شناسایی کنه‌های حامل ویروس کشنده در ۶ ایالت آمریکا؛ کارشناسان: جای هراس باید آگاهی ایجاد کرد

27/12/1400 06:40:00 ب.ظ

شناسایی کنه‌های حامل ویروس کشنده در ۶ ایالت آمریکا؛ کارشناسان: جای هراس باید آگاهی ایجاد کرد جزئیات بیشتر🔽

کنه‌های حامل یک ویروس مرموز و نادر که می‌تواند افراد مسن یا افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای را مریض کند یا حتی بکشد دست‌کم در شش ایالات آمریکا یافت شده است. گونزالو ام.

وزکز-پروکوپک، یکی از نویسندگان این مطالعه و دانشیار علوم زیست محیطی در اموری گفت: «ما می‌خواهیم به جای هراس، آگاهی را ایجاد کنیم.» وی افزود: «مردم تمایل دارند در بهار بیشتر بیرون بروند و ممکن است در معرض کنه‌ها قرار گیرند که به ویژه در جنوب در این فصل از سال در حال افزایش هستند.»

هنوز اطلاعات زیادی درباره ویروس هارتلند در دست نیست اما این ویروس از طریق نیش کنه به فرد منتقل می‌شود و می‌تواند باعث تب، خستگی، کاهش اشتها، سردرد، حالت تهوع، اسهال و درد عضلانی یا مفاصل شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده می‌گوید هنوز مشخص نیست که آیا سایر کنه‌ها نیز می‌توانند ویروس را منتقل کنند یا اینکه افراد می‌توانند از راه‌های دیگر به این ویروس آلوده شوند یا خیر.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها تا ژانویه ۲۰۲۱، پنجاه مورد بیماری ناشی از این ویروس گزارش شده بود. بیماران در موارد شدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و چند فرد مسن نیز بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کشتی اماراتی حامل خودرو در آب‌های ایران غرق شد

غرق شدن کشتی اماراتی حامل خودرو در آبهای عسلویه/ خدمه کشتی با جلیقه نجات روی آبغرق شدن کشتی اماراتی حامل خودرو در آب‌های عسلویه خدمه کشتی با جلیقه نجات روی آب رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل دریانوردی بوشهر: کشتی اماراتی حامل خودرو در ۳۰ مایلی عسلویه غرق شده و عملیات جست‌وجو برای ۳۰ خدمه این شناور آغاز شده است.

تصادف خودروی حامل اتباع غیرمجاز در سیستان و بلوچستان 7 کشته و 12 مجروح در پی داشت- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimتصادف خودروی حامل اتباع_غیرمجاز با ۷ کشته رئیس اورژانس‌ پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: برخورد یک دستگاه پژو حامل اتباع بیگانه غیرمجاز با یک دستگاه لیفان در مسیر خاش- زاهدان ۷ کشته و ۱۲ مجروح برجا گذاشت

سالیوان:‌ اگر روسیه در مورد گفت‌وگو جدی است، فورا حملات را متوقف کندمشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که اگر روسیه در مورد گفت‌وگو جدی است، فورا حملاتش در اوکراین را متوقف کند.

حمایت ۵۲ نماینده جمهوری‌خواه در آمریکا از قطعنامه مخالف با برجام۵۲ نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۷ اسفند از قطعنامه پیشنهادی جیم نبکس، نماینده ایالت ایندیانا در مخالفت با توافق هسته‌ای جدید با ایران حمایت کردند. یکی به میخ و یکی به نعل نزنید دستتان رو شده همه سران کشورها کفتار صفتی بیش نیستند

واشینگتن فری‌بیکن: «برجام 2» راه گریز پوتین از تحریم‌هاکارشناسان بر این باورند که توافق هسته‌ای جدید با ایران راه گریزی برای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه ایجاد می‌کند و به این کشور اجازه می‌دهد تا