حاتم ازدمیر، شهروند کُرد تبعه ترکیه در ایران به اعدام محکوم شد

27/12/1400 02:24:00 ب.ظ

براساس گزارش هه‌نگاو روز پنج‌شنبه ۲۷ اسفند،حاتم_ازدمیر، زندانی سیاسی تبعه ترکیه، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب خوی به اتهام «بغی» از طریق عضویت در حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) به اعدام محکوم شده است. آذربایجان_غربی اخبار_ایران

براساس گزارش روز پنج‌شنبه ۲۷ اسفند هه‌نگاو ، حاتم ازدمیر، زندانی سیاسی تبعه ترکیه، توسط شعبه اول...

براساس گزارش روز پنج‌شنبه ۲۷ اسفند هه‌نگاو ، حاتم ازدمیر، زندانی سیاسی تبعه ترکیه، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب خوی به اتهام «بغی» از طریق عضویت در حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) به اعدام محکوم شده است. این حکم در روز چهارشنبه ۲۴ اسفند، رسماً توسط مسئولین زندان مرکزی ارومیه به آقای اوزدمیر ابلاغ شده است.

حاتم ازدمیر در تیرماه سال ۱۳۹۸ در جریان درگیری با نیروهای سپاه پاسداران در منطقه بورالان ماکو در حالی که زخمی و از هوش رفته بود، به اسارت در آمد. این شهروند کُرد اهل کشور ترکیه در مرداد ماه همان سال پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه قرارگاه رمضان سپاه پاسداران در ارومیه به بند سیاسی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین در فضا؛ آژانس فضایی اروپا سفر به مریخ را لغو کرداروپا از پرتاب نخستین مریخ‌نورد خود به فضا در سال جاری میلادی به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین صرف نظر کرد بیشتر بخوانید🔽 بهتره بگی می‌خواست بده روس‌ها براش پرتاب کنند ولی دیگه جنگ شد و قضیه مالید. خودشون هم که نمیتونن!

مجیدی: اصلا به تساوی در داربی فکر نمی‌کنم/ فقط قهرمانی مهم استواکنش فرهاد مجیدی به سوالی درباره جادوگری: *جادوی من دعا مادر پیر من است *قربان خدا بروم که بعضی موقع‌ها به آدم عزت می‌دهد و شما را به این روز می‌اندازد که این سوال را مطرح کنید *جادوی من، تلاش بازیکنان است *برای من تنها قهرمانی اهمیت دارد

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۳ سواحل فوکوشیما در شمال ژاپن را لرزاندزمین‌لرزه ۹.۳ ریشتری، شامگاه چهارشنبه به وقت محلی، بخش‌های بزرگی از شمال و شرق ژاپن از جمله توکیو را به شدت لرزاند و بیش از دو میلیون واحد مسکونی در توکیو را در خاموشی فرو برد. چی میگی ؟ ۹ و ۳ دهم خانه خراب کنه ویران کننده اس بعد فقط خاموش شدن کدومش بالاخره، ۷ ریشتر یا ۹ احتمالا تلفاتش از چهارشنبه سوری ما کمتر بوده

درخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیتدرخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیت هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی حمله موشکی ایران به یک مرکز صهیونیستی در اربیل شد.

کشتی اماراتی «به دلیل شدت باد» در نزدیکی عسلویه غرق شدخبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی،‌ ایرنا، روز پنج‌شنبه، ۲۶ اسفندماه، از غرق شدن یک کشتی متعلق به امارات متحده عربی در نزدیکی عسلویه خبر داد.