کمک به کودکان سرطانی اوکراین در خاک لهستان

27/12/1400 06:20 ب.ظ

پناهگاهی برای کودکان اوکراینی مبتلا به سرطان در خاک لهستان این گزارش را بخوانید:

با شروع جنگ در اوکراین، ادامه روند درمانی کودکان سرطانی اوکراینی امکان ناپذیر شده. بویژه اینکه بسیاری از این کودکان به همراه خانواده هایشان مجبورند از ترس حملات هوایی و موشکی روسیه ساعت های متمادی را در پناهگاه بگذرانند. کاری که برای افراد سالم هم طاقت فرساست، چه برسد به کودکان مبتلا به سرطان. بسته به نیاز کودکِ بیمار و پیشرفتگی بیماری، زمینه اعزام آنها به یکی از ۲۰۰ بیمارستان همکار در ۲۸ کشور مختلف فراهم می‌شود.

با شروع جنگ در اوکراین و تجاوز نظامی روسیه به خاک این کشور ادامه روند درمانی کودکان مبتلا به سرطان در اوکراین تقریبا غیرممکن شده بویژه اینکه بسیاری از این کودکان به همراه خانواده‌هایشان مجبورند از ترس حملات هوایی و موشکی روسیه ساعت‌های متمادی را در پناهگاه بگذرانند کاری که برای افراد سالم هم طاقت فرساست، چه برسد به کودکانی که به سرطان هم مبتلا باشند.

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: روسیه بیمارستان کودکان ماریوپل را ویران کرد نادیا که یک سال بیشتر ندارد به همراه مادربزرگ خود قبل از اینکه موفق به فرار از اوکراین شود مجبور شده چندین شب متوالی را در یکی از پناهگاه‌ها در یک زیرزمین بگذراند. شب‌هایی ناآرام، پر از تشویش وترس برای کودک یک ساله‌ای که بی‌وقفه گریه می‌کند.

این مادربزرگ که حالا موفق شده خود را به این کلینیک درمانی در بوچنیک در نزدیکی کیلتس واقع در جنوب لهستان برساند می‌گوید: « گذراندن این شرایط بسیار سخت و ترسناک است.» آنا ریابیکو که با دخترش لوبوف به این مرکز آمده می‌گوید که روند درمان فرزندش در بحبوحه جنگ تقریبا غیرممکن است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین در فضا؛ آژانس فضایی اروپا سفر به مریخ را لغو کرداروپا از پرتاب نخستین مریخ‌نورد خود به فضا در سال جاری میلادی به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین صرف نظر کرد بیشتر بخوانید🔽 بهتره بگی می‌خواست بده روس‌ها براش پرتاب کنند ولی دیگه جنگ شد و قضیه مالید. خودشون هم که نمیتونن!

درخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیتدرخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیت هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی حمله موشکی ایران به یک مرکز صهیونیستی در اربیل شد.

ترافیک نیمه سنگین در محورهای منتهی به شمال کشوررییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در دومین روز از اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها را تشریح کرد.

حاتم ازدمیر، شهروند کُرد تبعه ترکیه در ایران به اعدام محکوم شد

نازنین زاغری و انوشه آشوری در بریتانیا به خانواده‌های خود پیوستندنازنین زاغری رتکلیف پس از شش سال و انوشه آشوری پس از حدود پنج سال، بامداد پنج‌شنبه، ۲۶ اسفندماه، در فرودگاهی در بریتانیا به خانواده‌های خود پیوستند. BorisJohnson Mohammad Reza Shah gave money for British tanks, after 46 years Britain gave this money to the Islamic Republic to kill more Iranians, Guadeloupe's hands in the blood of Iranians. We Iranians choose the kingdom. No Republic 80 میلیون ایرانی چقدر پول بدهنث تا از دست معلمان توده ای و چپ و کمونیست جهان خواه و وطن فروشان به جمهوری آزاد شوند از دست اسلام،زنده باد پادشاهان وطن ساز ایران جاوید خوبه دوتا وطن فروش رو نشون میدین ‌که چی خوشحال باشیم از آزادی اینا 👎👎👎

یک بنیاد لهستانی با حمایت بیمارستانی آمریکایی به کودکان اوکراینی که از سرطان و بیماری‌های خونی رنج می برند کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. یک تیم پزشکی متشکل از متخصصان اطفال در کلینیکی تخصصی در خاک لهستان، کودکان جنگ‌زده اوکراینی را مورد معاینه قرار می‌‌‌‌‌‌دهند.

بسته به نیاز کودکِ بیمار و پیشرفتگی بیماری، زمینه اعزام آنها به یکی از ۲۰۰ بیمارستان همکار در ۲۸ کشور مختلف فراهم می‌شود.

با شروع جنگ در اوکراین و تجاوز نظامی روسیه به خاک این کشور ادامه روند درمانی کودکان مبتلا به سرطان در اوکراین تقریبا غیرممکن شده بویژه اینکه بسیاری از این کودکان به همراه خانواده‌هایشان مجبورند از ترس حملات هوایی و موشکی روسیه ساعت‌های متمادی را در پناهگاه بگذرانند کاری که برای افراد سالم هم طاقت فرساست، چه برسد به کودکانی که به سرطان هم مبتلا باشند.

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: روسیه بیمارستان کودکان ماریوپل را ویران کرد

نادیا که یک سال بیشتر ندارد به همراه مادربزرگ خود قبل از اینکه موفق به فرار از اوکراین شود مجبور شده چندین شب متوالی را در یکی از پناهگاه‌ها در یک زیرزمین بگذراند. شب‌هایی ناآرام، پر از تشویش وترس برای کودک یک ساله‌ای که بی‌وقفه گریه می‌کند.

این مادربزرگ که حالا موفق شده خود را به این کلینیک درمانی در بوچنیک در نزدیکی کیلتس واقع در جنوب لهستان برساند می‌گوید: « گذراندن این شرایط بسیار سخت و ترسناک است.»

آنا ریابیکو که با دخترش لوبوف به این مرکز آمده می‌گوید که روند درمان فرزندش در بحبوحه جنگ تقریبا غیرممکن است.

او اضافه می کند: «داوطلبان بنیاد با پزشک بخش ما تماس گرفتند و پیشنهاد کمک کردند. هر یک از والدین برای خود تصمیم گرفتند که به جاده بزنند یا نه.» او در ادامه می‌گوید با این حال بسیاری از کودکان مریضی که در بیمارستانشان تحت درمان هستند، ترجیح دادند همانجا بمانند. چون والدینشان نگران رفتن به یک مکان جدید و ناشاناخته بودند.

پناهجوی اوکراینی که به همراه نوه اش نادیا خود را به لهستان رسانده بیشتر توضیح می دهد: «ما دیروز از لویو رسیدیم. آنجا جنگ شروع شده است. یک کودک بیمار همراه ماست. او سرطان خون دارد. طبق نتایج آزمایش‌هایی که به ما دادند دیگر هیچ کاری نمی توانیم برایش بکنیم. به ما گفتند سعی کنیم از اینجا برویم. چند شب را در زیرزمین گذراندیم. خیلی سخت بود. با بچه‌ ای در چنین وضعیتی باید شش ساعت، پنج ساعت، چهار ساعت بدون حرکت یکجا می نشستیم. دائم گریه می کند. بچه‌های زیادی دور و بر هستند. عبور از این دوران خیلی سخت و ترسناک است.»

مارتا سالک، دکتر بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود می‌گوید:« تعداد زیادی از بیماران و همراهانشان از طریق کوریدورهای بشردوستانه از لویو می‌ رسند و ما اینجا آن‌ها را پذیرفته ایم. ما تنها ظرفیت پذیرش ۲۰ بیمار را داریم ولی در این شرایط تا ۷۰ بیمار و حتی بیشتر هم قبول می کنیم.»تا کنون نزدیک ۳.۲ میلیون اوکراینی، خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌ اند. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط کی‌یف تا کنون بیش از یکصد کودک در جریان حملات روسیه به شهر‌های این کشور جان خود را از دست داده‌‌ اند.لینک کپی پیست کد امبد ویدیو: