یافتند. او پیشتر صادقانه از مشکلات روحی و روانی خود با مردم سخن گفته بود. جیکوبز که سابقه قهرمانی ۶۰ متر داخل سالن اروپا را دارد، استارت خیلی خوبی در مسابقه فینال داشت و در پایان هم توانست با زمانی بهتر نسبت به زمانی که یوسین بولت، اسطوره دو و میدانی جهان در المپیک ریودوژانیرو بدست آورد، قهرمان شود.

او گفته بود که می‌خواهد توجه مردم را «به همه کسانی در سراسر جهان جلب کند که مبارزه می‌کنند و هیچ موقعیتی برای صحبت از مشکلات خود ندارند. با توجه به این نتیجه، سرنوشت تعیین برنده نهایی این رویارویی مهیج، به ست پنجم موکول شد. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر شمشیربازی صحنه‌ای از دوئل محمد فتوحی (راست) مقابل هومر دریل از آمریکا در پیکار تیم‌های ملی اسلحه سابر شمشیربازی ایران و ایالات متحده.» «گانگ لیژائو» ورزشکار چینی در در این رشته مدال طلا گرفت و «والری آدامز» از «نیوزیلند» به مدال برنز دست یافت. خانم آدامز، نخستین زنی است که توانسته در یک رشته ورزشی از چهار المپیک مدال بگیرد. در ادامه، اشتباهات بازیکنان تیم ملی والیبال ایران باعث شد تا ملی‌پوشان ژاپن سرانجام با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ تیم ملی ایران را شکست دهند. در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ او مدال طلا گرفته بود و در ۲۰۱۶ به مدال نقره‌ رشته خود دست یافته بود. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بسکتبال صحنه‌ای دیدنی از بم آدبایو، ملی‌پوش بکستبال آمریکا در مصاف این تیم مقابل بسکتبالیست‌های ایران. «نسل من به این چیزها اهمیت نمی‌دهد» کمیته بین‌المللی المپیک، از قوانین دست و پاگیر مربوط به ممنوعیت اظهارات سیاسی کاسته است. سرمربی تیم ملی والیبال پس از پایان بازی گفت: «خواهش می‌کنم بازیکنانم را مورد خشم و انتقاد خود قرار ندهید. بهترین حضور او در مسابقات ۱۰۰ متر به سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد که در مسابقات قهرمانی جهان به نیمه‌نهایی رسید.

پیش از مسابقات توکیو، به ورزشکاران اجازه داده شد که در جلسات خبری «نظرات خود را بیان کنند». اما همچنان نمایش نظرات روی سکوهای مدال ممنوع است.هیچ کسی فکر این نتیجه را نمی‌کرد و کسی هم این نتیجه را نمی‌خواست. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر تنیس روی میز تمرکز کامل؛ لین یون−جو، بازیکن تیم ملی تنیس‌ روی میز تایوان. البته مشخص نیست که چه عقوبتی در انتظار خانم ساندرز است. کمیته بین‌المللی المپیک هیچ مشخص نکرده که اگر ورزشکاری به این ترتیب از قوانین تخطی کند چطور جریمه خواهد شد. آلمان به ورزشکاران مدال‌آور خود در المپیک ۲۰ هزار یورو برای کسب مدال طلا، ۱۵ هزار یورو برای مدال نقره و۱۰ هزار یورو برای مدال برنز جایزه می‌دهد. ریون ساندرز گفت: «نسل من واقعا به این چیزها اهمیت نمی‌دهد. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی پیکار شناگران در پیکار نهایی شنای آزاد ۱۰۰ متر مردان؛ کائلب درسل (راست)، از آمریکا توانست با شکستن رکورد جهان مدال طلا را به دست آورد. او که به عنوان مدافع قهرمانی در المپیک ۱۹۹۶ آتالانتا حاضر شده بود، عملکردی مشابه داشت و از مسابقه اخراج شد.

» کمیته المپیک آمریکا اما با عوض کردن قوانین خود به ورزشکاران اجازه داده تا در صورت تمایل از مکنونات قلبی و اعتقادهای سیاسی و اجتماعی خود حرف بزنند. گزارش تصویری؛ پاداش‌های نقدی که نصیب مدال‌آوران المپیک توکیو می‌شود ایران جواد فروغی در رشته تیراندازی به مدال طلا دست یافت. تنها خط قرمز برای آمریکایی‌ها بیان حرف‌هایی است که حاوی نفرت علیه گروهی باشد. منبع تصویر، توضیح تصویر، شادی ریون ساندرز پس از آنکه مدال نقره را برای کشورش به دست آورد خانم ساندرز گفت: «درود می‌فرستم به همه جامعه سیاه‌پوستم؛ به همه جامعه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی؛ به همه کسانی که با مشکلات روحی دست و پنجه نرم می‌کنند. پاداش برای کسب مدال نقره نیز ۵۶ هزار دلار (یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان وزارت ورزش + ۵ هزار یورو کمیته المپیک) و پاداش کسب مدال برنز حدود ۳۴ هزار دلار ( ۷۵۰ میلیون تومان وزارت و ۳۵۰۰ یورو کمیته المپیک) است. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی تاتیانا شونمیکر در رقابت‌های نیمه‌نهایی زنان در رشته شنای ۲۰۰ متر قورباعه.» او ادامه داد: «ما می‌دانیم که خیلی‌ها حالا نگاهشان به ما است که ببینند آیا ما حرفی می‌زنیم. آیا ما پیامشان را می‌رسانیم. این کشور به ورزشکاران خود برای کسب مدال طلا ۳۸ هزار یورو جایزه نقدی می‌دهد.

» امسال حرف و سخن درباره سلامت روان ورزشکاران زیاد بوده است. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر جودو پیروزی ادوارد تریپل (چپ) از آلمان مقابل کریشتیان توتهاوس از مجارستان در دور یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جودوی مردان. بعد از آنکه «سیمون بایلز» ستاره ژیمناستیک آمریکا به خاطر سلامت روانش از بسیاری از مسابقات کنار کشید این صحبت‌ها بیشتر شد. گزارش تصویری؛ پاداش‌های نقدی که نصیب مدال‌آوران المپیک توکیو می‌شود آمریکا کائلب درسل، شناگر آمریکایی در رشته یک صد متر آزاد برای این کشور مدال طلا به دست آورد. خانم ساندرز که پیشتر تجربه حضور در المپیک ۲۰۱۶ را هم دارد، از این صحبت کرده بود که در سال ۲۰۱۸ آنقدر افسرده بود که قصد خودکشی داشته است. منبع تصویر، . گزارش تصویری؛ پاداش‌های نقدی که نصیب مدال‌آوران المپیک توکیو می‌شود کانادا تیم زنان کانادا در رشته قایقرانی هشت نفره مدال طلا را تصاحب کرد. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بدمینتون شادی بدمینتون‌بازان تیم ملی مختلط چین پس از پیروزی در دور نیمه‌نهایی بر ژاپن.